• Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
 • Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
  Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
 • Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
  Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
 • Gökhan Töre Yeni Malatyaspor’dan Ayrıldı
  Gökhan Töre Yeni Malatyaspor’dan Ayrıldı
 • Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanlığına Muzaffer Çelik Seçildi
  Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanlığına Muzaffer Çelik Seçildi
 • Ayak Tenisi Turnuvası 1.Etabının Final Maçları Nefesleri Kesti
  Ayak Tenisi Turnuvası 1.Etabının Final Maçları Nefesleri Kesti
 • Yeni Malatyaspor Şeytanın Bacağını Kırdı
  Yeni Malatyaspor Şeytanın Bacağını Kırdı
 • TFF liglerin başlama tarihini açıkladı
  TFF liglerin başlama tarihini açıkladı
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Tiyatrocular Medya Bağımlılığına Dikkat Çektiler
Tiyatrocular Medya Bağımlılığına Dikkat Çektiler

Malatya Kent Konseyi Sanatsal Faaliyetler...

Fethiye Çiftetellisi Yeniden Yorumlanıyor
Fethiye Çiftetellisi Yeniden Yorumlanıyor

Fethiye müzik piyasasının en sevilen...

Altay Kışlası’na Sosyal Tesis
Altay Kışlası’na Sosyal Tesis

Büyükşehir’den Altay Kışlası’na Sosyal...

Emanet Çarşıda, 236 Bin Adet Temel İhtiyaç Malzemesinin Dağıtımı Yapıldı
Emanet Çarşıda, 236 Bin Adet Temel İhtiyaç Malzemesinin Dağıtımı Yapıldı

“Emanet Çarşımız, Gönül Belediyeciliği Yatırımlarına...

Asayiş’ten Kumar,Fuhuş ve Esrar Operasyonu
Asayiş’ten Kumar,Fuhuş ve Esrar Operasyonu

Malatya Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince...

Derya Şen Yapımcılığa Soyunuyor
Derya Şen Yapımcılığa Soyunuyor

Beyaz perdenin ve ekranların güzel...

Özal Mahalle Sakinlerinin Tapu Sorunu Çözüldü
Özal Mahalle Sakinlerinin Tapu Sorunu Çözüldü

Milletvekili Çalık İle Belediye Başkanı...

Esnafın Sorunları Vali Yardımcısına da İletildi
Esnafın Sorunları Vali Yardımcısına da İletildi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları...

Büyükşehir Anadolu Ödülleri’ne Talip Oldu
Büyükşehir Anadolu Ödülleri’ne Talip Oldu

Kültür ve Sosyal İşler Daire...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
11 Kamyon ve 11 Tır Daha Yola Çıktı
11 Kamyon ve 11 Tır Daha Yola Çıktı
11 Kamyon ve 11 Tır Daha Yola...
3 Haziran 2016 12:03
Font1 Font2 Font3 Font4

“44 Günde 44 Tır Yardım Kampanyası”

11 Kamyon ve 11 Tır Daha Yola Çıktı

Malatya Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda sürdürülen “44 günde 44 tır Yardım Kampanyası” çerçevesinde, 11 tır ile 11 kamyon daha ihtiyaç sahiplerine gönderildi.

Yardım tırlarının yola çıkması nedeniyle 2 Haziran Perşembe günü akşam saatlerinde Büyükşehir Belediyesi yanında bir tören düzenlendi. Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, İHH İnsani Yardım Vakfı Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, İyilikder Malatya Temsilcisi Nihat Erkuş, ile kampanyaya destek veren kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Törende ilk olarak bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bugüne kadar 17 yardım tırının ihtiyaç sahiplerine gönderildiğini, 22 kamyon ve tırın daha yola çıktığını belirterek toplamda 39 yardım tırına ulaştıklarını kaydetti.

Başkan Çakır, “Malatya için önemli bir gün. Malatya her zaman örnek davranışlarda bulunmuştur. Derneklerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, mahallelerimiz el birliği yaparak, bizlere yakışan, kadim medeniyetimize yakışan, insan odaklı bakışımıza yakışan çok güzel bir davranış sergilenmektedir. Burada başta Sayın Valimiz olmak üzere İHH, Eczacılar Odası, TSO, Esnaf Odaları yani Malatya’daki bütün sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek insanlık adına mağdur olan Suriye’deki kardeşlerimize, doğuda terörden zarar görmüş kardeşlerimize yardım gönderiyoruz.

Bugüne kadar gerçekten Dünyanın en çok yardım yapan ülkesi olma noktasına geldiysek, yardım alan bir konumdan yardım eden bir konuma geldiysek bunun kıymetini çok iyi bilmemiz lazım. Şu an dünya mazlumlarının adeta sığınacağı hiçbir ülke kalmamış. Ülkemizin değerini kıymetini, huzur ortamını çok iyi bilmemiz ve çok iyi muhafaza etmemiz lazım. Görüyorsunuz her bölgeden kaçan Kuzey Irak’tan, Balkanlardan, Türki Cumhuriyetlerinden hangi bölgede bir mazlum, bir mağdur varsa sığınacağı tek liman gerçekten ülkemiz. İnsani olarak el ele verip kenetlenen bütün sivil toplum kuruluşlarına, Malatya’nın güzel insanlarına yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bu yardımlarımız hedefini aşacak ‘44 Günde 44 Tır’ dedik ama inşallah üzerine çıkacak. Ben emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bugün bir kez daha hem İslam dininin hem sonrasında Osmanlı İmparatorluğunun bize miras bırakmış olduğu hoşgörü ikliminin, yardımlaşma kültürünün bize kazandırdığı çok önemli bir atmosferi paylaşıyoruz. İHH’nın, Eczacılar Odasının ve tüm sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek 44 Günde 44 Tır yardım kampanyası bir kez daha bizim hoşgörü ikliminin en önemli göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti olarak yaptığımız yardımlara tüm Dünyada bakıldığında Amerika’nın, Avrupa’nın çok önüne geçmiş

vaziyette. Yapılan yardımlar takdire şayan. Tüm dünya bunu görmese de Yüce Rabbim bunu biliyor, görüyor.

Bu yardımlarımız bundan sonra da devam edecek. Ben çok kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanıma, Sayın Valime bu yolda emek sarf eden bütün Sivil Toplum Kuruluşlarına canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlar yerlerine ulaşacak” şeklinde konuştu.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı da konuşmasında insanlık adına çok anlamlı bir etkinlik için biraraya geldiklerini belirterek, “Asil Milletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere gösterdiği hassasiyet en alt kademeye kadar inmiş durumda. Bildiğiniz gibi bizler 2.5 milyon deniyor ama 3 milyona yakın Suriyeli misafiri ağırlıyoruz. Malatya’mızda 8 bin kişi kampta 6 bin kişi de evlerde olmak üzere yaklaşık 14-15 bin Suriyeli kardeşimizi ağırlıyoruz. Bu yetmiyor Suriye’de mazlum insanlar olduğunu düşünüyoruz ve Devletimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar bu hassasiyeti gösteriyorlar ve sivil toplum kuruluşlarımızın desteği ile Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliğinde güzel bir faaliyet yapıldı. Allah sizlerden razı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Bir hafta sonra Malatya’da olamayacağım. Her yerde söylediğim gibi 4-4’lük insanlarını sahiden seviyorum, Malatya’yı seviyorum. Sizlerin de sevgisine mazhar olduğumu düşünüyorum. Malatya’yı hiçbir zaman unutmayacağım” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de konuşmasında, “Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum, Allah onlardan razı olsun, Malatyalılardan razı olsun. Malatyalılar kendine yakışan duyarlılığı her zaman gösterdi. Bugün de bu göstergenin bir nişanesi olarak yardım tırlarını buradan göndermek üzere hazır bulunuyoruz.

Türkiye gerçekten bulunduğu coğrafyada kadim medeniyetin kendine yüklemiş olduğu sorumluluk gereği nerede bir mazlum varsa, nerede bir mahrum varsa hepsinin umudu Türkiye Cumhuriyeti. AK Parti seçimlere girdiğinde milletimizin duası ile birlikte bütün ümmetin duasını her daim arkasında hissetti. Türkiye ve AK Parti bu ümmetin umudu olmaya devam etti.

Dünyada güçlü olabilmemiz açısından, dünyada sözümüzün geçebilmesi açısından hem izzetli bir duruş sergileyebilmek için hem de dünyaya umut olabilmek için bizim daha çok üretmemiz ve daha çok insanımıza iş bulmamız lazım. Avrupa zenginlikte bizden çok ileride ama kapılarına gelen 3-5 sığınmacı karşısında paniklediler. Biz o insanlara kendimizden farklı bir muamele göstermedik. Bu mücadeleyi verirken gönül köprüleri inşa ediyoruz, onları kucaklıyoruz. İnşallah doğuyu da teröristlerden kurtaracağız.

Emeği geçen bütün arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz ile biz nice 44 tırları yollarız diye düşünüyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftü Yardımcısı ihsan Mesut Akbaş tarafından okunan dua sonrasında yardım kamyon ve tırları yola çıktı.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa