• Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
 • Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
42.Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM Odaları Bölge Platform Toplantısını Yapıldı.
42.Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM Odaları Bölge Platform Toplantısını Yapıldı.
42.Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM Odaları Bölge Platform Toplantısını...
11 Eylül 2017 00:26
Font1 Font2 Font3 Font4

Malatya Serbest muhasebeci ve Mali Müşavir Odamızın ev sahipliğinde Doubletree by Hilton otelde 15 bölge odasının Başkan ve kurul üyelerinin katılımıyla 42.Doğu ve Güneydoğu Anadolu SMMM Odaları Bölge Platform toplantısını gerçekleştirdik.

Toplantımıza CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili sayın Veli Ağbaba,TÜRMOB Genel Sekreteri sayın Yahya Arıkan,Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan,Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat, Büyükşehir Genel sekreter yardımcısı Sayın Ertan Mumcu,TÜRMOB yönetim kurulu üyeleri sayın Ertuğrul Erdem, sayın Hayri Öztürk, TÜRMOB Disiplin Kurulu Üyesi Sayın Abdullah Yeşil,Bölge Oda Başkanları ve kurul üyeleri ve Malatyalı Meslektaşlarımız katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Nuh Boyraz Doğunun batısı Batının Doğusu,Güven ve Barışın şehri Kayısının Başkentinde konuklarımızı ağırlamaktan onur duyduğunu dile getirdikten sonra,Mesleği icra ederken yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerinden bahsetti.Konuşması şöyle sürdürdü. Sizlerinde bildiği üzere muhasebe mesleği mensupları dünyada ki gelişmelere paralel olarak ülkemizde de kamu maliyesinin güçlenmesine katkı sunmanın yanı sıra, ticari işletmelerin gelişmesinde yol gösterici ve uluslararası alanda rekabet edebilirliğinde ivme kazandırıcı bir görev üstlenmiştir.

Önemli bir mesleği icra eden meslek mensupları olarak, her geçen gün artan mesleki sorunlarımız olmasına rağmen sorumluluğumuz gereği bu hizmetleri yinede yerine getirmekteyiz. Üzülerek belirtmek isterim ki bizlerin bu gayret ve çabalarına rağmen mesleki sorunlarımız azalmadığı gibi artarak devam etmektedir. Özellikle son dönemde yapılması düşünülen düzenlemeler 3568 sayılı kanun kapsamında ruhsat almış Serbest Muhasebeci Mali Müşavir yetkilerini, ilkeleri ve 28 yıllık mesleki birikim yok sayılmaktadır.

Bugün yapılması düşünülen bu düzenlemelerle vergi beyannamelerinin gönderilme yetkisi de meslek mensubunun elinden alınmaya çalışılmaktadır. ​Bir diğer konu ise bilgi ve teknolojinin en ileri olduğu bir dönemde bizlere angarya olarak yüklenen iş ve işlemlerdir.

✓ Bizlerin aslı görevi ekonomik olayların kayıt altına alınması ve denetimidir.

✓ Fatura adetinin veya yazar kasa fişin sayısının tespit etmek değil. Ülke ekonomisine hiç bir katkı sağlayacağını düşünmediğimiz bu tür iş ve işlemlerinin meslek mensuplara yük getirecektir. Bunu kabullenmemiz asla mümkün değildir. Bunu bir kez de sizlerin huzurun da ifade etmek isterim. Sayın başkanlarım değerli konuk sevgili meslektaşlarım; Ülke olarak zor bir süreçten geçmekteyiz. Dört yanımızın düşmanlarla çevrili iken birde içerden ihanete uğradığımız bugünlerde her zamankinden çok daha birlik ve beraberliğe ihtiyacımız vardır. Bu nedenle hepimiz bu konuda üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirmeliyiz.

Yaşanan tüm bu olumsuzluklara rağmen meslek mensupları olarak şuna inanmaktayız ki ülkemiz kaynakları ve yarattığı ekonomik değerler bakımından sorunları aşacak güçtedir. Bizler meslek mensupları olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi bundan sonrada bu konuda yapılacak her türlü çalışmanın yanında olacağız. Değerli başkanlar kıymetli meslektaşlarım; Geride kalan yıllara baktığımızdan iki binli yıllardan günümüze vergi ve sosyal güvenlik alanında uygulamaya konulan mesleki açıdan dönüm noktası olarak gördüğümüz ve reform niteliğinde önemsediğimiz e-beyanname, e-bildirge, e-fatura, e-defter sistemlerine kısa sürede uyum sağlanması ve yeni Türk Ticaret Kanunu başta olmak üzere yasaların uygulanmasında başta TÜRMOB ve odalarımızla birlikte biz mali müşavirler olarak Maliye bakanlığı ile ilgili diğer kurumlarla birlikte büyük başarılara imza attık.

Ülkemizin gelişmesine kaynak sağlayan vergilerin toplanmasında etkin görev alarak AK Parti hükümetlerinin çalışmalarına birlikte katkı verdiğimize inanıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığı olarak Muhasebe mesleğinin mensupları olan bizler, sürekli ertelenen ve büyüyen haksız rekabetin önlenmesi, çalışma ve büro standartları ile tahsilât sorunumuzun artık çözülmesini istiyoruz ​Her yıl bince yeni mali müşavirler mesleğe katılmaktadır.

Bu bizleri sevindirmektedir. Mesleki acıdan gelişen teknolojik imkânlarda dikkate alınarak yeni iş alanlarının açılması arzu ediyoruz. ​Serbest muhasebeci mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik mesleğinin yetki ve sorumluluklarının ülkemizde de uluslararası standartlara uygun olarak yeniden düzenlenmesi en büyük beklentimizdir.

Yetkisiz sorumluluk istemiyoruz Çünkü; Bizler Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için 100 bin Mali müşavir olarak kayıt dışı ekonomi ile etkin mücadele de görev almaya ekonominin denetimine talibiz dedi Platform da CHP genel başkan yardımcısı ve Malatya milletvekili veli Ağbaba selamlama konuşması yaparak toplantının Malatya da yapılmasının faydalarından bahsederek Malatya odamız hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmamıştır. her kesimden meslek camiasını kucaklayarak başarılı bir yönetim anlayışından dolayı Başkan Nuh Boyraz’ı kutluyorum dedi.

Toplantıda Büyükşehir Genel sekreter yardımcısı Ertan Mumcu ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da birer selamlama konuşması yaptılar. Daha sonra 15 bölge odası Başkan ve kurul üyelerinin katılımıyla çalıştay akşam geç saatlere kadar sürdü.Toplantı gala yemeği ile birlikte sona erdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa