• Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
 • Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
  Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
 • Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
  Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
 • Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Başkan Tomaç Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
Başkan Tomaç Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Spread the loveTweetGeçtiğimz ay 15...

İşyerinde Kumar Oynayan 8 Kişiye Suçüstü
İşyerinde Kumar Oynayan 8 Kişiye Suçüstü

Malatya’da iki ayrı işyerinde kumar...

Başkan Gürkan, Arapgir İlçe Muhtarlarıyla İstişarelerde Bulundu
Başkan Gürkan, Arapgir İlçe Muhtarlarıyla İstişarelerde Bulundu

Başkan gürkan, arapgir ilçe muhtarlarıyla...

Battalgazi’de Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu İçin İlk Kazma Vuruldu
Battalgazi’de Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu İçin İlk Kazma Vuruldu

Başkan güder: “malatya’mıza ve battalgazi’mize...

Kısıtlama Günlerinde Sektörlerin Sesi Olduk
Kısıtlama Günlerinde Sektörlerin Sesi Olduk

Kararların devamı ve kısıtlamaların tamamen...

100 Ülkeye 90 Bin Ton İhracat Yaptık
100 Ülkeye 90 Bin Ton İhracat Yaptık

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Kurum Müdürleri ve Muhtarlar Arapgir İlçesinde Bir Araya Geldi
Kurum Müdürleri ve Muhtarlar Arapgir İlçesinde Bir Araya Geldi
Vali Aydın Baruş, Arapgir ilçesi Samime Aydınlar Konferans salonunda başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, yol, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim...
23 Mayıs 2019 16:10
Font1 Font2 Font3 Font4

Vali Aydın Baruş, Arapgir ilçesi Samime Aydınlar Konferans salonunda başta genel güvenlik ve asayiş konuları olmak üzere ilçedeki yatırım çalışmaları, içme suyu ve kanalizasyon, yol, elektrik, meralar, ağaçlandırma ile eğitim ve sağlık konularındaki ihtiyaç ve sorunlar ile ilgili muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleri ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İlçenin sorunları müzakere edilerek talepler ve sorunlar dinlendi ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler alındı.

Toplantıya Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem, İlçe Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, Kurum Müdürleri, Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Mahalle Muhtarları ve Kanaat Önderleri katıldı.

Toplantı öncesi Kerem Aydınlar Fen Lisesi öğrencilerinin yapmış oldukları el işi sergisini açılışını yaparak incelemelerde bulunan Vali Aydın Baruş emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ederek başarılar diledi. Daha sonra toplantı salonuna geçen Vali Aydın Baruş yaptığı konuşmada, “ Her zaman muhtarlarımızla bir araya gelmekten sizlerle hasbıhal etmekten, vatandaşımızın dileklerini dinleyip sorunlarını konuşmaktan hakikaten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Arapgir tarihi eski bir ilçemiz. Köklü medeniyet anlayışına sahip, yaşam kültürüne sahip bir ilçemiz. Milletimiz için, ülkemiz için çok önemli değerler, devlet adamları yetiştirmiş, bugünde halen yetiştiren, ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan değerli işadamlarımızın yetiştiği bir ilçemiz. Toprakları verimli, yüzyıllar boyunca ticaret yollarının kavşağında yer almış ve bunun sonucunda da önemli bir merkez olmuş ticari hayatı gerçekten canlı olmuş tarih boyunca güzel bir ilçemiz.

Toplantıyı gerçekleştirdiğimiz kongre merkezi bir ilçe için gerçekten büyük bir olanaktır. Şu ana kadar gittiğimiz ilçelerin hiçbirinde böyle bir güzel bir kongre kültür Merkezi’ne tesadüf edemedik. Tabii ki burada bu ilçede yetişmiş Mehmet Ali Aydınlar beyefendinin ilçemize yapmış olduğu çok değerli yatırımlardan birisi bu Fen Lisesi, Anadolu Lisesi var, başka yatırımları var. Onun için bir ülkenin yetiştirmiş

olduğu değerlerin daha sonrada memleketine dönüp topraklarına hizmet etmesi kadirşinaslığın güzel bir örneğidir.

Değerli muhtarlarımız bugün sizlerle hasbıhal etmek, sizleri dinlemek üzere buraya geldik. Muhtarlık müessesesinin önemini hepiniz biliyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarımıza verdiği önemi de biliyorsunuz. Bir kısmınız külliyede misafir oldu bir kısmınızda inşallah orada misafir olmaya devam edecekler. Muhtarlarımızın iki ana rolü var. Birincisi muhtarlarımız vatandaşlarımızın kendi oylarıyla seçtiği temsilcileri olarak onların iradesini gerek ilçede gerek ilde gerekse Ankara’da gerekli şekilde yerine getirmek, dile getirmek böylece vatandaşımızın devletten beklentilerinin karşılanmasına yardımcı olmak ve sonucunda da devlet millet kaynaşmasını, vatandaş kaynaşmasını sağlamak. Millet olmadan devlet olmaz devletlerin var olma sebebi insanına hizmet etmektir. Onun için bizim tarih boyunca devletlerimizin kuruluş vazifesinde bu düşünce hakim olmuştur. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışı Osmanlı’nın kuruluşunda da temel felsefe olmuştur. Onun için vatandaşımızın devletinden memnuniyeti devlet hizmetlerinde memnuniyeti çok önemli bunun içinde bu arada devletle vatandaş arasındaki köprü rolü gören kişiler sizlersiniz. Birinci rolünüz bu yani halkın özgür iradesiyle seçtiği seçilmiş kimseler olarak bu işlevi yerine getiriyorsunuz. İkinci önemli işlev ise devletin en ücra köşedeki temsilcileri olarak devletin yasalarının kurallarının orada uygulanmasını temin ediyorsunuz. Dolayısı ile bu iki ana işlevi birlikte yerine getiren kişiler olarak yönetimin gözünde, hükümetimizin gözünde, Cumhurbaşkanımızın nezdinde çok değerli olduğunuzu ifade etmek istiyorum. Tabii ki muhtarlarımız bu değerin bu kıymetin anlamını bilerek hareket ederlerse, vatandaşlarımızla aramızdaki elçilik görevini layıkıyla yerine getirirlerse devletin nizamının sağlanması noktasında gerekli hassasiyeti uç noktada gösterirlerse. Rollerini yerine getirmiş, vazifelerini, sorumluluklarını yerine getirmiş olurlar. Çünkü milletimiz bu mevkileri, makamları, görevleri onlara hizmet ederim diye devletimizin her türlü imkânlarından vatandaşımızı yararlandıralım diye bizlere verdi. Bu

emanetin gereğini layıkıyla yerine getirirsek hem vatandaşımız nezdinde hem de indi ilahi de hesabını vermemiz kolay olur. Muhtemelen bugün de değişik konuları sizlerle görüşeceğiz il müdürlerimiz büyükşehir belediyemizden gelen yetkili arkadaşlarımız burada sizlere hitap da bulunacaktır. Bu esnada da mahalle muhtarlarımızın mahalleleri ile ilgili iletmek istediği hususları burada bulunan görevli arkadaşımızın alanı ile sınırlı olarak iletirlerse sağlıklı bir toplantı geçer. Mahallelerimize gerekli hizmetleri yerine getirmiş oluruz. Şimdiden toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum toplantıya iştirak ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtarlarla düzenlenen toplantı sonrası Samime Aydınlar Konferans Salonu Toplantı Odasında, Vali Aydın Baruş başkanlığında, Okul- Aile Birliği Başkanlarına yönelik toplantı düzenlendi.

Okul- Aile Birliği Başkanlarına yönelik düzenlenen toplantıya; İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem, İlçe Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Albay Necmi İnce, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Okul Müdürleri ve Okul-Aile Birliği Başkanları katıldı.

Okulların Aile Birliklerinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Vali Baruş, Okul Aile Birliği Başkanlarına tek tek söz vererek sorun ve önerilerini dinledi.

Daha sonra Vali Aydın Baruş, 14.03.1991 tarihinde İzmir ilinde şehit olan Hv. Onb. Hasan Hüseyin Bulut ve 05.01.2017 tarihinde Fırat Kalkanı Operasyonunda şehit olan J. Asb. Kd. Çvş. Hüsnü Bilgiç’in ailelerine ziyarette bulundu.

Ziyaret sonrası İlçe Belediye Başkanlığına geçen Vali Aydın Baruş, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığına seçilen Haluk Cömertoğlun’u tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından Vali Aydın Baruş, İlçe Kaymakamlığına geçerek ilçenin durumu hakkında İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem’den bilgiler aldı.

Son olarak Vali Aydın Baruş, Şehit Aileleri ile öksüz ve yetim aileleri için düzenlenen iftar yemeğine katıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa