• Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
 • Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Üretimde İklim Değişikliğinin Etkisi ve Değerlendirilmesi MTÜ’de Yapıldı
Üretimde İklim Değişikliğinin Etkisi ve Değerlendirilmesi MTÜ’de Yapıldı

Bitkisel Üretimde İklim Değişikliğinin Etkisi...

OSB’lerde Yerinde Aşı Uygulaması Başladı
OSB’lerde Yerinde Aşı Uygulaması Başladı

Malatya TSO Başkanı Sadıkoğlu: “30...

Mega Projede İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor
Mega Projede İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın...

FKA’dan Fırat Turu Projesi Başlıyor
FKA’dan Fırat Turu Projesi Başlıyor

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA), TRB1...

Başkan Güder, Personellerle İstişare Toplantısı Yaptı
Başkan Güder, Personellerle İstişare Toplantısı Yaptı

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

Keskin’den Şeker Fabrikasına “Tebrik” Ziyareti
Keskin’den Şeker Fabrikasına “Tebrik” Ziyareti

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Bursa’da Gençler Toprakla Buluşuyor
Bursa’da Gençler Toprakla Buluşuyor
Bursa’da Gençler Toprakla...
30 Ocak 2018 23:39
Font1 Font2 Font3 Font4

Bursa Kent Konseyi’nin desteklediği Sosyal Politikalar Merkezi Derneği (SOMER) tarafından hayata geçirilen “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projesi, 30 gence doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları imkanı verecek.

Bursa Kent Konseyi tarafından desteklenen SOMER’in Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı’ndan hibe aldığı “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projesi ile 30 gence doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları eğitimi verilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Hamidiye Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Bursa Gençlik Spor İl Müdürlüğü Osmangazi Gençlik Merkezi ve Yeşilay Bursa Şubesi’nin destek ve katkılarıyla düzenlenen “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projesinin tanıtım toplantısı, Bursa Kent Konseyi ofislerinde düzenlendi. “Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller” projesi kapsamında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde koruma ve bakım altında kalan gençlerinde yer aldığı 30 gence Bursa Hamidiye Anadolu Mesleki Teknik Lisesi’nde kurulan seralarda doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları yapılacak.  Daha sonra gençlerin serada ektikleri, bakımını yaptıkları bitkiler, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk sitesinde oluşturulan hobi bahçelerine taşınacak. Sağlıklı şekilde bitkisini büyüten gençlere de ödüller verilecek.

Tanıtım toplantısında konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, kamu kurumları, üniversiteler, muhtarlar, akademik odalar ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan 450 kurumsal katılımcıları, 5 meclis, 30 çalışma grubu ve binlerce gönüllüsü ile Türkiye’nin en büyük kent konseyi konumda olduklarını söyledi. Şehrin ortak aklı ve pusulası olan Bursa Kent Konseyi’nin, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla yılda 2000’nin üzerinde faaliyet yapabilen Türkiye’nin en güçlü ve en aktif Kent Konseyi olduğunu hatırlatan Çepni, Bursa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının şehrin ve şehirde yaşayanların sıkıntılarının çözümüne yönelik projeler hazırlamalarına destek olduklarını belirtti.  Bursa Kent Konseyi’nin bünyesindeki Sivil Toplum ve Projeler Ofisi’nin destekleriyle yazılan onlarca projenin çeşitli kurumlardan hibe aldığını ve hayata geçirildiğini dile getiren Çepni, “Sosyal Politikalar Merkezi Derneği’nin sahibi olduğu ‘Toprakta Sevgiyle Buluşan Eller’ projesi de Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı’ndan hibe aldı. Proje kapsamında Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde bağlı koruma ve bakım altında kalan gençlerinde içerisinde yer aldığı toplam 30 gencimiz Bursa Hamidiye Anadolu Mesleki Teknik Lisesi’nde kurulan seralarda doğal tarım ürünleri ve bitki yetiştirme uygulamaları gerçekleştirecek. Daha sonra gençlerimizin serada ektikleri, bakımını yaptıkları bitkileri, çocuk sitesinde oluşturulan hobi bahçelerine taşıyacağız. Sağlıklı şekilde bitkisini büyüten gençlere de ödüller vereceğiz. Projenin hayata geçirilmesinde başta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyorum. Daha güçlü bir Bursa için hep beraber çalışacağız” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, projeyle gençlerin bir şeyler üretebiliyor olmasının amaçlandığını, bu çalışmayı genele yaymak istediklerini anlattı. Kendi kapsamları içerisindeki çocuklar adına teşekkür eden Öneş, yeni projelerde de ortak çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Yeşilay Derneği Bursa Şubesi Başkanı Dr. Serhat Yamalı, gençleri daha kaliteli bir düzeye ulaştırmak gerektiğini, bu konuda herkesin üzerine düşen vazife bulunduğunu belirtti. Okul çağındaki çocuklara daha fazla eğilmek gerektiğini ifade eden Yamalı, gençlerin spor, sanat, doğa ve toprakla buluşturulduğunda içlerindeki yaşam sevincinin ortaya çıktığını dile getirdi. Yaşam sevincini bulamayan gençlerin hazzı zararlı maddelerde aradığına dikkat çeken Yamalı, sağlıklı bir nesil için gençlerin sağlıklı yetiştirilmesinin önemine değindi.

Sosyal Politikalar Merkezi Derneği Başkanı Murat Başlar ise, projede 3 farklı gruptan hedef kitlesinin olduğunu, ana hedef kitlenin ise Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde koruma ve bakım altında kalan 15 gencin olduğunu ifade etti. Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden 10 gencin ve Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi gönüllülerinden 5 gencin de projenin hedef kitlesi olduğunu hatırlatan Başlar, projede 30 genç ile doğrudan çalışılacağını anlattı. Proje kapsamında sera oluşturularak gençlerin toprakla tanışacağını, bitki yetiştiriciliği konusunda hem teorik hem pratik çalışmalar yapacağını aktaran Başlar, “Bu hobinin alışkanlığa dönüşmesi için bu atölyelerde saksılara bitki ekmeleri sağlanacak ve proje kapanış toplantısına kadar geçecek 2 aylık sürede sağlıklı şekilde bitkisini büyüten gençlere ödül verilecektir. Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk sitesinin bahçesinde hobi bahçesi oluşturulacaktır. Bu bahçeler gençlerin serada kendi ektikleri, bakımını yaptıkları bitkilerden oluşacaktır. Grupların kaynaşması için sosyal uyum ve motivasyon faaliyetleri düzenlenecektir. Projenin her aşamasına destek olan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Toplantıda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kemal Ünal, Bursa Hamidiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Bülbül, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Kıvanç Cakalıoğlu ve Osmangazi Gençlik Merkezi’nden Fırat Gümüşgerdan söz alarak projede yer aldıkları için duydukları memnuniyeti dile getirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa