• Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
  Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyespor Futbol Okulunu Ziyaret Etti
 • Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Sevgi Engel Tanımaz Konulu Konferans Düzenlendi
Sevgi Engel Tanımaz Konulu Konferans Düzenlendi
Sevgi Engel Tanımaz Konulu Konferans...
5 Aralık 2017 23:17
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye Beyazay Derneği Arapgir Şubesi tarafından Samime Aydınlar Kültür Merkezinde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü “SEVGİ ENGEL TANIMAZ” konulu konferans düzenlendi.

Arapgir Şubesi Başkanlığını M. Sadık Karagöz’ün yaptığı Türkiye Beyazay Derneği, Arapgir Kaymakamlığı ve Arapgir Belediyesi’nin destekleriyle 3 Aralık 2017 Pazar günü saat 13.30’da Arapgir Samime Aydınlar Kültür Merkezinde Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yoğun içeriğe sahip bir etkinlik düzenledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte Beyazay Derneği Arapgir Şubesinin kuruluşundan bugüne kat ettiği aşamaları anlatan görsel sunum gerçekleştirildi. İlçede bulunan bazı okullardan gelen öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu. Daha sonra İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Betül AKYOL Sevgi Engel Tanımaz konulu konferansını gerçekleştirdi. Ahmet Zeyneloğlu Ortaokulu öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ve tiyatro gösterisinin ardından İnönü Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi (TODUP) kapsamında düzenlenen gösteriler konukların beğenisini topladı. Vatandaşlar tarafından katılımın yoğun olduğu etkinliğe Arapgir Kaymakamı Salih Sak, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu,Belediye Başkanvekili Mehmet Metin Bölükbaşı, Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir’in yanı sıra çok sayıda protokol üyesi, vatandaşlar ve öğrenciler katılım gerçekleştirdi.

Etkinlikte konuşma yapan Beyazay Derneği Arapgir Şubesi Başkanı Sadık Karagöz, ” Yukarı Fırat Havzası’na elzem bir ihtiyaç olan bir rehabilitasyon merkezi kazandırabilmek için gerekli bina ihtiyacımızı Arapgir Belediyesi üstlendi. Hiçbir bütçemiz olmadan başladığımız en ince ayrıntısıyla planladığımız 200.000 TL lik bir tadilat işini dört ay gibi kısa bir sürede bitirmemiz adeta Arapgirimizin birlik ve beraberliğinin bir göstergesi oldu. Gerekli izinleri aldıktan sonra ilçemizde Türkiye Beyazay Derneği Arapgir Şubesi bünyesinde Elazığ’ın Ağın ve Keban,Erzincan’ın Kemaliye, Sivas’ın Divriği, Malatya’nın Arapgir ve Arguvan ilçeleri olmak üzere Yukarı Fırat Havzası’nın altı ilçesini kapsayan bedensel yetersizlik, zihinsel yetersizlik, yaygın gelişimsel bozukluk ve özel öğrenme güçlüğü modüllerinde engel durumu olan engellilerimiz için 1 Kasım 2016 tarihinde eğitim ve rehabilitasyon çalışmalarımızı başlattık. Gelen talepler doğrultusunda yeni modüller de ekleyerek bu hizmetlerimizi aralıksız ve en verimli şekilde devam ettirmenin gayreti içerisindeyiz.” eğitim ve rehabilitasyon merkezinin faaliyetlerini aktardı. Karagöz daha sonra “Bu anlamlı hizmetin bölgemize kazandırılması için bizlerden destek ve dualarını biran bile esirgemeyen başta Arapgir Kaymakamlığımız,Arapgir Belediyemiz olmak üzere yürekleri bizimle çarpan birbirinden değerli hayırseverlerimize şahsım ve derneğim adına teşekkür ediyor minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu engelli vatandaşlarımızın hatırlanması, onların sorunlarının çözümlenmesi ve seslerinin duyurulması aşamasında bu haftanın oldukça önemli olduğunu ifade ederek, ” Sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları ve bütün vatandaşlar engellilerin toplum içindeki hayatının kolaylaşması için destek olmalıdır. Bu, insanımıza ve toplumumuza gösterdiğimiz saygının önemli bir ifadesi olacaktır.” dedi. Başkan Cömertoğlu, “Engelli olduğu için hiç kimse toplumdan dışlanmamalı, aksine engelinden dolayı hiçbir imkândan yoksun kalmamasına özen gösterilmeli ve onlara sevgiyle kucak açılmalıdır. Toplumsal hayata katılmalarını sağlamak öncelikli görevimiz olmalıdır. Bu alandaki çalışmalarıyla Türkiye Beyazay Derneği ülke genelinde yürüttüğü çalışmalarla farkındalık oluşturmanın yanı sıra, eğitim ve rehabilitasyon ile bir ayrıcalık sunuyor. Arapgir’de kurulan bu şube ile bizler bu ayrıcalığı ilçemizde görüyoruz. İlçemizde bulunan engelli kardeşlerimizle kalmıyor bunu bölgemize hizmet eder hale getiriyoruz. Dolayısıyla bu büyük bir etkinlik ve hepimiz bu etkinliğin, bu faaliyetlerin bu organizasyonların bir parçası olmaktan, huzur, mutluluk ve onur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımıza, engellerden uzak daha sağlıklı ve mutlu bir hayat diliyor, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek konuşmalarını tamamladı.

Arapgir Kaymakamı Salih Sak da yaptığı konuşmada Türkiye’de iller çapında verilen bu rehabilitasyon eğitimlerinin ilk defa ilçede açılan bir dernek ve eğitim ve rehabilitasyon merkezi ile verilmesinin Arapgir için bir onur kaynağı olduğunu, çalışmaların artarak devam edeceğini umduğunu ve bu konuda ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini belirterek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Programda Sevgi Engel Tanımaz konulu konferans veren İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi Bölüm Başkanı Yard. Doç. Dr. Betül AKYOL’a, ve TODUP üyelerine Reyhan Seti hediye edildi. Misafirlere ve öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa