• Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
 • Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
  Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
 • Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
  Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
 • Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
 • Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
  Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
 • Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
  Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
İletişim Fakültesinden MGC’ne Ziyaret
İletişim Fakültesinden MGC’ne Ziyaret

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı...

Başkan Güder: 2021 Yılında Gençlerimizin İstifadesine Sunacağız
Başkan Güder: 2021 Yılında Gençlerimizin İstifadesine Sunacağız

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

2021 Model Şahsenem Geliyor
2021 Model Şahsenem Geliyor

90’lar pop müziğinin unutulmaz ismi...

MTÜ’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği
MTÜ’den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Etkinliği

“Üniversitemizin daha da yükselerek...

Seçmeni Okumak
Seçmeni Okumak

Spread the loveTweetEkmek aslanın ağzında...

Fuar ve Kongre Merkezi Yıl Sonunda Hizmette
Fuar ve Kongre Merkezi Yıl Sonunda Hizmette

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın...

Büyükşehir meclisi, 2021 yılının ilk toplantısını yaptı
Büyükşehir meclisi, 2021 yılının ilk toplantısını yaptı

Büyükşehir meclisi, 2021 yılının ilk...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Spor Aktivitelerini Modern Sahalara Taşıyacağız
Spor Aktivitelerini Modern Sahalara Taşıyacağız
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden olup, Yeşilyurt’un 19 mahallesine hitap edecek şekilde 11 farklı noktaya inşa edilecek olan 15 milyon TL. maliyetindeki 18 adet ‘Spor Tesisi’ projesi...
26 Kasım 2020 23:55
Font1 Font2 Font3 Font4

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın yeni dönem vaatlerinden olup, Yeşilyurt’un 19 mahallesine hitap edecek şekilde 11 farklı noktaya inşa edilecek olan 15 milyon TL. maliyetindeki 18 adet ‘Spor Tesisi’ projesi gerçeğe dönüşüyor.

YEŞİLYURT’UN DÖRT BİR TARAFINA SPOR TESİSLERİ İNŞA EDİLECEK

Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirilip, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilatının destek verdiği 10’u Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası, 3’ü Voleybol ve Basketbol,3’ü Tenis Kortu, 1 Adet Bocce Sahası ve 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzundan oluşan Spor Tesislerinin ihale süreçleri tamamlanırken, yapım işleri ise hız kazandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çilesiz ile Tecde Mahallelerinin birleşme noktasına inşa edilecek olan ‘Spor Tesisi’ alanında,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Yeşilyurt İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Özgül, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ve Çilesiz Mahalle Muhtarı Veysel Özfındık ile birlikte incelemelerde bulundu.

‘Spor Tesisi’ projesinin gençlerin sağlıklı ve güzel bir şekilde yetişmesine büyük katkı sağlayacağını belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “ Çilesiz ve Tecde gibi gelişen bölgelerimizde modern binaların arasında vatandaşlarımızın gezip dinlenebileceği parkların oluşturulmasından sonra gençlerimizin sportif aktivitelerini nezih ve kaliteli alanlarda yapmalarına katkı sağlamak adına spor kompleksi yapılıyor. Gençlerimizi eğer temiz ve rahat bir mekan hazırlayabilirsek, kötü mekanlardan kurtarabiliriz. Eğer bu tür alanlar oluşturmazsak bırakılacak boşluğu başkaları dolduracaktır.Yeşilyurt Belediyemize ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bu tür yatırımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Çilesiz Mahalle Muhtarı Veysel Özfındık ise konuşmasında ‘Spor Tesisi’ yatırımlarından duydukları memnuniyeti dile getirirken, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekier Kayhan ise, “ Çilesiz ve Tecde Mahallelerimizin birleşme noktasında Yeşilyurt Belediye Başkanımızın ciddi gayretleri neticesinde farklı spor branşlarının yapılacağı çok güzel spor tesisleri kazandıracağız. Gençlerimize hizmet edecek çok amaçlı sahalar için çalışmaların hız kazanmasından büyük bir memnuniyet duymaktayız. Tesislerimizin temel kazı işlemleri başladı. Belediye Başkanımıza spora ve alt yapıya verdiği bu önem ve destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. “ diye konuştu.

‘Spor Tesisi’ yatırımlarıyla Yeşilyurt’un sportif anlamdaki güçlü olan potansiyelini ön plana çıkartıp, alt yapı ve tesisleşmeye dev bir katkı sunacaklarını belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’lulara verdikleri sözleri teker teker yerinde getirdiklerini sözlerine ekledi.

Yeşilyurt’un çehresini değiştiren yatırımlara aralıksız devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanırken Yeşilyurt’umuzun sportif anlamdaki ciddi alt yapısını ve potansiyelini ön plana çıkarmak, alt yapıya sağlam ve kalıcı destekler sağlamak adına 45 vaadimiz arasında ‘Spor Tesisi’ projemizin sözünü vermiştik. Temmuz ayında kentimize teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem ‘Spor Tesisi’ yatırımlarımızı onaylamıştı. Buradan projelerimize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımıza ve Spor Toto Teşkilatımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Projelerimizin onaylanmasından sonra bizlerde çalışmalara başlayarak,15 Milyon TL. tutarındaki 18 adet Spor Tesislerimizin ihale süreçlerini tamamladık, bazı mahallelerimizde çalışmalar başladı, bazıları için de yer teslimi yapacağız.” dedi.

Başkan Çınar, Çilesiz ve Tecde’nin birleşme noktasına dev bir tesis kuracaklarını ifade ederken sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol çerçevesinde; Tecde ve Çilesiz mahallelerimizin kesişme noktasında bulunan alan üzerine farklı spor branşlarının yapılabileceği modern, nezih ve kaliteli alanlara sahip güzel bir spor tesisi inşa edeceğiz. Bölgemizin sportif ve sosyal dokusuna yeni değerler katacak olan bu yatırım alanımızda inşaat çalışmaları başladı. Buraya soyunma odaları, wc, lavabo, kafeterya ile hakem odalarının olduğu idari binanın yanı sıra tenis, voleybol ve basketbol sahalarını kazandırıp, çocuklarımıza yönelikte yeni nesil oyun grupları yerleştireceğiz.  Sosyal ve spor tesisleriyle, aydınlatmaları ve çevre düzenlemesiyle buranın hüviyetini çok farklı bir görüntüye ulaştıracağız. Her yaştan vatandaşımız buraya gelip rahat ve güvenli ortamlarda dinlenecek, spor yapacak, güzel vakit geçirecek ve bir nevi yeni bir yaşam alanı kurmuş olacağız.  Burası ulusal organizasyonlara ev sahipliği yapacak donanıma sahip olacaktır. Gençlerimizi ne kadar sportif alanlara çekersek onları kötü ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutabiliriz. Bizler gençlerimize sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz, yatırımlarımızın hepsi daha donanımlı, kendini geliştiren, akıllı ve bilinçli bir nesil yetiştirmek içindir.  İlçemizin dört bir tarafında hayata geçecek olan bu yatırımlar sayesinde inşallah ilçemizden Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcularımızı çıkartacağız” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa