• Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Malatya’yı Huzur Kenti Yapma Noktasında Emin Adımlarla İlerliyoruz
Malatya’yı Huzur Kenti Yapma Noktasında Emin Adımlarla İlerliyoruz

13 İlçemizde 718 Mahallemizde Çalışmalarımız...

Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek
Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek

Sosyal Güvenlik Kurumu Malatya İl...

MTÜ’den Hemşirelik Haftası Etkinliği
MTÜ’den Hemşirelik Haftası Etkinliği

MTÜ’den Covid 19 Pandemisinde Hemşirelik...

Kadir Gecesi’ni Bir Dua Hazinesi Olarak Görmeliyiz
Kadir Gecesi’ni Bir Dua Hazinesi Olarak Görmeliyiz

Başkan Gürkan Kadir Gecesi nedeniyle...

Serdar Ortaç Hep Aynı
Serdar Ortaç Hep Aynı

Magazin ve cemiyet dünyasının gözde...

Malatya’da Neler Oluyor?
Malatya’da Neler Oluyor?

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Nürnberg’te Malatya Rüzgarı Esiyor
Nürnberg’te Malatya Rüzgarı Esiyor
Nürnberg’te Malatya Rüzgarı...
12 Temmuz 2016 15:21
Font1 Font2 Font3 Font4

Almanya Nürnberg Havaalını’nda 5 Temmuz ve 15 Temmuz tarihleri arası Malatya ve kayısı günleri olarak ilan edildi. Bu tarihler arasında Almanya Nürnberg Havaalanında Nürnberg’e gelenlere Malatya kayısısı ikram edilmekte ve Malatya’nın tanıtımı gerçekleştirilmekte. Malatya Tanıtım Platformu ve THY Nürnberg ve Malatya Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği bu etkinliklere Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi, Malatya Valiliği, Malatya Milletvekilleri, Malatya Büyükşehir, Battalgazi ile Yeşilyurt Belediyeleri, İl Tarım Müdürlüğü, ve Avrupa Malatyalılar Derneği Federasyonu (AMDF) destek vermekte.

Malatya Tanıtım Platformu Başkanı Murat Karaca ve THY Malatya Müdürü Hasan Özgül Nürnberg’teki Malatya ve Kayısı Günleri Etkinliği ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkçi Malatya kayısısının, Malatya Karaciğer Nakil Hastanesi’nin ve Malatya’nın tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtımı için önemli çalışmalar yürütmekte ve Malatya’nın ihracat ve sağlık turizmindeki potansiyel değerlerinin uluslararası pazarda katma değerini artırmak isteyen tüm STK ve kamu kurumlarının önünü açmaktadır. Malatya valimiz Sayın Mustafa Toprak ile platform olarak yaptığımız görüşmede de sayın valimiz tanıtım çalışmalarının önemine değinerek Malatya’nın uluslararası etkinliklerde tanıtımının önemli olduğunu ve hem şahıs olarak hem de valilik olarak Malatya’nın tanıtımına ve ihracat gelirinin artmasına katkı sağlayacak tüm projelere sonuna kadar destek vereceklerini ifade ettiler. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır ile yaptığımız görüşmede Başkanımız Malatya’nın tanıtımına destek veren STK’larımızla birlikte hareket etmenin Belediye’ye güç vereceğini, bu nedenle yapılan bu etkinliği anlamlı bulduklarını ve desteklediklerini ifade ettiler. Ayrıca Belediye Başkanımız STK’larımızın uluslarası etkinliklerle isimlerinin anılmasının sevindirici olduğunu dile getirdiler.

Bu etkinlik kapsamında Malatya’nın önde gelen değerleri olan kayısısı, Karaciğer Nakil Hastanesi ve Malatya’nın tarihi ve kültürel değerleri kapsamlı bir şekilde Almanya’daki önemli kesimlere tanıtılacak. 15 Temmuz’da Nürnberg’teki etkinliğe katılmak isteyen kayısı ihracatçısı işadamlarımız Almanya’daki gıda şirketlerinin CEO’ları ile ticari ilişkileri geliştirmek için bir toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda Malatya kayısının kalitesi, faydaları ve kullanım alanları ile ihracat pazarı hakkında bilgilendirme yapılacak ve Almanya’daki gıda şirketi CEO’ları ile ihracatçılarımız olası kayısı pazarı üzerine değerlendirmelerde bulunacaklar. Bu toplantıya tüm kayısı ihracatçılarımız davetli. Kayısı ihracatını artırmak isteyen tüm iş adamlarımız katılabilir. Önemli olan burada kuracak olan iletişim ağı ile Malatyamız ve ülkemiz ihracatının artmasına katkı sunulması ve bu yolla Malatyamızın ihracat gelirlerinden aldığı payın artırılmaya çalışılıyor olunması.

Ayrıca yine bu etkinlik kapsamında Malatya’nın sağlık turizmi için en önemli değeri olan Karaciğer Nakil Hastanemizin doktorları, Almanya’daki sağlık sigortası şirketlerinin yöneticileri ile Nürnberg’te biraraya gelerek istişarelerde bulunacaklar. Almanya’dan Malatya’ya hasta gönderimi ve bu hastaların sağlık masraflarının Almanya’daki sigorta şirketlerince karşılanmasına ilişkin olası adımlar üzerine değerlendirmelerin yapılacağı bir toplantı gerçekleştirilecek. Böylece Malatya’nın sağlık turizmi gelirlerinden aldığı pay artırılmaya çalışılacak.

Tüm bunların yanı sıra Malatya tur firmaları ile Almanya tur firmaları da biraraya gelecek. Bu toplantıya da Malatya’da faaliyet gösteren ve Almanya’daki tur firmaları ile ticari ilişkilerini geliştirmek isteyen tüm tur firmalarımız katılabilir. Toplantıda Malatya’nın tarihi ve kültürel

değerlerinin uluslararası pazarda ekonomik değer olarak sunulmasına katkı verilecek. Bu kapsamda Battalgazi Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Sayın Hacı Uğur Polat ve yardımcılarının yer aldığı bir heyet Malatyamızın değerlerini muhataplarına aktararak ilimizin tanıtımına katkıda bulunacaklar. İlimizi Belediye Başkanlarımızın böylesi etkinliklerde temsili tanıtım için büyük önem arz etmekte, bu nedenle etkinliğe katılan başkanlarımıza memleketimiz adına şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Yine bu etkinlik kapsamında Malatya Tanıtım Platformu üyeleri, otel temsilcileri ve tur firmaları Almanya’da yer alan STK’larımızı ziyaret ederek Malatya’nın tanıtımı için güç birliği yapılmasına ilişkin istişarelerde bulunacak ve henüz planlama aşamasında olan diğer tanıtım projeleriyle ilgili Almanya’da bulunan STK’lardan Malatya için destek talebinde bulunacaklar.

İl tanıtımı ciddi rekabetin yaşandığı bir pazarda gerçekleştirilmekte. Tanıtım yapılırken artık en önemli husus önde gelen değerlerinizi nokta atışı paydaşlar ile buluşturmanız. Eğer işin içerisinde katma değer üretilmesi ihtimali varsa tanıtım işe yarıyor. Biz bu etkinliği katma değer üretme potansiyeli yüksek olan kayısımız, karaciğer nakil hastanemiz ve tarihi kültürel değerlerimizi Nürnbergte paydaşlarımıza tanıtma amaçlı gerçekleştireceğiz. Bu etkinliğin önemli bir özelliği de STK, kamu ve özel sektör arası işbirliğini geliştiriyor olmasıdır. Malatyanın kamu, özel ve sivil sektördeki paydaşları hep birlikte önemli bir etkinliğe destek vermekte, bizce bu il tanıtımının olmazsa olması. Malatya Tanıtım Platformunun var olma nedeni de bu.

Uluslararası pazarlarda bu ve benzeri etkinlikler düzenlenebilmesi için THY’nin, ticaret ateşlerimizin ve dünyanın birçok yerinde bulunan Malatyalıların etkin olduğu STK’larımızın, özellikle Avrupa Malatyalılar Derneği Federasyonu’nun, iletişim gücünü kullanmak da çok önemli. Biz bu etkinliği THY Nürnberg ve Malatya Müdürlüğümüzün ayrıca AMDF’nin katkıları ile gerçekleştirebiliyoruz. Bundan sonra da THY ve ticaret ataşelerimiz ile Malatyalı hemşerilerimizce kurulan STK’larımızın katkısı ile Malatyamızın tanıtımına katkı sunma gayreti içerisinde çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Malatya sevdalısı herkesi Malatya Tanıtım Platformumuza fikirleri, projeleri ile destek vermeye davet ediyoruz.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa