• Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
 • Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Başkan Kocamaz Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Başkan Kocamaz Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
Başkan Kocamaz Öğretmenlerle Bir Araya...
25 Kasım 2017 12:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin İl Milli Eğitim tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte öğretmenler ile bir araya geldi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen yemeğe Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Mersin Valisi Ali İhsan Su,  Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Aydıncık Kaymakamı Mehmet Erhan Türker, Mersin İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Hasan Basri Uçar, sivil toplum ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda öğretmen katıldı.

Etkinlikte 24 Kasım Öğretmen Günü Konseri düzenlendi. Konserde TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Dünya Tekin, birbirinden güzel türkülerini seslendirdi ve öğretmenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su etkinlikte yaptığı konuşmasında; “Yaptığı işe ve kullandığı ham maddeye göre her meslek değerli olabilir ama en değerli ham maddeyi öğretmen kullanıp, çocuklarımıza şekil verdiğine göre en önemli meslek siz değerli öğretmenlerimizindir. Öğretmenimiz o sevgi dolu yüreğiyle öğrencisi için bazen annesi olmayana anne, babası olmayana baba ve yerine göre kardeş, abi oluyor. Ama her zaman için de bir öğretmen olarak hayatını devam ettirip, bizim ülkemizin ve geleceğin yarınlarını mimar edecek olan yavrularımızı eğitiyor. Bu açıdan baktığımız zaman öğretmenlik tüm her şeyin üstünde, en önemli görev olarak önümüze çıkıyor” dedi.

“Sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamak istiyorsak, bu ancak sizlerle mümkün”

Konuşmasına öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Dünyanın en sorumluluk gerektiren mesleğini seçen, geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizi sevgiyle yoğuran siz değerli öğretmenlerimizi en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü tebrik ediyor, yarınların büyük Türkiye’sini kurma yolundaki azim ve kararlılığınızın artarak devam etmesini, pırıl pırıl parlayan gözlerinizdeki kutlu ışığın hiç sönmemesini diliyorum. Uğruna nice şehitler verdiğimiz kutlu vatanımızda, çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkmış bir ülkenin vatandaşları olarak sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamak istiyorsak, bu ancak sizlerle mümkün olacaktır”diye konuştu.

“Sizler seçkin insanlarsınız”

Öğretmenlerin birinci vasfının rehberlik ve eğiticilik olduğundan bahsederek, öğretmenlik mesleğinin peygamberlik mesleği olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, “Başarılı bir eğitimden geçerek çağın standartlarına göre yetişmiş, sevildiğine, korunduğuna inanan, beden ve ruh sağlığı yerinde bir nesil, millî varlığımızın en büyük teminatı olacaktır. Çocuklarımızın, onları şefkatle kucaklayacak ailelere, kendilerine rehberlik edecek vatanına, milletine ve devletine yürekten bağlı idealist öğretmenlere ihtiyacı vardır. Eğitimin kalitesi, öğretmenlerin kalitesi kadardır. Eğitimin genel başarısı, asla öğretmenlerin başarısından fazla değildir. Sizler, ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ diyen Büyük Atatürk’ün, milletimize rehber olarak yetiştirdiği Cumhuriyet neslinin umutlarını yeşerten, gencecik zihinlerdeki kıvılcımı alevlendiren cesur yüreklersiniz. Sizler, birinci vasfı rehberlik ve eğiticilik olan peygamberlerin mesleğini seçmiş, seçkin insanlarsınız” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşan Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca da “Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen öğretmenlik, emek, özveri ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Her insanın büyüme sürecinde bir şekilde öğretmenlerin emeğini, göz nurunu ve estetiğini görürüz. Özgürlüğe duyulan özlemde sevgi dolu her cümlede ve ustanın heyecanında öğretmenin güçlü dokunuşunu hissederiz. İnanıyoruz ki insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen ve ideallerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere kayıtsız kalmayan ve modern bir toplumun inşasında büyük katkıları olan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği ve yarınları çok daha aydınlık olacaktır” diye belirtti.

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi ve 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına protokol üyeleri tarafından pasta kesimi gerçekleştirildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa