• Türkiye Boks Şampiyonu Vali Baruş’u Ziyaret Etti
  Türkiye Boks Şampiyonu Vali Baruş’u Ziyaret Etti
 • Karatay Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı
  Karatay Yaz Spor Okulları’nda Eğitimler Başladı
 • Atletizm Milli Takımı’ndan Başkan Sekmen’e Ziyaret
  Atletizm Milli Takımı’ndan Başkan Sekmen’e Ziyaret
 • Başkan Güder, Hepimizin Amacı Sağlıklı Bir Malatya’yı Oluşturmak
  Başkan Güder, Hepimizin Amacı Sağlıklı Bir Malatya’yı Oluşturmak
 • Evkur Yeni Malatyaspor’dan Kaleye Takviye
  Evkur Yeni Malatyaspor’dan Kaleye Takviye
 • Fırat Edaş Dünya Rafting Şampiyonası’na Enerji Oldu
  Fırat Edaş Dünya Rafting Şampiyonası’na Enerji Oldu
 • Yeşilyurt Belediyesi’nden Çocuklara Güzel Haber! Spor Okulu Açılıyor
  Yeşilyurt Belediyesi’nden Çocuklara Güzel Haber! Spor Okulu Açılıyor
 • Yeni Malatyaspor Hepimizin Onuru ve Gururudur
  Yeni Malatyaspor Hepimizin Onuru ve Gururudur
 • Yeşilyurt Belediyespor 3.Lig’de
  Yeşilyurt Belediyespor 3.Lig’de
 • İşitme Engelli Sporcular Mersin’den Madalyayla Döndü
  İşitme Engelli Sporcular Mersin’den Madalyayla Döndü
Malatya Haber,Malatya Güncel Haber
Başkan Güder, Bizim Amacımız Malatya’mızı Dışarıya Açmak
Başkan Güder, Bizim Amacımız Malatya’mızı Dışarıya Açmak

Bursa Malatya Darendeliler Dernek Başkanı...

Sahnelerin Mutluluk Aşısı
Sahnelerin Mutluluk Aşısı

“CAKA” isimli şarkısıyla önemli bir...

Bilgin ve Ayhan Cephe Düzenleme Projesini İnceledi
Bilgin ve Ayhan Cephe Düzenleme Projesini İnceledi

Sivas Belediyesi tarafından başlatılan projeyle,...

Bir Kurban Hisse Bedeli 1350 Tl
Bir Kurban Hisse Bedeli 1350 Tl

Hayat Ağacı Derneğinde Vekâletle Kurban...

Daha Yaşanabilir Bir Yeşilyurt İçin Canla Başla Çalışıyoruz
Daha Yaşanabilir Bir Yeşilyurt İçin Canla Başla Çalışıyoruz

YEŞİLYURT BELEDİYESİ EKİPLERİ İLÇE GENELİNDEKİ...

15 Temmuz Demokrasinin ve Milli İradenin Zaferidir
15 Temmuz Demokrasinin ve Milli İradenin Zaferidir

15 Temmuz Demokrasi ve Milli...

Oyunculuğa Sinemada Başrolle Başlıyor
Oyunculuğa Sinemada Başrolle Başlıyor

Biyomühendislik okuyan ve kısa bir...

Zabıta Ekiplerinden Kuaförlere Denetim
Zabıta Ekiplerinden Kuaförlere Denetim

Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haber
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
CHP Olarak Milletin İradesine Sahip Çıktık
CHP Olarak Milletin İradesine Sahip Çıktık
Konuşmasına, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek başlayan Ağbaba, “CHP olarak milletin iradesine sahip çıktık. Bu zorlu süreçte yanımızda olan, farklı siyasi görüşte de olsalar bize destek...
3 Temmuz 2019 23:53
Font1 Font2 Font3 Font4

Konuşmasına, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçim sonuçlarını değerlendirerek başlayan Ağbaba, “CHP olarak milletin iradesine sahip çıktık. Bu zorlu süreçte yanımızda olan, farklı siyasi görüşte de olsalar bize destek veren, kapılarını açan başta Malatyalılar olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Artık herkesin rahatladığı, herkesin mutlu olacağı bir dönem başlamıştır. Demokrasinin önemini hatırladığımız bu dönemde artık herkes geleceğe umutla bakıyor” ifadelerini kullandık.

“TÜİK BAŞKANI’NI PAZARDAKİ KADINLAR GÖRSELER, TERLİKLE DÖVERLER”

TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını iddia eden Ağbaba, TÜİK’i sert biçimde eleştirdi. Ağbaba: “TÜİK Haziran ayı enflasyonunu Binde 3 olarak açıkladı. Tekrar ediyorum; yıllık 15.72, aylık binde 3. Pazara inin. Pazardaki fiyatlara bakın. TÜİK Başkanı’nı pazardaki Malatya’lı kadınlar görseler, terlikle döverler. Aklımızla alay mı ediyorsunuz? Oradaki rakamlarla TÜİK’in açıkladığı rakamlar arasında dağlar kadar fark var. Bu binde 3 ne demek?. Kamu emekçilerine toplu sözleşmelerde verilecek olan enflasyon farkı zammı bu rakamlar üzerinden hesaplanacak. 3000 bin lira alan kamu çalışanı 9 TL zam alacak. Allah akıl fikir versin. Sadece son bir haftada şekere %16, Elektriğe %15, Çaya %15, Mazota 23, Benzine 27 kuruş zam yapıldı. Saray’ın TÜİK’i ise hala “Enflasyon binde 3” diyor. İnanıyor muyuz? Hayır.” İfadelerini kullandı.

EMEKLİLERİN %50’si ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR

Ekonomik krizin emeklileri de derinden etkilediğini belirten Ağbaba, “Emeklilerimizin yarısından fazlası hala asgari ücretin altında maaş alıyor. Dul ve yetimlerimiz 1000 TL’nin altında maaş alıyor, 1000 TL’nin altındaki o maaşlarıyla hayatlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Emeklilerin de dul ve yetimlerimizin de derhal yaşam şartlarının iyileştirilmesi için çalışma yapılması gerekiyor.” Dedi.

“ASGARİ ÜCRETİ NASIL ARTIRDIYSAK EYT’Yİ DE 3600 EK GÖSTERGEYİ DE O MECLİS’TEN ÇIKARTACAĞIZ”

Milyonlarca insanı etkileyen EYT ve 3600 Ek Gösterge meselesine de değinen Ağbaba şunları söyledi: “Her yerde söylediğim bir başka mesele de EYT meselesi. Buradan da tekrar ediyorum. EYT’yi çözmesi gerekenler kaçıyorlar ama nereye kaçarlarsa kaçsınlar biz bu meselenin peşini bırakmayacağız. Emeklilikte yaşa takılıyorlardı. Sonrasında emeklilikte AKP’ye takıldılar. Şimdi de MHP’ye takılıyorlar. Ama biz bu sorunu çözeceğiz. O EYT’yi o Meclis’ten

çıkaracağız. Yine seçim öncesinde vaat ettikleri 3600 ek gösterge meselesinin de bizzat takipçisiyim. Hemşireye, Polise, Din görevlisine, Astsubaylara, Öğretmenlere, İnfaz Koruma Memurlarına ek göstergenin 3600 olması için mücadelemi sürdüreceğim. Bu meseleyi sürekli olarak gündem tutacağım.” Dedi.

“MUHALEFETE KAPANAN TRT, PKK’nın KURUCUSU OSMAN ÖCALAN’A AÇIK!”

23 Haziran seçimleri öncesinde Osman Öcalan’la röportaj yapan TRT’yi de ağır bir dille eleştiren Veli Ağbaba, röportajdan bir ekran görüntüsü göstererek “Bunu her yerde anlatacağız, kimse bu görüntüyü unutmasın, unutturmasın.” Dedi. Ağbaba, TRT’ye yönelik eleştirilerine şu şekilde devam etti: “Muhalefete kapanan TRT, Osman Öcalan’a açık. Bu mesele ciddi bir meseledir; devlette çivinin çıktığının göstergesidir. Devlet böyle yönetilmez. Kırmızı bültenle aranan birini Kuzey Irak’ın bir köyünde seçimden iki gün önce bulup röportaj yapıyorlar. Ne için? Oy için. AKP’yi övdürüp, CHP’yi eleştritmek için. Osman Öcalan meselesini her seferinde bunların yüzüne vuracağız. Bu olay başka bir ülkede yaşansa hükümet derhal istifa ederdi. O müdüre bu emri verenler de bunun hesabını vermelidir. O TRT Genel Müdür’ü de acilen görevden alınmalıdır. TRT artık baştan aşağıya çökmüştür.” Dedi.

“O MAAŞI ALANLARA DA VERENLERE DE YAZIKLAR OLSUN”

Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin aldıkları maaşları da eleştiren Ağbaba “O maaşları verene de alana da yazıklar olsun. Bu inanların bu maaşa ihtiyaçları mı var? Devlet, Meclis’te odasını vermiş, danışmanlarını vermiş, makam arabasını vermiş, mazotunu vermiş, korumalarını vermiş; bir de üstüne 13 bin TL olan maaşı 18 bin TL’ye çıkartıyorlar. Yahu gözünüz doysun! Bir de üstüne o Kurul’dan birisi çıkmış maaşını sorana “Edepsiz” diyor. Bunları yapanlar sonra çıkıyorlar, fakir fukara edebiyatı yapıyorlar; din, iman diyorlar. Böyle şey olmaz. O maaşı alanlara da verenlere de yazıklar olsun. Vatandaşın çocukları üniversite bitirip sokakta işsiz gezerken, bakan eskileri, belediye başkanı eskileri, onların aileleri devletin en önemli yerlerinde ciddi maaşlarla, makam arabalarıyla, sınırsız imkanlarıyla devleti soymaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

“ERGENEKON KUMPASI SÜRECİNDE SADECE SANIKLAR DEĞİL TÜM TÜRKİYE KAYBETTİ”

Ağbaba Ergenekon Davası’nda yargılanan sanıkların beraat etmesini ise şöyle değerlendirdi: “Birileri bu davanın savcısıydı. Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da ‘Sen

savcısıysan ben de avukatıyım.’ dedi. Davanın her aşamasını CHP olarak takip ettik ve en başından beri bunun bir kumpas planı olduğunu söyledik. 12 yıl süren kumpas artık tamamen çöktü ama ne yazık ki 20’ye yakın değerli insanımızı bu süreçte kaybettik. Binlerce insan mağdur oldu. Maalesef bu süreçte sadece Ergenekon sanıkları kaybetmedi, Türkiye kaybetti. TSK yerle bir edildi. Üniversiteler yerle bir edildi. Ne yazık ki utanma duygusunu kaybetmiş bir siyasetle karşı karşıyayız. Devlet, Ergenekon sanıklarından özür dilemelidir. Bu kumpasın siyasi sorumluları da, savcısı olanlar da elbet bir gün bunun hesabını hukuk karşısında verecektir.” şeklinde konuştu.

“MALATYA’DA KEMAL SUNAL MÜZESİ KURULMALI”

Ünlü sanatçı Kemal Sunal’ın 19. ölüm yıl dönümü vesilesiyle Kemal Sunal’a da konuşmasında yer veren Ağbaba, “Hemşerisi olmaktan gurur duyduğum Kemal Sunal’ı saygı, sevgi ve özlemle anıyorum. Malatya, Kemal Sunal gibi bir değere hak ettiği önemi ne yazık ki henüz veremedi. Malatya’da bu büyük sanatçımız için bir müze kurulması gerektiğini yıllardır söylüyoruz. Bu konuda Malatya Büyükşehir Belediyesi hala bir adım atmış değil. Önümüzdeki süreçte de adım atılmazsa müzenin Kültür Bakanlığı tarafından kurulması için gerekli girişimleri bizzat gerçekleştireceğimi belirtmek istiyorum.” dedi.

“13 KİLO KAYISI İLE ANCAK 1 LİTRE MAZOT ALINIYOR”

Malatya’da yaş kayısının kilo fiyatının 50 kuruş olarak açıklanması konusuna da değinen Ağbaba, bu fiyatın çiftçi açısından kabul edilemez olduğunu belirtti. Ağbaba, ““13 kilo kayısı verirseniz ancak 1 litre mazot alabiliyorsunuz. Hani ‘Beka, beka’ diyorlardı ya; Malatya’nın bekası da kayısıdır. Kayısı para etmezse Malatya ekonomisi çok büyük zarar görür. Meclis’te kayısı ile ilgili defalarca girişimlerde bulundum, tamamı reddedildi. Duyan yok. Maalesef hala 50 kuruşa kayısı satılıyor. Devlet’in acilen kayısıyı desteklemesi lazım.” Şeklinde konuştu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa