• Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
 • Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
  Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
 • Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
  Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
 • Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
 • Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
  Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
 • Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
  Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Battalgazi İlçesinin Çolakoğlu Mahallesi’nin Yolları Asfaltlanıyor
Battalgazi İlçesinin Çolakoğlu Mahallesi’nin Yolları Asfaltlanıyor
Battalgazi İlçesinin Çolakoğlu Mahallesi'nin Yolları...
25 Haziran 2016 14:48
Font1 Font2 Font3 Font4

BAŞKAN GÜRKAN, “BATTALGAZİ BELEDİYESİ HER ALANDA ÇALIŞIYOR”

Battalgazi Belediyesi tarafından Çolakoğlu Mahallesi’ni Adagören ve Yarımcahan mahallelerine bağlayacak olan yol ağının birinci kat sathi kaplaması aralıksız devam ediyor. Bu kapsamında Çolakoğlu Mahallesi’nde 27 km’lik yolun birinci kat sathi kaplaması yapılacak.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Nevzat Aslan, Abdulvahap Şerefhanlı, bazı belediye meclis üyeleri, ilgili mahalle muhtarları ve bazı birim müdürleri ile birlikte Çolakoğlu Mahallesi’ni Adagören ve Yarımcahan mahallelerine bağlayacak olan yol ağının birinci kat sathi kaplama çalışmalarını yerinde inceledi. Burada habercilere konuşan Çolakoğlu Mahalle Muhtarı Şahin Çolakoğlu, yapılan hizmetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Özellikle mahallemize yapmış oldukları hizmetten dolayı Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a mahallem adına teşekkür ediyorum. Mahallemiz daha önce köy konumundaydı. Büyükşehir olduktan sonra Malatya, mahallemiz hizmet almaya başladı. Bu hizmetlerden dolayı Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Mahallem adına bizler her zaman Başkanımızla beraberiz her konuda” ifadelerini kullandı.

Adagören Mahalle Muhtarı Şeref Doğan ise, “Adagören Mahalle muhtarı olarak, yollarımızın yapılmasından dolayı öncelikle başkanımız Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyoruz. Burası bizim için daha yakın oldu. Tozdan kurtulduk. Arabaların gidiş gelişi ve ulaşımdan kurtulmuş olduk.Hizmeti geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, Battalgazi Belediyesi olarak her alanda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Muhtarımızın da belirttiği gibi hakikaten büyükşehir olduktan sonra gerçektende büyük bir çalışma içerisine girdik belediye olarak. Bir belediye düşünün 2 yıllık geçmişi olan bir belediye, 100 yıllık araç parkına sahip bir belediye olarak karşınıza çıkıyor. Geçen yıl 200 km’nin üzerinde bir yol kaplama yaptık sıcak asfalt haricinde. Bu yılda 250 km yine hasır kaplama planladık. İhalesi yapıldı ve bugün itibariyle de çalışmalara başladık. İl Başkanımız ve ilçe başkanımız muhtarlarımızla birlikte çalışmaları yerinde görmek üzere buradayız. Sizinde gözlerinizle müşahede ettiğiniz gibi bahçe yollarını, bahçelerin toz toprak sebze ve meyvelerin tozdan muhatap olmaması, araçla geçerken etrafı tozlandırmamak için artık bahçe yolları da asfaltlamaya başladık. Buda büyükşehrin Malatya’mıza, Battalgazi’mize kazandırdıkları kazanım olarak karşımıza çıkıyor. Netice olarak biz yola çıktığımızda dedik ki , Battalgazi mazisine layık istikbale hazırlanacak.Hakikaten Battalgazi hem kültürel anlamda, sosyal anlamda, hem yeşili koruma, park ve bahçeler anlamında, diğer cari hizmetler anlamında , diğer yatırım hizmetleri anlamında hakikaten yoğun bir çalışma içerisinde. Bir taraftan hizmet binaları yapılırken, bir taraftan dere ıslahı çalışmaları, bir taraftan kültürel, sosyal, çevrenin koruması, yeşilin artırılması konusundaki çalışmaların devam ederken, diğer taraftan ise alt yapı diye tabir ettiğimiz, gerek sıcak asfalt, gerek hasır kaplama anlamında, yeni yol açma konusunda ve fuarlarıyla birlikte koruma altına alınma noktasında çalışmalar devam etmekte. Bu çalışmaları yürüten Fen işleri Müdürümüzle ilgili başkan yardımcısına ve arkadaşlara teşekkür ediyorum. Birimler bir rekabet içerisinde. Yani her gün bir hizmeti açacak hizmetimiz ve faaliyetimiz var. Zaten basında takip edildiği üzere bakıyorsunuz, bir taraftan sosyal anlamda,

çevre ve kültürel anlamda, alt yapı çalışmalarında her gün yeni bir hizmeti açıp, ya temeli atılıyor yada projesi tamamlanıyor. Bu anlamda da tüm belediye personelimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise, Malatya’nın her alanda büyük bir atılım içerisinde olduğuna vurgu yaparak, “Büyük hizmetlerin yanında belediye hizmetlerimizle birlikte ele vermiş, Malatya’mıza hizmet etmekteyiz. AK belediyeler olarak bizlerde, teşkilatlar olarak gururlanıyoruz belediyelerimizle. Büyük yatırımların hükümet bazında, milletvekillerimiz ve bakanlarımızla takip edip Malatya’mıza kazandırıyoruz. Yakın bir zamanda Onkoloji Hastanesi’nin de temelleri atılmış olacak. Ve benzeri büyük çaptaki projelerimiz devam etmektedir. Yerelde de hem Büyükşehir, hem Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerimiz el ele vermiş memleketimize hizmet için gayret içerisindeyiz. Az önce belediye başkanımızın belirttiği gibi, artık anayollarımızı tamamladık, mezra yolları, bahçe yollarını da tamamlama yönünde büyük gayretlerimiz var. Battalgazi Belediye Başkanımızda çok tecrübeli bir abimiz, bir arkadşımız. Hakkaniyet içerisinde, adalet duygusu içerisinde hizmetin önceliğine göre hangi zamanda, hangi hizmetin gidilmesi gerekiyorsa gece gündüz demeden sarf eden bir abimiz. Ben kendisinin şahsında tüm Battalgazi Belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum.Muhtarlarıma gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. İlçe Başkanıma ve belediye başkan yardımcılarına teşekkür ediyorum. Bu çalışmalar hız kesmeden inşallah devam edecektir” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa