• Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Büyükşehir Bayram Süresince Görev Başında
Büyükşehir Bayram Süresince Görev Başında

Malatya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs sebebiyle...

Ağbaba; Hekimhan, Darende ve Kuluncak’ta Kayısı Kalmadı
Ağbaba; Hekimhan, Darende ve Kuluncak’ta Kayısı Kalmadı

Hekimhan, Darende Ve Kuluncak’ta Neredeyse...

Sinemada Tecrübelerini Birleştirdiler
Sinemada Tecrübelerini Birleştirdiler

Türkiye'de çektikleri “SHAME” isimli gerilim...

Anaokulu Öğrencileri Karbon Ayak İzini Anlatıyor
Anaokulu Öğrencileri Karbon Ayak İzini Anlatıyor

Melek ÖZER katıldığı e Twinning...

Başkan Çınar’dan Güvenlik Güçlerine Moral Ziyareti
Başkan Çınar’dan Güvenlik Güçlerine Moral Ziyareti

“Kurallara Uyalım, Zor Günleri...

Malatya’yı Huzur Kenti Yapma Noktasında Emin Adımlarla İlerliyoruz
Malatya’yı Huzur Kenti Yapma Noktasında Emin Adımlarla İlerliyoruz

13 İlçemizde 718 Mahallemizde Çalışmalarımız...

Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek
Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek

Sosyal Güvenlik Kurumu Malatya İl...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet Yarışması Yapıldı
15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet Yarışması Yapıldı
15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet Yarışması...
15 Temmuz 2017 18:13
Font1 Font2 Font3 Font4

Battalgazi Belediyesi ve Malatya Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet yarışması düzenlendi. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın izlediği yarışmaya il dışından da sporcular ilgi gösterdi.

Battalgazi Belediyesi ve Malatya Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet yarışması, Battalgazi Belediyesi Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Trap Skeet Atış Poligon’unda gerçekleştirildi. Programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mehmet Fendoğlu, Malatya Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanı Basri Duran, Seyyid Battalgazi Okçuluk Kulübü Başkanı Hüseyin Toksöz, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda sporcu katıldı. Burada ilk olarak konuşan Avcılık ve Atıcılık Federasyonu Malatya İl Temsilcisi Mehmet Fendoğlu, 15 Temmuz Diriliş Kupası Trap Skeet Yarışması hakkında bilgiler vererek, “Sevgili başkanım her yerde, her ortamda Malatya’da atıcılık sporuna vermiş olduğunuz önem herkes tarafından takdirle karşılanıyor. Bugün gençlerimiz, bayanlarımızın ilgi ve alaka gösterip bugünkü yarışmaya katıldıkları için bayanlara huzurunuzda teşekkür ederim” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Esasında en büyük teşekkürü Mehmet Fendoğlu’na yapmamız lazım. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Hem Malatya’mızda, Malatya’mızın ilçelerinde, Mersin, Diyarbakır ve bölge illerimizde gelen bütün sporcularımızı kutluyorum. Bu yarışmaya katıldıkları için kendilerini tebrik ediyorum. Ve yapılacak yarışmada da kendilerine başarılar diliyorum. Toplumdaki değerler bu tür aktiviteler, şehrin yaşanılabilirlik kalitesini ve oranını artırır. Gerek sportif anlamada, gerek sanatsal anlamda, gerek eğitim ve kültür anlamında, gerek sosyal donatı anlamlarımda bizler Şehrül Emin olarak şehrin yaşanılabilir ve şehirde yaşayanların ilgi ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek, kendi hobilerini tatmin edecek, yer ve mekanlarda hazırlamak aynı zamanda yerel yöneticilerin görevidir. Bu görevimiz çerçevesi içerisinde Mehmet Fendoğlu’nun bize talebi ve o talebin hakikaten makul, mantıklı ve anlamlı olması hasebiyle buranın transkript atış poligonu olması noktasında ki zaten bunu bütün şantiye şefliğini ve bütün süreçleri ve teknik eleman görevinde sayın Mehmet Fendoğlu yapmıştır. Basri başkana da teşekkür ediyorum. Tabi Mehmet Fendoğlu ve ekibine de teşekkür ediyorum. Çok değerli ekipleri var. Bugün 15 Temmuz olması hasebiyle Malatya transkript atış poligonunda Diriliş Kupası adında bir atış kupası yarışması düzenlendi. Bu düzenlemeden dolayı düzenleyen bütün komiteye teşekkür ediyorum. Yarışmacıların katılmaları hasebiyle bütün yarışmacıları kutluyorum. Yarışacak olan bütün yarışmacı arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Ve bu kupanın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Ayrıca kupa alacak olan kişileri de şimdiden tebrik ediyorum. Netice itibariyle burada hakikaten güzel bir sosyal tesis oluşmuş. Gölge alanı olsun, oturma alanı olsun, sosyal ihtiyaçların karşılanacağı bir yer olması, aynı zamanda bu atış poligonu ile ilgili bütün alt yapı ve kriterlerin oluşması da gerçekten Malatya açısından bir kazanım diye düşünüyorum. Biraz evvel Diyarbakır’daki bir arkadaşımızda özellikle burada çok güzel bir mesafe katedilmiş şeklinde bir ifade kullandı. Malatya’daki bu atış avcılık kulübü ihtisas üyelerinin de buraya ilgi göstermelerini, tabi bu ilgi ile birlikte buranın daha büyümesi teknik anlamda daha donanımlı hale gelmesi noktasında belediye olarak biz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ederiz” diye konuştu.

Seyyid Battalgazi Okçuluk Kulübü Başkanı Hüseyin Toksöz’de, “Bugün 15 Temmuz destan yazmanın zafer yıldönümü münasebetiyle hem Malatya’mızda, hem millet meydanında çeşitli aktiviteler çeşitli anma toplantıları düzenleniyor. Bu toplantılardaki amaç 15 Temmuzu insanların zihnine yerleştirmek, bir daha 15 Temmuzların ülkemizin karşı karşıya gelmemesini sağlamak amacıyla yapılıyor. Bu çerçeve içerisindeki yapılan etkinliklerden biraz önce katılmış olduğumuz avcılık ve atıcılık poligonunda diriliş kupası aktivitesine katılmıştık. Şimdide okçularımızla birlikte yine poligonumuzun hemen yan tarafında bir atıcılık aktivitesi içerisinde bulunduk. Ben atıcılarımıza, okçularımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir aktivitenin böyle anlamlı bir günde ihya edilmesi, ifade edilmesi, icra edilmesi hakikaten önemlidir. Bu aynı zamanda milletimizin tarihine geçmişine ne kadar önem verdiğinin bir göstergesidir. Aynı zamanda bu millet üzerinde oynanan, oynanmak istenen oyunlara ne şekilde cevap verileceğinin bir göstergesidir diyorum. Ben hem atıcılarımızı, hem avcılık kulübümüzü, hem atış poligonumuza yarışmaya katılan bütün yarışmacılarımıza, ayrıca okçularımızı kutluyorum, tebrik ediyorum. Çalışmalarının ve yarışmalarının başarılı geçmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. 3 kategoride yapılan yarışmalar sonucu Trap Büyük Bayanlarda, Yasemin Keleş birinci, Belkıs Şavata Güdük ikinci ve Elif Asena Toprak üçüncü oldu. Trap Büyük Erkeklerde ise, Görkem Kocaer birinci, Cem Kale ikinci ve Battal Köse üçüncü oldu. Büyük Erkekler Skeet Atışlarında da, Mehmet Fendoğlu birinci, Okan Şanlı ikinci ve İdris Nebi Şekeroğlu üçüncü oldu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa