• Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Belsos 4 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıyor
Belsos 4 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıyor

Büyükşehir Belediyesi İftarda Vatandaşlarını Yalnız...

Ağbaba Ve Kiraz’dan Şeker Fabrikasına Ziyaret
Ağbaba Ve Kiraz’dan Şeker Fabrikasına Ziyaret

Ağbaba; “şeker fabrikası sizlerin sayesinde...

Yeni Rock Gruplar Geçmişi Özletti
Yeni Rock Gruplar Geçmişi Özletti

. tekli çalışmalarıyla rock müzik...

Fırat Edaş Tam Kapanmada Ekipleri İle 7/24 Görevinin Başında
Fırat Edaş Tam Kapanmada Ekipleri İle 7/24 Görevinin Başında

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş. (Fırat...

Yeni Oluşturulacak Orman İçin Tohumlar Dağıtılıyor
Yeni Oluşturulacak Orman İçin Tohumlar Dağıtılıyor

Tam Kapanma sürecinde Sivaslı ailelere...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı
Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin Temeli Atıldı
Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin Temeli...
26 Mayıs 2017 16:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Battalgazi Belediyesi tarafından Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı. Temel atma törenine katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bizim hizmet anlayışımızda insana hizmet, topluma hizmet demektir. Ve temel hedefimizde insanı yaşatmaktır” dedi.

Battalgazi Belediyesi tarafından Çöşnük Mahallesi’nde temeli atılan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temel atma törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Müftüsü Ümit Çimen, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük, Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile birlikte başlayan Temel Atma Töreni’nde ilk olarak Battalgazi Belediyesi’nin hizmetlerinin anlatıldığı tanıtım filmi izlendi. Temel atma töreninde ilk olarak konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, geçmiş bin yılların, gelecek yüz yılların belediye başkanı olma vizyonu ile çalıştıklarını belirterek, “Belediye başkanlığını dünün ve seçilmiş dönemin belediye başkanı olarak algılamıyoruz. Yani 5 yıllık bir süre için bir belediye başkanı algısı içerisinde değiliz. Biz geçmiş bin yılların, gelecek yüz yılların belediye başkanı nasıl olunur onun vizyonu içerisindeyiz. Arslantepe’yi ayağı kaldırsın geçmiş 5 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Cafer höyüğü ayağa kaldırırsın geçmiş 9 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Surları ayağa kaldırırsın geçmiş 2 bin yılın belediye başkanı olursunuz. Yaptığınız hizmetler ve geçmişten geleceğe taşıdığınız değerlerde sizi geleceğin belediye başkanı eder. Ve bu sorumluluk içerisinde hareket ettiğimiz zaman gerçek anlamda erdemli ve faziletli şehirlerin kurulmasında önemli görevimizi yerine getirmiş oluruz diye düşünüyorum. Biz bu görev anlayış içerisinde görevimizi ifa ediyoruz. Ayrıca bizim görev anlayışımız içerisinde adalet ve aidiyet temel esastır” dedi.

Başkan Gürkan, kültürel mirasın korunmasına dikkat çekerek, “Kültürel mirasımızı korumada ve gelecek nesillere aktarmada kendimizi görevli addettik. Özellikle surlarımızın, kümbetlerimizin, hanlarımızın, hamamlarımızın, türbelerimizin, ziyaretlerimizin ayağa kaldırılmasında ve tarihi değeri olan her değerin kıymet takdirini yapıp, onu koruma noktasında azami gayreti gösterdik. Çınar Parkta 30 dönüme yakın bir yeri belediye tarafından kamulaştırarak, bin yıllık çınarın altında akan suyu halk ile buluşturduk. Bir taraftan da surların ayağa kaldırılması, Tahtalı hamamı ayağa kaldırılması, Askerlik Şubesi’nin ayağa kaldırılması ve kültür envanteriyle bunların perçinlenmesi de bunun temel bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır” diye konuştu.

Hizmet Belediyeciliği kapsamında önemli hizmetlerin ortaya çıktığını belirten Başkan Gürkan, 40 bin metre kapalı alanı bulunan iki hizmet binasının 11 ay gibi kısa sürede bitirildiğini ve yakın zamanda bu iki hizmet binasına taşınma işlemlerinin tamamlanacağını kaydetti. Asfalt Pelinti ve Konkasör Tesisi’ni hizmete sunarak, Battalgazi ilçesinde asfaltsız yol bırakmama hedefiyle çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan, Battalgazi Belediyesi’nin

katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği alanında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü ifade etti.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da konuşmasında önemli bir hizmetin temelinin atıldığını ifade ederek, “Malatya’nın gelişmesi, Malatya’nın kalkınması bizlerin en büyük sorumluluklarından bir tanesidir. Malatya’yı sadece belediye hizmetleri ile değil, inşallah Malatya’yı hem ekonomik olarak güçlendireceğiz, hem sağlık merkezi, hem üniversiteler şehri, kalkınan, gelişen ve bölgenin cazibe merkezine dönüştürerek her alanda, başta tarım alanı olmak üzere Malatya’mızı geliştireceğiz. Tabi belediyelerimizin çalışması, ilimizdeki düzeni, kalkınmayı, şehirde yaşayan insanların sorunsuz bir şehirde yaşaması ve şehirde mutlu olması, onlara sunulacak hizmet bizlere düşüyor. Bu güzel eserde, bu amaca hizmet edeceğini düşünüyorum. Battalgazi Belediyemize teşekkür ediyorum. Yapmış olduğu hizmetleri sinevizyonda da gördük. Çünkü bu tesisler, iller için çok önemli tesisler. İllerin yaşam kalitesi için önemli tesisler. İnşallah bu tesisin açılışını da birlikte yaparız” diyerek, tesisin hayırlı olması temennisinde bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, Battalgazi belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, “Ben değerli Belediye Başkanım Selahattin Gürkan’ı ve onun nezdinde çalışan bütün ekip arkadaşlarını canı gönülden kutluyorum. Kıymetli arkadaşlar AK Parti’nin 15 yıllık iktidarının en önemli hikayesi yerel yönetimlerde göstermiş olduğu başarıdır. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında İstanbul’a belediye başkanı olduğunda İstanbul’daki çöp yığınlarını, susuz şehri hatırlarsınız. O günden bu güne, 1994 yılından sonra Türkiye’deki yerel yönetimler anlayışı AK Parti ile değiştiğini çok net hissettirdi. İstanbul’da başlayan değişim ve dönüşüm 81 ilde AK Partili belediyelerimiz tarafından çok net hissettirildi. Şimdi Malatya’mızın özellikle hizmete sonuna kadar devam eden belediye başkanlarımızı kutlarken, büyükşehir olması ile birlikte 2 metropol ilçemiz var. Bir tanesi Yeşilyurt, bir tanesi Battalgazi. Hem ilçe belediyelerimiz hizmette yarışıyor, hem büyükşehir belediyemize çok önemli katkılarda bulunuyor. Belediyelerimizin yapması gereken belediye hizmetleri gibi aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerinin altına da imza atıyorlar. Sosyal belediyeciliğin ne demek olduğunu, çok net hepimize hissettiriyorlar. Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik sosyal hukuk bir devletidir. Biz özellikle bütün kavramların altını doldurulması gerektiğini düşünüyor ve sosyal devlet anlayışının da inşa edilmesi gerektiği kanaatini ifade ediyoruz. Sosyal devlet sadece devletin sosyal alakalı değildir. 2001 yılına kadar sosyal devlet sadece yazılı metinlerde kalmıştır. Sosyal devlet anlayışını biz her alanda eğitimden sağlığa, sosyal yardımlara, sosyal güveliğe, sosyal hizmetlere ve yerel yönetimlere kadar çok net hissettirdik. Hükümetimiz olarak sosyal politikalarımızda, sosyal devlet anlayışımızda, yapmış olduğumuz çalışmalar, vatandaşlarımızın tamamının takdirini almakta. Ama yerel yönetimlerimizde aynı sosyal devlet anlayışıyla sosyal belediyecilik anlayışlarına devam ediyor. Bugün burada Battalgazi Belediyemizin yapmış olduğu Yaşam Merkezi şehrin tarihi ile kimliği ile, medeniyetiyle buluşacak ve aynı zamanda sosyal belediyecilik anlayışı ile bütün vatandaşlarımıza sportif faaliyetlerinde, kültürel faaliyetlerinde eğitimlerinde çok önemli katkılar sunacak” dedi.

Malatya Valisi Mustafa Toprak’ta, “Malatya bugün güzel bir gün yaşıyor. Bir taraftan devletimizin sosyal devlet olmasının gereği yapılırken, bir taraftan da buna uygun olarak belediyelerimiz sosyal belediyecilik anlayışı ile tüm güzellikleri ortaya çıkartıyorlar. Malatya’nın birkaç yıl içerisinde tüm bitmiş eserleri ile birlikte imrenilecek bir il noktasına

geleceğini biliyorum ve bekliyorum. Tüm belediye başkanlarımız gibi Battalgazi Belediye başkanımızın çok güzel hizmetleri var. Bundan kısa bir süre önce Engelsiz Yaşam merkezi’nin temeli sayın bakanımızın ve milletvekillerimizin katılımıyla atılmıştı. Bunların hepsi güzel işler. Sosyal belediyecilik hakikaten güzel gelişiyor. Bunların meyvelerini de vatandaşımız hissettikçe daha güzel işler ortaya çıkıyor. Ben temeli atılan bu sosyal Yaşam merkezi’nin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Temel atma töreninde son olarak konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hizmette temel anlayışın insana hizmet olduğunu belirterek, “Battalgazi Sosyal Yaşam Merkezi’mizin bölge halkının bütün sportif faaliyetlerini yapabileceği bir mekan olma özelliğine inşallah bitince sahip olacak. Battalgazi Belediyemiz kadın, erkek, genç, yaşlı, engelli demeden toplumuzun her kesimine ulaşmak, vatandaşlarımızın refah ve huzur içerinde yaşamalarına imkan tanıyacak alanlar oluşturmak için çok çalışan bir belediyemizdir. Burada gayretli çalışmalarından dolayı belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Ve biliyorum ki Malatya’nın her köşesinde daha güzel hale getirmek için gece gündüz demeden çalışan, başta büyükşehir belediye başkanımız, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız ile ilçe başkanlarımız esasında yerel yönetim anlayışını temelden değiştiren sosyal belediyecilik, insanımızı kentli olma bilinci ile ait olma duygusuyla saygı ve sevgiyle sorumlulukla, kısaca insanın mutluluğunu ve refahını esas alan hizmetlerle buluşturmaktadırlar. Bunun için her bir belediye başkanımıza da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye bakanlığı döneminde ilk ve kapsamlı örneklerini veren ve bugün her yerel yönetime ilham kaynağı olan sosyal belediyecilik anlayışı, halkımızı hizmetlerle doğrudan ve etkili bir buluşturmadır. Belediyecilik artık sadece alt yapı, su, yol çalışmalarından ibaret değildir. İnsana dokunan, insanın ihtiyaçlarını karşılama noktasında her alanda olan bir belediyecilik, belki daha geçerli bir belediyeciliktir. Kadınlara, çocuklara, engellilere, ailelere hizmet sunulması ve sosyal hayata yapılan katkılardır. Makro politikaların gündelik hayata uygulanmasında yerel yönetimlerin işlevi çok önemli ve büyüktür. Çünkü yerel yönetimler toplumsal hayatın bütün katmanlarına nüfus edebilme, etkileyebilme, katkıda bulunabilme özelliklerine sahiptir. Bu öneme binaen vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu alanlara bir hizmet anlayışı ile çalışan belediyelerimizin bugün hizmet yarışı noktasında olduklarını memnuniyetle görüyoruz. Bizim hizmet anlayışımızda insana hizmet, topluma hizmet demektir ve temel hedefimizde insanı yaşatmaktır. Köprülerde, binalarda, parklarda insana hizmet için yapılır” diyerek, temeli atılan Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam merkezi’nin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı dua ile birlikte Battalgazi Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nin temeli atıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa