• Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
 • Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
  Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
 • Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
  Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
 • Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Başkan Tomaç Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
Başkan Tomaç Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Spread the loveTweetGeçtiğimz ay 15...

İşyerinde Kumar Oynayan 8 Kişiye Suçüstü
İşyerinde Kumar Oynayan 8 Kişiye Suçüstü

Malatya’da iki ayrı işyerinde kumar...

Başkan Gürkan, Arapgir İlçe Muhtarlarıyla İstişarelerde Bulundu
Başkan Gürkan, Arapgir İlçe Muhtarlarıyla İstişarelerde Bulundu

Başkan gürkan, arapgir ilçe muhtarlarıyla...

Battalgazi’de Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu İçin İlk Kazma Vuruldu
Battalgazi’de Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu İçin İlk Kazma Vuruldu

Başkan güder: “malatya’mıza ve battalgazi’mize...

Kısıtlama Günlerinde Sektörlerin Sesi Olduk
Kısıtlama Günlerinde Sektörlerin Sesi Olduk

Kararların devamı ve kısıtlamaların tamamen...

100 Ülkeye 90 Bin Ton İhracat Yaptık
100 Ülkeye 90 Bin Ton İhracat Yaptık

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Milletvekili Külünk, Başkan Polat’ı ziyaret etti
Milletvekili Külünk, Başkan Polat’ı ziyaret etti
Milletvekili Külünk, Başkan Polat'ı ziyaret...
24 Şubat 2016 11:34
Font1 Font2 Font3 Font4

“Yeni Anayasa ve Başkanlık Sürecindeki Terörün Hedefi” konulu konferansa katılmak üzere geldiği Malatya’da çeşitli ziyaretlerde bulunan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Okudan ve ( M.T.T.B.) Malatya Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları da hazır bulundu.

BAŞKAN POLAT, “HEDEFİMİZ ERDEMLİ ŞEHİRLER OLUŞTURMAKTIR”

Milletvekili Metin Külünk’ün çok tecrübeli ve deneyimli bir siyasetçi olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Fikirlerinden sürekli istifade ettiğim, birçok noktada istişare ettiğim Milletvekilimiz Metin Külünk misafirimiz. Bizim medeniyetimiz bin yıl öncesinde “Medine-yi Fazıla” kitabını dünyaya kazandırmış bir anlayışa sahiptir. “Medine-yi Fazıla” da yer alan erdemli şehrin temeline baktığımız zaman; o gün şehirler sınıflandırılmış ve özellikleri anlatılmış, bu felsefede şehirler hem fiziken güzel ve sağlıklı bir yapıda öne çıkarken bir yandan ise şehir sakinleri de erdemli insanlardan oluşmaktadır. Bizim hedefimiz erdemli şehirler oluşturmaktır. AK Partinin kuruluşundan bugüne kadar ülkemiz çok farklı yenilikler kazanmış, birçok sessiz devrimler gerçekleşmiştir. Malatya’nın Büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte yeni dönemde yerel yönetimlerle ilgili bu tür farklı çalışmaları hayata geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Rutin belediyecilik hizmetleri yapmanın asli görevleri olduğunu belirten Başkan Polat,”Bu hizmetleri halkımıza ulaştırmayı bir marifet olarak görüp, anlatmaya gerek olmadığını sürekli dile getirmekteyiz. Belediye olarak bu hizmetlerimizi halkımıza kaliteli ve üst seviyede ulaştırmak için sürekli çalışıyoruz. Farklı hizmet anlayışımızı ortaya koymak adına sosyal, kültürel ve çevresel hizmetlerimize daha fazla ağırlık vermekteyiz” dedi.

MİLLETVEKİLİ KÜLÜNK” H.UĞUR POLAT’IN ŞEHRİN İNŞASINA RUH KATACAĞINA YÜREKTEN İNANIYORUM”

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise, çok sevdiği ve değer verdiği Hacı Uğur Polat’ın Yeşilyurt Belediye Başkanı olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Milletvekili Külünk,”Şehirden çıkıp Yeşilyurt İlçesine geldiğimde farklı duygular içerisine girdim ve çok mutlu oldum. Başkanımız çok güzel hizmetler yapıyor, Cenabı Allah yardımcısı olsun. Kendisini çok yakından tanıdığım için aklı ve ruhu ile bu topraklara sadakatiyle bağlı bir kardeşimdir. İnsan odaklı, faziletli ve çevreye saygılı bir hizmet anlayışı ortaya koyarak, şehrin inşasına ruh katacağına yürekten inanıyorum. Beylerderesini görünce daha büyük bir heyecan duydum. Anadolu’da bu özellikte yerler çok. Bu yerleşim alanlarını korumak, daha başarılı olmak mecburiyetindeyiz, doğa Cenabı-ı Allah’ın bize emanetidir, bizim nefes alma yerimizdir. Beylerderesinin de Yeşilyurt Belediyesi sınırları içinde yer alması Belediyenin yerel yöneticilik mantalitesiyle Türkiye’de çok öne sıçrayacak işleri yapmasına vesile olacaktır” dedi.

KÜLÜNK, “TÜRKİYE’NİN YÖNETİM MEKANİZMASINDA YAPISAL DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR”

Türkiye’nin yönetim mekanizmasında değişiklik yapılmasının zorunlu hale geldiğine vurgu yapan Milletvekili Külünk,”Ankara’nın yollarını aşındıran bir anlayıştan kurtulup, problemlerin tamamına yakını yerinde başlayıp yerinde çözülmesi gerekiyor. Ankara’nın denetim, yönlendirme ve sahiplenme vazifesini yaptığı bir yönetim anlayışına geçmemiz gerekiyor. Bu olmaz ise sürekli Ankara’dan planlanan, koordine edilen, oturduğu masa başından Anadolu’nun her tarafına yetişmeye çalışan bir anlayışla bu işlerin olması mümkün değildir. Biz büyük bir devlet ve büyük bir milletiz, sorumluluklarımız sadece Yeşilyurt kadar değil, sorumluluklarımız cihan kadardır. Ankara’nın artık cihana yönelik akıl üretme merkezi hüviyetine ulaştırmamız lazım. İçerde siyasi, iktisadi ve güvenlik doktrinleri açısından insanın refahı ve mutluluğunu esas alan bir huzur devleti, dışarıda ise dünyada olup biten gelişmeleri refleks geliştirmek için ağırlık merkezinin inşa ettiği bir yönetim anlayışına geçmemiz şart oldu. Hala Yeşilyurt ilçesindeki bir okulun camı ve çerçevesi için Ankara’ya gidiyor olmak, çok üzücüdür” dedi.

KÜLÜNK,”BARIŞ, TÜRKLERİN ÖNDERLİĞİNDE KÜRTLER VE ARAPLARIN DESTEĞİ İLE MÜMKÜNDÜR”

Türkiye’de son yıllarda tartışılan Başkanlık Sistemi üzerine düşüncelerini açıklayan Milletvekili Külünk, Türkiye’nin yönetim anlamında sistem değişikliğine gitmesinin zorunluluk olduğunu belirterek şunları söyledi; “Türkiye’nin bekası için sistem değişikliği şarttır. Dünyadaki ve bölgedeki gelişmeler bizi bu değişimi yaşamaya zorunlu hale ulaştırmıştır. Bu coğrafyada barışı Türkler, Kürtler ve Araplar birlikte kuracaklardır. Bu konuda öncülük görevi Türklere düşmüştür. Tarihin birikimleri ve de insanlık tarihindeki değişik evreler bugüne taşındığında bunu emretmektedir. Türkler bunun farkında olmalıdır, tabii ki Kürtler ve Araplarda bunun farkında olmalıdır. Geldiğimiz bu durum biyolojik üstünlük aracı değildir, bu birikim meselesidir. Cenabı Allah herkese imkânlar veriyor bu sürece baktığımız zaman Türkler bu süreci Kürtlerle birlikte başaracaktır. Kürtlerden kastım bizim toprak parçamızdaki Kürt kardeşlerimizden bahsetmiyorum, Kürtler diyorum” şeklinde konuştu.

KÜLÜNK, “TERÖR ÖRGÜTÜNÜ KÜRTLERDEN AYIRMAK LAZIM”

Milletvekili Külünk, “Tarihin üç kritik kavşağı vardır, Türkler bu üç kritik kavşağı Kürtlerle ittifak yaparak aşmıştır. Terör örgütünü Kürtlerden ayırarak bunu ifade ediyorum. Birinci kavşak Anadolu kapılarının Islama ve Müslümanlara açılması ve Alparslan’ın Kürtlerle ittifak yapmasıdır. İkinci kavşak doğunun ve batının devleti olduğumuz Çaldıran seferi ve ardından Yavuz Sultan Selim’in Kürt beyleriyle birlikte yaptığı Amasya ittifakadır. Üçüncü kavşak ise Çanakkale ve Cumhuriyet’tir. Bu üç kavşakta da Kürt kardeşlerimiz Türklerin hep yanında olmuştur. Üç kavşağın sonuçlarına baktığımız zaman da, bu coğrafyanın doğal hayatının neyi emrettiğini görürüz. Tarihimizde yaşanan bu önemli olayları iyi anlayarak hepimizin oturup sakince bu tarihsel ittifakın 21.inci yüzyılda hangi anlayışta yeniden inşa edilmesi gerekliliğini konuşmak mecburiyetindeyiz ve bunu kompleksiz yapmalıyız. Bunun bir sonraki adımı da Arap kardeşlerimizle yapacağımız ittifakımızdır. Bu coğrafyada adalet, demokrasi ve zenginlik bağlamında her şeyi yeni başından düşünmek zorundayız” dedi.

KÜLÜNK, “ÜLKEMİZ TARİHSEL BİR YENİLENME EŞİĞİNDEDİR, BİR ANLAMDA İKİNCİ CUMHURİYET EŞİĞİDİR”

Milletvekili Külünk,”Coğrafyamızdaki doğal kaynakların, yer altı ve yer üstü zenginliklerin küresel güçlerin zenginliğine hizmet ederken bu bölgede yaşayan halkların zenginliğine neden hizmet

etmediğini sorgulamak durumundayız. Kuzey-güney denklemi ile doğu-batı denklemindeki refah uçurumun sebebini konuşmamız lazım. Bütün bunları ele aldığımızda bu işlerde akıl ve bilgi üretme merkezi, öncülük ve liderlik etme gücü Türkiye Cumhuriyetinde vardır. Ülkemiz tarihsel bir yenilenme eşiğindedir, bir anlamda ikinci cumhuriyet eşiğidir. Bu topraklarda bir arada yaşayan, bu toprakların havasını ve suyunu birlikte teneffüs edip her sabah kapısını açtığında birbirini gören ve aynı sokakta yürüyen herkes bu ikinci eşiği birlikte geçmek durumundadır. Bunu yapmak içinde Türkiye’nin sistem değişikliğine kesinlikle ihtiyacı vardır” dedi.

KÜLÜNK, “HEDEF, TÜRKİYE’NİN ETKİSİZLEŞTİRİLMESİ VE KONTROL ALTINA ALINMASIDIR”

Türkiye’de sistem değişikliğinin gerçekleşmesinin kolay olmayacağını sözlerine ekleyen Milletvekili Külünk, “Coğrafyamızda kontrollü bir kaos stratejisi uygulanmaktadır. Bu kaosun hedefi 12 yıllık AK Parti ile Türkiye’nin geldiği nokta olan “Çok olan ve kontrol edilmesi sıkıntı hale gelen Türkiye” vardır. Türkiye’nin etkisizleştirilmesi ve kontrol altına alınması hedeflenmektedir. Küresel üst akıl Türkiye’yi kontrol edilebilir hale getirmek için Suriye, PKK ve DAİŞ terör örgütü ve içerde de paralel devlet yapılanması üzerinden konvansiyonel olmayan her türlü asimetrik mücadeleyi sürdürmektedirler. Asimetrik bir terör tehdidi ile karşı karşıyayız. Geleneksel terör eylemlerinden farklı, hepimizin yaşam hakkını, özgürlüklerimizi, temel hak ve hürriyetlerimizin kullanımına dair bütün meşru alanlarımızı yok sayan, milleti ve devleti teslim almak isteyen bir terör tehdidi karşımızdadır. Bu terör tehdidi ile mücadele ederken de Türkiye’nin güvenlik doktrinine ihtiyacı vardır. Siyasi, sosyal ve hukuki anlamda yeni düzenlemelere ihtiyacımız vardır” dedi.

“TERÖRİSTLERİN MAL VARLIKLARINA EL KONULMASI, SINIR DIŞI EDİLMESİ VE VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILMASI İÇİN MECLİSE KANUN TEKLİFİ VERDİM”

Ankara’daki bombalı terör saldırısından sonra sorumluluklarının daha fazla arttığına dikkat çeken Milletvekili Külünk “Teröristin vatandaşı olmaz, kreşten aldığı evladıyla eve gitmek için otobüs durağında bekleyen insanla, bombalı saldırıyı gerçekleştiren aynı vatandaşlık hakkına sahip olamaz/olmamalı, bunun kabul edilmesi mümkün değildir. Mahkemeler ya da Bakanlar Kurulu tarafından teröristlerin vatandaşlık haklarının ellerinden alınması, beraberinde mal varlıklarına el konulması, seçme ve seçilme hakları ellerinden alınmalı, sınır dışı edilmeleri ve el konulan bu mal varlıklarında terörle mücadele fonunda biriktirilip terörle mücadelede kullanılması için Meclise esaslı bir kanun teklifi verdim. Ve şu ana kadar sosyal medyanın bir alanında üç milyona yakın vatandaşımızdan destek gördüm. Verdiğim teklif parlamentonun gündemindedir, konunun takipçisi olacağım. Toplum olarak buna duyarlı davranmamız gerekmekte, vatandaşımızın da yaşam hakkının elinden alınması tehdidine muhatap olarak ta ayağa kalkmalı ve parlamentoyu ve siyasi partileri sürekli uyarmalıdır” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Yeşilyurt Belediyesi Şeref Defteri imzalayan Milletvekili Külünk’e Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat tarafından elif-vav tablosu ile kayısı paketi hediye etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa