• Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
  Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Süper Lige Yükseldi
 • Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
  Yeşilyurt Belediyesi, 2.Yaz Spor Okullarını Sporseverlerle Buluşturacak
 • Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
  Dev Spor Kompleksi İçin Temel Atıldı
 • Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Sönmeyen Kandiller Adlı Program Yoğun İlgi Gördü
Sönmeyen Kandiller Adlı Program Yoğun İlgi Gördü
Sönmeyen Kandiller Adlı Program Yoğun İlgi...
23 Kasım 2017 22:14
Font1 Font2 Font3 Font4

Battalgazi Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Sönmeyen Kandiller’ adlı program gerçekleştirildi. Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Önemli olan dünya sinemasında oynadığımız hayat filminde güzel rolleri tespit ederek, güzel rolleri oynamaktır” dedi.

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Sönmeyen Kandiller’ adlı program, Battalgazi Belediyesi Galip Demirel Çınar Park’ta gerçekleştirildi. Programa, Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Sayın, Zafer Kırçuval, Nevzat Aslan, Yaşar Karataş, bazı birim müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve öğretmen ailesi katıldı. Programın açılışında konuşan Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Matematik Öğretmeni Enver Kalaycıoğlu, Türkiye’de öğretmenlik mesleğinin tarihçesi hakkında kısa bilgiler vererek, “Böyle bir programı Battalgazi Belediyemiz düşünüp yaptığı için teşekkür ediyorum. Nihayetinde Belediye Başkanımız idealist bir öğretmen. Ona çok çok teşekkür ediyorum. Onun şahsında bu işte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Şu anda ben karşımda idealist bir öğretmen görüyorum. O herkesten daha idealist. Selahattin Gürkan öğretmenimizi görüyorum. Malatya’mızı, Battalgazi’mizi güzelleştirmek için elinden gelen her şeyi sarf ediyor. Kendisine huzurunuzda şahsım ve meslektaşlarım adına teşekkür ediyor” dedi.

Avni Kığılı Kız İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ayfer Sakin ise, öğrencileri ile yaşadığı anıları paylaşarak, “İyi ki bu mesleği seçmişim, iyi ki arkadaşlarım beni bu mesleğe yönlendirmiş” diye konuştu.

Cevat Çobanlı Ortaokulu Müdürü Metin Demir’de kendi yazdığı şiiri okudu, ardından da ‘Uzun İnce Bir yoldayım’ türküsünü seslendirdi.

Meslektaşları ile bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak, “Mensubu bulunmaktan onur duyduğum öğretmen arkadaşlarım hepinizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum. Tabi her öğretmenimizin kendisine yönelik hikayesi vardır. Hakikaten öğretmenler aynı zamanda dert küpüdür. Ama o dert ve sıkıntıları hiçbir zaman toplumda kimseye hele hele öğrencilerine hiçbir zaman yansıtmazlar. Biz öğretmenliği böyle gördük. Hakikaten bazen öğretmen hikayelerini dinlerken veya öğretmenlikle ilgili filmleri seyrederken, orada kendimizi görüyoruz. Bende Bolu Eğitim Enstitüsünü bitirdikten sonra Ocak’ta kura çektik Sivas’a, Sivas’ta kura çektik Kangal’ın Taşlı köyüne öğretmen olarak atandık. Biz oraya Mart ayında gittik. O mevsimde buralarda çiçek açmaya başlar. O dönemde şartlar çok daha ağırdı. Ben çalıştığım yerde kar tünellerinde evlere gittiğimi biliyorum. Kar ve kışın en yoğununu ben orada gördüm. Kara tahta yoktu, siyah çimento ile duvarları boyar soba kurumu ve yumurta akıyla da siyah tahta yapardık. Mesleğimizin her kademesinde çalışmak nasip oldu. Özetle şunu söylüyorum. Kendi çocuklarımıza yapmayacağımız şeyi, başkalarının çocuklarına yapmamayı öğrendik. Ayrıca her öğrencimizi kendi evladımız gibi gördük. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi; ‘Öğretmenlik Fedakarlıktır’. Toplumun en fedakar kısmı öğretmenlerdir” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin aynı zamanda hayat boyu öğrenmek olduğunu belirten Başkan Gürkan, “Öğretmenlik aynı zamanda hayat boyu öğrenmektir. Bakın filmlere baktığımızda kötü roller vardı. O filmlerdeki kötü rollere biz film izlerken hep kızarız ama gerçek hayatta o kötü roller gibi hareket ederiz. Bakın önemli olan dünya sinemasında oynadığımız hayat filminde güzel rolleri tespit ederek güzel rolleri oynamaktır. Hülya Koçyiğit bunu ifade ettiğim zaman bu sözü kendisi için bir kağıda yazmamı istedi. Bu o anda söylediğim bir ifadedir. Hakikat dünya sinemasında güzel rolleri oynamaktır. Filmler 90 belki de 90 dakikadır, insan ömrü de en fazla 90 yıldır. İnanın 90 dakika ile 90 yıl arasında da pek bir fark yoktur. Nitekim 900 yıl yaşayan Nuh Peygambere sorduklarında nasıl geçti diye, ikindi güneşi gibi gelip geçtiğini ifade etmiştir. Kısaca biz öğretmen olarak duruşumuzla, tavır ve davranışımızla, düşüncelerimizle, duygularımızla, bilgilerimizle rol model olacak güzel işler yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Ben tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyorum, bu katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak konuşan Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar’da, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çekerek, “24 Kasım 1928’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere armağan edilen öğretmenler gününüzü tebrik ediyorum. Sizler çok çileli, çok sabırlı, çok anlayışlı, aynı zamanda çok ulvi bir mesleğin mensuplarısınız. Sizler geleceklerini şekillendirdiğiniz çocukların sadece öğretmeni değil, eğitmeni, rehberi, ana babası, ailesi, rol modelleri ve onların gelecekte olmak istedikleri konumlarsınız. Dolayısıyla sizler bir güne sığmayacak kadar değerli ve önemlisiniz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından öğretmenlere çeşitli hediyeler verilirken, Başkan Gürkan’ın Lise öğretmeni Yalçın Özkul’a ise Başkan Gürkan tarafından çiçek takdim edildi.

Programda son olarak Malatya Musiki Cemiyeti tarafından mini bir konser verildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa