• Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
 • Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Ağbaba, Akçadağ’dan Hükümete Seslendi
Ağbaba, Akçadağ’dan Hükümete Seslendi
Ağbaba, Akçadağ’dan Hükümete...
19 Şubat 2018 22:49
Font1 Font2 Font3 Font4

“KÜRECİK ÜSSÜNÜ KAPATIN, KİLİDİ BEN VURMAYA HAZIRIM”

“GAZETECİLERE YAZDIKLARINDAN DOLAYI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI VERİLMEMELİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli  Ağbaba, Kürecik’te bulunan radar üssünün İsrail’i korumak amaçlı kurulduğunu belirterek “Eğer samimiysen, Amerika’ya meydan okuyorsan gel Kürecik üssünü kapat, kilidini ben vurmaya hazırım” dedi. Ağbaba, düşüncelerinden dolayı gazetecilere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesinin de siyasi olduğunu, kararın saray mahkemeleri tarafından verildiğini ifade etti.

Beraberinde CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz ile Malatya’nın Akçadağ İlçesi’nde partililere bir araya gelen Ağbaba, Altan Kardeşlere verilen ceza, gazeteci Deniz Yücel’in serbest bırakılması, Kürecik Füze Kalkanı ve ittifak konusunda değerlendirmelerde bulundu.

BEN MEMMUN OLMADIM

Gazeteci Deniz Yücel’in tutuklanmasının da serbest bırakılmasının da siyasi olduğunu kaydeden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Gazeteci Deniz Yücel 1 yıl tutuklu kaldı serbest bırakıldı. Aynı gün Ahmet Altan, Mehmet Altan, Nazlı Ilıcak ve birkaç gazeteci ağırlaştırılmış müebbede mahkum edildi. Yani idam cezası kaldırılmamış olsaydı idam cezasına çarptırılmış olacaklardı. İki  gurup bundan çok memnun oldu. Birinci  gurup AKP ve yandaşları. Bir diğer grupta biraz daha ulusal duyarlılığı yüksek olan insanlar. Bana ‘memnun oldun mu?’ derseniz. Ben memnun olmadım. Benim Ahmet Altan’la, Mehmet Altan’la, Nazlı Ilıcak’la aynı siyasi görüşleri, aynı düşünceleri paylaşmadığımı, savunmadığımı herkes bilir. Ancak birileri  ‘Balyoz ve Ergenekon davalarının intikamı alındı’ diyerek  sevindiler. Sevinenler Ergenekon’da, Balyoz’da, Taraf Gazetesi’nde operasyon yapmışlar onun için ‘mutluyuz’ dediler. Bir diğer gurupta cemaatten dolayı mutlu oldular. Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan Balyoz davasından dolayı, Ergenekon davasından dolayı, yazdıklarından dolayı bu cezayı almadılar. Eğer Balyoz’da, Ergenekon’da, Oda TV’de, Askeri Casusluk’ta ceza alacaksa daha önce  ceza aldırılması gereken kimler? O dönem yargıyı bunlara teslim eden AKP’deki siyasetçiler. Hakkı, hukuku savunan birisi olarak bu kararın da siyasi olduğunu söylüyoruz. Bu karar saray mahkemeleri tarafından verilmiştir. Yazdığı yazılardan dolayı, düşüncesinden dolayı hiç kimse ağırlaştırılmış müebbet’e, idama mahkum edilemez” Dedi.

16 NİSAN’DA NE YAPTIYSAK, 2019’DA DA ONU YAPACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli  Ağbaba, “AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, anketleri yasakladı, ‘3 ay boyunca anket yaptırmayacağını’ söyledi. Bunun sebebi anketten çıkan sonuçların hoşuna gitmemesi. MHP ile , Devlet Bahçeli ile bir ittifak konuşuldu, bunun altyapısı yapılıyor ama görünen o ki  2019’a giderken bırakın yüzde 50’yi, yüzde 45’i bile yakalayamayan bir görünüm var. Onlar önümüzdeki dönemde kendi kişisel siyasi geleceklerini kurtarma peşindeler. ‘CHP ittifak yapacak mı, yapmayacak mı?’ diye soruyorlar, CHP 16 Nisan’da ne yaptıysa, 2019’da da aynısı yapacak. ‘Adayınız var mı?’ deniliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylığı hak eden başta genel başkanımız olmak üzere birçok arkadaşımız var. Biz bu anlayışı ortaya koyarken, sadece CHP’nin adayı olarak koymayacağız. 16 Nisan’da nasıl ki herkes kendi siyasi görüşünü arka cebine koydu, kendi siyasi önceliklerini bir kenara bırakıp nasıl ki demokrasi, cumhuriyet, parlamenter sistem için oy istediyse 2019’da da bizde üzerimize düşeni yapacağız. 16 Nisan ruhunu azaltan değil, artıran bir siyasi anlayışla hareket edeceğiz” ifadelerini kullandı.

EĞER SAMİMİYSEN GEL KALKANI KAPAT

Ağbaba, Kürecik’te bulunan Füze Kalkanının kapatılması gerektiğini kaydederek: “2011’de milletvekili olduk, kucağımızda Kürecik İsrail Füze Kalkanını bulduk. Burası Kürecik ve Akçadağ’ı ilgilendirmiyor. Burası Türkiye’nin çıkarlarını gözetmiyor. Bizi yalancılıkla suçladılar. Burası İsrail’i, Amerika’yı koruyor. Buradaki bilgiler Türkiye’ye gelmiyor, Amerika’ya gidiyor. Eğer samimiysen, Amerika’ya meydan okuyorsan gel Kürecik üssünü kapat, kilidini ben vurmaya hazırım. Amerika’ya karşı bir şey yapacaksan, gel bunu yap. Millilik, yerlilik böyle olur”dedi.

“MİLLİYİZ DİYENLER EL BEŞİR’E KEFİL OLUYOR”

Ağbaba, Anadolu topraklarının çok değerli düşünürleri yetiştirdiğini belirterek “Malatya’ya Rabia heykeli dikiyorlar. Bu Rabia nereden geldi? Bu topraklarda doğan hiçbir değerimiz yok mu? Dünyanın birçok ülkesinde herkes birbirini keserken, Avrupa ortaçağ karanlığını yaşarken Hazreti Mevlana’yı bu topraklar yetiştirmiş. Hacı Bektaşi Veli, Yunus Emre, Ahmet Yesevi , bunların ismi okunuyor mu? Okunmuyor. Milliyiz, yerliyiz diyenler Yasin el Kadı ya kefil oluyor. Yasin el Kadı ya küresel terörist dediğim için bana 100 bin lira tazminat davası açtı. Rıza Sarrafa  kefilsin, El Beşir’e kefilsin” ifadelerini kullandı.

O GÖRÜNTÜYÜ ÇEKEN KATİL ANKARA’DA YAKALANDI

“Biz 2019’da giderken bu anlayışa karşı mücadelemizi sürdüreceğiz.”diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, “Hep birlikte hep beraber yürüyeceğiz. Sadece bir Cumhuriyet Halk partililer değil, sadece sosyal demokratlar değil ülkesini seven milliyetçisi ile de solcusuyla da, Merkez sağcısıyla da muhafazakârlarıyla da birlikte el ele kol kola vererek Türkiye’ye tekrar ayağa kaldıracağız. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da mecliste sizin gür sesiniz olacağım. Malatya’nın hakkını savunmaya devam edeceğim. Malatya’nın sesi Türkiye’nin büyük Millet Meclisi’nde de Türkiye’de de duyurmaya devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Türkiye’yi ateşin ortasına atanlar, Suriye batağına sokanlar, Türkiye’ye Ortadoğu’nun en güvensiz haline getiren anlayış yönetemeyecektir. Bilin ki bugün Afrin’de Türk askeri şehit oluyorsa uygulanan Suriye’ye politikası neticesindendir. İki tane fakir fukara Türk askeri yakılarak katledildi. Bunun üzeri kapatıldı. Şimdi O görüntüyü çeken katil Ankara’da yakalandı. Bunların da güçlenmesini sağlayan bu anlayıştır, İŞİD’in güçlenmesini sağlayan bu anlayıştır.”şeklinde konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa