• Belediyesporlu Gençlerin Tek Hedefi Şampiyonluk
  Belediyesporlu Gençlerin Tek Hedefi Şampiyonluk
 • Yeşilyurt Belediyesi Liselerarası Voleybol Turnuvasında Heyecan Yüksek
  Yeşilyurt Belediyesi Liselerarası Voleybol Turnuvasında Heyecan Yüksek
 • Kuzenler Türkiye Şampiyonu Oldu
  Kuzenler Türkiye Şampiyonu Oldu
 • Yeşilyurt Belediyesi Liselerarası Voleybol Turnuvası 17 Şubat’ta Başlayacak
  Yeşilyurt Belediyesi Liselerarası Voleybol Turnuvası 17 Şubat’ta Başlayacak
 • Sivassporumuza Hep Destek Tam Destek
  Sivassporumuza Hep Destek Tam Destek
 • Şehit Polis Fethi Sekin Anısına Halı Saha Futbol Turnuvası Düzenlendi
  Şehit Polis Fethi Sekin Anısına Halı Saha Futbol Turnuvası Düzenlendi
 • Sokaktan Spora Projesi
  Sokaktan Spora Projesi
 • Amacımız; Personeller Arasındaki Birlik ve Beraberliği Güçlendirmek
  Amacımız; Personeller Arasındaki Birlik ve Beraberliği Güçlendirmek
 • Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Başladı
  Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Başladı
 • Vali Aydın Baruş Yapımı Devam Eden Tesisleri İnceledi
  Vali Aydın Baruş Yapımı Devam Eden Tesisleri İnceledi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haber
Battalgazi Belediyesi ve Kızılay, İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı
Battalgazi Belediyesi ve Kızılay, İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı

Battalgazi Belediyesi ve Kızılay Malatya...

PTT AŞ’den Önemli Hatırlatma Sosyal Mesafe Hayat Kurtarır
PTT AŞ’den Önemli Hatırlatma Sosyal Mesafe Hayat Kurtarır

PTT AŞ olarak, Koronavirüs'ün yaşamımızı...

Otobüs Güzergâhlarında Değişiklik Yapıldı
Otobüs Güzergâhlarında Değişiklik Yapıldı

Dünyada ve Türkiye’de her geçen...

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı
Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Malatya Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından...

Zabıta Ekipleri, Fırınlara Göz Açtırmıyor
Zabıta Ekipleri, Fırınlara Göz Açtırmıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında gıda sektöründeki...

Elazığ Belediyesi Tarafından Banka Önlerinde Sosyal Mesafe Düzenlemesi
Elazığ Belediyesi Tarafından Banka Önlerinde Sosyal Mesafe Düzenlemesi

Elazığ Belediyesi Korona virüs (Kovid-19)...

Kızılay vefa sosyal destek grubu ile görev başında
Kızılay vefa sosyal destek grubu ile görev başında

Kızılay Malatya Şubesi Destek Gurubu...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haber
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Başkan Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi’ndeki ‘21.Yüzyılda Kariyer ve Liderlik’ Söyleşisine Katıldı
Başkan Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi’ndeki ‘21.Yüzyılda Kariyer ve Liderlik’ Söyleşisine Katıldı
“Planlı ve Sistemli Çalışma, Başarının...
17 Şubat 2020 23:51
Font1 Font2 Font3 Font4

“Planlı ve Sistemli Çalışma, Başarının Anahtarıdır”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Aile Okulu Kişisel Gelişim Seminerleri’ kapsamında ki ‘21.Yüzyılda Kariyer ve Liderlik’ konulu söyleşide, toplumların ve kentlerin yönetilmesinde liderlik kavramının önemi üzerine konuştu. Başkan Çınar, yenidünya düzeninin rekabet üzerine kurulduğunu ve bu rekabette var olabilmek için çok çalışmak gerektiğini ifade etti.

YEŞİLYURT KENT KONSEYİNDEKİ SÖYLEŞİYE YOĞUN İLGİ

Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası toplantı salonunda gerçekleşen ve çok sayıda vatandaşın iştirak ettiği söyleşide konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gerek fiziksel gerekse de sosyal, kültürel, ekonomik, eğitim, sportif, çevresel ve turizm alanında gelişim kat eden kentlerin yönetim mekanizmasında zamanı doğru planlamanın, sistemli ve disiplinli çalışmanın, özveri ve gayretli olmanın yanı sıra çözüm odaklı bakış açısının ciddi rol oynadığını ifade etti.

“BAŞARI İÇİN ÇOK ÇALIŞMAK GEREKLİ”

Yeşilyurt’un 2014 yılından 2020 yılına kadar ki sürecinde hayata geçen yatırımları ve projeleri sistemli ve planlı bir şekilde uyguladıklarını sözlerine ekleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, yerel yönetimlerin asli görevinin millete hizmet olduğunu, her alanda maksimum başarı içinde çok çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

“SİSTEMLİ VE PLANLI ÇALIŞMAK TEMEL HAYAT PRENSİBİMDİR”

Yerel yönetimlerin ortaya koydukları projelerin ülkelerin gelişmişlik düzeyine ciddi etkileri olduğundan bahseden Başkan Çınar, “Belediye Başkanları, uygulamış oldukları liderlik tarzlarıyla, belediye hizmetlerinin en etkin ve verimli bir şekilde sunulmasında önemli rol oynamaktadır. Yeşilyurt Belediyesi olarak bizler Anadolu medeniyetinin farklı güzelliklerini içinde barındıran Yeşilyurt’umuzun her alanda en güzel hizmetlere kavuşması, yaşam standartının yükselmesi için her işin içinde olmaya gayret ediyoruz. Hangi işi yaparsak yapalım o işe gönülden bağlı olup, en iyisini yapma gayretinde olmak başarının anahtarıdır. Yapıcı, şeffaf ve şefkatli bir kişiliğe sahip olmak, çözüm odaklı olaylara bakmak, olaylar ve gelişmeler karşısında sakin ve sağduyulu olup pratik çözümler üretmek bu açıdan önemlidir. Okumak, bilgi sahibi olmak, kendini her alanda geliştirmek, teknolojiyi yakından takip etmek, yabancı dil sayısını artırmak kariyer planlaması için önemlidir. Hayatımın tüm dönemlerinde çalışmayı, araştırmayı ve sürekli kendimi geliştirmeye önem verdim, sistemli ve planlı çalışmak temel hayat prensibimdir. Yüksek İnşaat Mühendisi olmam vesilesiyle olaylara hep reel baktım, gerçekçi oldum çünkü insanların yaşayacakları evleri ve mekânları yapıyorsunuz, işinizi sağlam yapmalısınız, hataya yer yok ve dikkatli olmalısınız. O dönemlerde edindiğim tecrübeler, gerek Belediye Başkan Yardımcılığı, Meclis Üyeliği ve son olarak ta Belediye Başkanlığında bana çok şey katmıştır. Yaptığınız meslek insanın karakterine yansıyor. Zamanı doğru planlamaya, sistemli çalışmaya, alanında deneyimli isimlerle çalışmaya, toplumun tüm kesimlerinin sesine kulak vermeye, gelişmeleri sürekli takip etmeye ciddi önem veriyorum. Çünkü bir insan hangi işi yaparsa yapsın severek, özümseyerek ve gayretle yapmalı, dikkatli olmalıdır. Belediye Başkan Yardımcılığı ve Meclis Üyeliği görevlerim sırasında böyle yüksek makamlara gelmek içinde ciddi anlamda gayretim olmadı açıkçası sadece bana

verilen görevleri layıkıyla yerine getirmek adına disiplinli ve planlı çalıştım, ailemden fedakârlık ettim, eşimden ve çocuklarımdan uzak kaldım, çok çalıştım. İşlerimde asla ihmal bırakmadım, dikkatli yapmaya gayret ettim. Hatta bir ara özel sektöre yeniden dönmek istedim, ancak olmadı, bazen sizin planlarınızın yerine hayatın önünüze getirdiklerini yaşamak durumunda kalıyorsunuz. Şu anda yaptığım işi severek ve özveriyle yapıyorum, çünkü çok güzel bir kente ve ilçeye hizmet etmenin tarifsiz mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Her yeni güne bir umutla başlayıp geç saatlere kadar çalışıyoruz.”dedi.

“KLASİK İŞLERİ HERKES YAPAR ÖNEMLİ OLAN FARKLILIK OLUŞTURMAKTIR”

“Planlı ve sistemli çalışmanın yanı sıra doğru organizasyonla işleri yönetmek başarının temelini oluşturmaktadır.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Çınar, “Alın teri, mücadele, özveri, çalışkanlık, kararlılık ve en önemlisi memlekete ve millete duyulan sevda, hayalleri ve idealleri olan insanların en büyük yol göstericisidir. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Yeşilyurt’ta %64’e yakın hemşerimizin teveccühüyle geldiğimiz bu ulvi görevin hakkını verebilmek adına 7/24 ekibimizle birlikte hiç durmadan çalışıyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, farklı düşünce ve önerilere sürekli kulak vererek, bu zamana kadar edindiğimiz deneyim ve tecrübelerimizle kentimize ve ilçemize hizmet ediyoruz. Hizmetlerimizi tek bir alanda sınırlı tutmuyoruz, çünkü ilçemizin çok güçlü bir potansiyeli var, bunu farklı projelerle ortaya çıkarmak bizim boynumuzun borcudur. İlçemizin gelişim düzeyine katkı sunan tüm yatırımların gerek tasarım gerekse de diğer süreçlerini yakından takip ediyoruz, saha kontrollerini yerinde yapıyoruz, işimizi asla şansa bırakmıyoruz. Çünkü işin başındaki yöneticinin ciddiyeti ve disiplini önemlidir, sizi başarıya götürecek bu temel kavrama sahip olmazsanız çözülmesi zor engellerle karşılaşırsınız. Halkımızın bizden beklentisinin ne kadar yüksek olduğunu biliyoruz ve sonuç odaklı çalışıyoruz. Vatandaşlarımız, kendisine dokunan, toplumu geliştiren, bölgeye değer katan çalışmalara dikkat ediyor. Sadece yapmak için yapmak, gelişi güzel olaya bakmak toplumda karşılığını asla bulmuyor. En önemlisi farklılık yaratacak çalışmaların altına imza atmaktır. Klasik işleri herkes yapar önemli olan farkındalık yaratacak, dikkat çekecek, bölgeye katma değer katacak projeleri hizmete sunmaktır. Yeşilyurt Belediyesi olarak dört yılda dört projemizin çok kıymetli ulusal ve uluslararası ödüllere layık görülmesi, hizmetlerimizin halkımız tarafından takdir edilmesi ve bölgemize değer katması farklılık yaratan hizmetlere yönelmemizin doğal bir sonucudur. Her alanda öncü ve örnek olmak; azimli, gayretli ve özverili çalışmaların, alın terinin karşılığıdır.” dedi.

Söyleşiye katılanların sorularını da yanıtlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Berber tarafından teşekkür plâketi takdim edildi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa