• Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Başkan Haluk Cömertoğlu Sınır Ötesi Değerlerimiz Sempozyumuna Konuşmacı Olarak Katıldı
Başkan Haluk Cömertoğlu Sınır Ötesi Değerlerimiz Sempozyumuna Konuşmacı Olarak Katıldı
Başkan Haluk Cömertoğlu Sınır Ötesi Değerlerimiz Sempozyumuna Konuşmacı Olarak...
20 Aralık 2017 20:22
Font1 Font2 Font3 Font4

İstanbul Bahçelievler Sivaslılar Derneğince, Bahçelievler Belediyesi Nurettin Topçu Kültür Merkezinde düzenlenen “Sınır Ötesi Değerlerimiz” konulu sempozyuma konuşmacı olarak katıldı.

“Sınır Ötesi Değerlerimiz” Konulu sempozyumun moderatörlüğünü BBSK Başkanı Yusuf Yıldırım yaparken programın açılışını Televizyon programcısı – Sunucu Esra Polat yaptı. Programda ayrıca AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Zülküf Türkoğlu, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Mevlit Uyan, BBP Bahçelievler İlçe Başkanı Serkan Karacaoğlu ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Hasan Keşkek’te birer konuşma yaptılar. Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Bahçelievler Mili Eğitim Müdürü ve BAHSİDER Başkanı Emin Çıkrıkçı yaptı. Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahsider’in çalışmalarına vurgu yaparak diğer derneklerinde benzer çalışmalar ile yörelerine hizmet etmesi gerektiğini belirtti. Sempozyum açılışında konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız konuşmasında organizasyondan dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ederek salonda bulunanları Sivas’a davet etti.

Açılış konuşmaların devamında Yusuf Yıldırım tarafından moderatörlüğü yapılan “Sınır Ötesi Değerlerimiz” konulu sempozyumun 1. Oturumu gerçekleştirilirken ilk oturumda;Yazar Ahmet Özdemir, Eski Milli Sporcu Hüseyin Yıldırım, Milli Güreşçi Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Taha Akgül, Gazeteci Yazar Ahmet Mahir Pekşen ve Malatya / Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu katıldı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı konuşmada; “Öncelikle BAHSİDER’e ve bu organizasyonda görev almış herkese teşekkür ediyorum ve saygılarımı sunuyorum. Sivas denildiğinde aklıma insan olmanın, erdemli olmanın,

vefalı olmanın ve ayakta kalmanın ne demek olduğunu anlatan insan tipi geliyor. Bir geçmiş var. Bir ürün şehri var, bir medeniyet şehri var, ortada bir birikmişlik var dolayısıyla bizim anlamamız gereken bu birikimi daha fazla dejenere etmeden yaşamda tutmaktır. Sivas diyip geçmeyin Doğunun Batısı Batının Doğusu biri; Sivas, biri Erzincan, biri Tunceli, biri Elazığ, biri Malatya, biri de Kayseri’den bu taraf. Bu topraklar üzerinde çok hesaplar yapıldı. Sivas onun için kıymetli. Bu bölgedeki iller onun için kıymetli. Yukarı Fırat havzası onun için kıymetli. Bu değerlere hep beraber sahip çımamız lazım. Biz şuan gurbetteyiz Dünya gurbetindeyiz. Dünyanın üzerinde gezip dursak ta gideceğimiz yer belli. Hepinize beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” dedi. Başkan Cömertoğlu’nun konuşması dinleyenler tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Sempozyum konuşmacılarından 3 Farklı dalda spor yaparak milli formayı terleten Eski Milli Sporcu Hüseyin Yıldırım, özellikle Sivaslı büyük Ozan Şair Aşık Veysel ile olan dostluklarından bahsederek sempozyuma katılanlara keyifli anlar yaşattı.

Sempozyumda ki konuşması kapsamında Bir Sivaslı olarak ülkemizi dünyada temsil etmenin önemine vurgu yapan Milli Güreşçimiz Taha Akgül, “15 Temmuz’un hemen sonrasında uluslararası müsabakalar için yurt dışındaydık. Ülkemizde hain FETÖ yapılanmasının yaptığı darbe girişimini maalesef orda öğrenme durumumuz oldu ve mili sporcu arkadaşlarımızla ülkemize dönmek istedik. Bu kapsamda dönemin spor bakanımız bizi yolumuzdan döndürerek ülkenize hizmet etmek için turnuvada en iyi sonucu alın şeklinde bir konuşma yaptı. Bizde milli sporcu arkadaşlarımızla tekrar turnuvaya devam ettik” dedi.

Sempozyuma katılan konuşmacılar, konuşmalarını bitirdikten sonra Sempozyum Moderatörü Yusuf Yıldırım tarafından teşekkür edilerek sahnede

alkışlanırken daha sonra günün anlam ve önemine özgü çini plaketler ile BAHSİDER Yönetimi tarafından sahneden uğurlandılar.

İlk oturumun sempozyum konuşmacılarının sahneden ayrılmasıyla ikinci oturuma geçilirken, ikinci oturumda; Beyazıt Yazma Eser Kütüphanesi Müdürü Salih Şahin “Belgelerle Sivas’ın Sosyal Tarihi” konulu anlatım gerçekleştirirken sırasıyla; Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca “Çifte Minare/Gök Medrese” hakkında, Sivas İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Halit Karakoç, Sivas’ın kültürel turizmi ve Kangal Balıklı Çermik ile tarihi Kangal köpeği’nin özellikleri hakkında sempozyuma katılanları bilgilendirdi.

Sempozyum’un 2. Oturumunun da tamamlanmasıyla programın sunucusu ve moderatörü Yusuf Yıldırım, BAHSİDER Yönetim Kurulunu, sempozyuma katılan konuşmacıları ve salonda bulunanları sahneye davet ederek Sivaslı Merhum Muzaffer Sarısözen’in “Sarardım ben sarardım” adlı türküsünü hep bir ağızdan seslendirdiler.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa