• Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
 • Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
  Başkan Cücemen: Sezonu İlk 4’ Tamamlayıp Play Off’a Kalmak İstiyoruz
 • Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
  Malatya Büyükşehir Belediyespor Erteleme Maçını Kazandı
 • Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
  Yeni Malatyaspor’da Koronavirüs şoku.
 • Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
  Başkan Serifoğulları,Amatör’e Malzeme Yardımı
 • Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
  Yeni MalatyaSpor Wallace 2+1 yıllık sözleşme imzaladı
 • Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
  Adıyaman Belediyesi’nden Vatandaşa Bilinçli Spor Olanağı
 • Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
  Başkan Çınar, Mollakasım Mahallesindeki Yeni Futbol Sahasını İnceledi
 • Gökhan Töre Yeni Malatyaspor’dan Ayrıldı
  Gökhan Töre Yeni Malatyaspor’dan Ayrıldı
 • Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanlığına Muzaffer Çelik Seçildi
  Yeşilyurt Belediyespor Kulüp Başkanlığına Muzaffer Çelik Seçildi
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Ambalaj Atıkları Toplama ve Geri Kazanım Protokolü İmzalandı
Ambalaj Atıkları Toplama ve Geri Kazanım Protokolü İmzalandı

Adıyaman Belediyesi’nde Hedef Sıfır...

Büyükşehir’de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi
Büyükşehir’de Karla Mücadele Toplantısı Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele...

Başkan Güder’den Başmüdür Zaif’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Başkan Güder’den Başmüdür Zaif’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyespor Voleybol Takımı Erteleme...

Akçadağ BBP Arif Koyun’a Emanet
Akçadağ BBP Arif Koyun’a Emanet

Akçadağ Büyük Birlik Partisi Eğitimci...

Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Dumansız Hava Sahası’ Uygulaması
Büyükşehir Belediyesi’nden ‘Dumansız Hava Sahası’ Uygulaması

Malatya Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs tedbirleri...

Sadıkoğlu’ndan Belediyelere “Esnafa Destek” Çağrısı
Sadıkoğlu’ndan Belediyelere “Esnafa Destek” Çağrısı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin şehir esnafı...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Vali Toprak Emniyet ve Jandarmayı Ziyaret Etti
Vali Toprak Emniyet ve Jandarmayı Ziyaret Etti
Vali Toprak Ziyaretlerine Devam...
22 Haziran 2016 16:24
Font1 Font2 Font3 Font4

Vali Mustafa Toprak, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal’ dan Malatya’nın asayişi ile ilgili brifing aldı.

Malatya Polisevi’ nde düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Vali Toprak,’ı İl Emniyet Müdürü Urhal, Müdür Yardımcıları, Birim Müdürleri ve Amirleri karşıladı.

Yaklaşık iki saat süren toplantıda Malatya ilinin emniyet, asayiş, trafik ve güvenlik konuları başta olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’nün personel, lojistik, hizmet binası, lojman durumu ile ilçeler ve birimlerinin faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verildi.

Vali Toprak, toplantı öncesi yaptığı konuşmada “Ev sahipliğiniz için teşekkür ediyorum, Perşembe günü göreve başladık, mesuliyeti omuzlarımıza almış bulunuyoruz. Ama o mesuliyeti özellikle sizlerle paylaşarak gerçekleştiriyoruz, tek başımıza bir şey yapmamız mümkün değil. Biz ülkemizi, devletimizi, milletimizi var edeceksek, hep birlikte düşünmeliyiz. O gücüde birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızdan alıyoruz. Sizlerin çalışmasıyla, hep birlikte daha güzel işleri topluma da o algıyı verebilecek şekilde görevlerimizi bundan öncede olduğu gibi bundan böylede devam ettireceğiz.

Göreve başlar başlamaz İl ile ilgili temel bilgileri genelde almak gerekiyor, sizleri de buraya hem tanışmak ve de çalışmalar hakkında bilgi almak üzere toplamış bulunuyoruz, hayırlı çalışmalar diliyoruz. Özellikle terör hadiselerinin yoğunlaştığı bir dönemde, şehit verdiğimiz, gazi verdiğimiz, devletimizin bekasına yönelik tehditler karşısında bizlerin çok daha dikkatli ve uyanık olmalıyız, özentili görev yapmamız gerektiğini açık bir şekilde her zaman ifade ediyoruz.

Bir taraftan bizi bağlayan Anayasamız, kanunlarımız, Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzden gelen talimatlar, diğer taraftan yerelde burada hep beraber oluşturduğumuz buranın güvenlik ve asayişine yönelik tedbirler, sizlerin ve tüm buradaki polis arkadaşlarımızın ortak çalışması ile alın teri ile vücut buluyor. Dolayısı ile bir taraftan bu kararlar alınırken alanda da bu hizmetlerin iyi bir şekilde hissettirilmesi ve bir o ölçüde de denetlenmesi gerekiyor. Görev başında acaba verilen talimatlar istendiği gibi uygulanıyor mu ya da verilen talimat yerli yerine oturmuş mu? Oturmayan kısımları var mı, eksikliklerin izole edilmesi gerekiyor mu? Oradaki arkadaşların sıkıntılarını ihtiyaçlarını giderebiliyor muyuz gibi konularında bu şekilde görülmesi gerekiyor.

Elbette ki Malatya olarak huzurlu bir kentiz, onun için vatandaşlarımıza, güvenlik birimlerimize, polisimize, jandarmamıza, askeri birimlere, tüm birimlere teşekkür etmek istiyoruz. Ama huzur ve güvenin temin edilmesi ve sürdürülebilir olması da dikkatli, planlı, ileride olabilecek olayların önceden sezilmesi suretiyle tedbir geliştirilmesi ile oluyor. Ben tekrar teşekkür ediyorum, çok sağ olun.” dedi.

Brifingde Malatya’nın coğrafi durumu, nüfusu, Emniyet Müdürlüğünün Teşkilat yapısı, insan kaynakları, fiziki kaynakları, yürütülen faaliyetler özellikle asayiş, güvenlik, terör, kaçakçılık ve trafik hizmetleri ve önleyici tedbirler bağlamında alınan ekstra tedbirler hakkında detaylı bilgi verildikten sonra ilde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri ile ilgili paylaşımlarda bulunuldu.

Vali Toprak toplantı sonunda teşekkür ederek, dikkatli görev yapılması gerektiğini, yapılan görevin vatandaşın emrinde olarak, vatandaş odaklı, insan odaklı yapılması gerektiğini, bununda uyulması gerekli olan bir nokta olduğunu belirtti. Uyuşturucu, İstismarlar ve benzeri hususlarda, vatandaşı kemiren toplumsal hastalıklarda hiç af olmadan üzerine gidilmesi gerektiğini, “Terörle mücadele başta olmak üzere legal görünümlü illegal yapılarda dahil olmak üzere her türlü yasadışı oluşumun ve odağın üzerine mutlak suretle gidilmesi gerektiğini belirtti.

Vali Toprak konuşmasını “Tek bakışımız var, Türkiye Cumhuriyeti Anayasamız ve kanunlarıdır. Bizim ilham alacağımız nokta budur, başka hiçbir yerden ilham almamız mümkün değildir. Tüm işlemlerimizi ve görevlerimizi buradan hareketle yapmamız gerekiyor. Bizi, Devletimizi, Devletimizin 79 Milyonunu inciten bir davranış hoş görülmüyorsa ona alan açmamamız gerekiyor ona fırsat tanımamamız gerekiyor. Türkiye Cumhuriyeti’mizin varlığını, o varlık altındaki vatandaşı sıkıntıya sokacak bir söylem ve eylemlere müsaade etmeyeceğiz. Allah Ülkemize, Devletimize, Milletimize bir zeval vermesin.

Güvenlik birimlerimiz olarak sizlerle birlikte çok önemli bir görev yapıyoruz ve ciddi bir mücadele veriyoruz. Devletin bekasına, birlik ve beraberliğine yönelmiş tehditler var. Bu tehditlerin bertaraf edilmesi noktasında güvenlik birimlerimizden şehit olan arkadaşlarımız var, gazi olan arkadaşlarımız var. Allah rahmet eylesin hepsine, Allah devletimize, milletimize, ailelerine sabırlar versin, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Bizim dün olduğundan daha duyarlı olmamız gerekiyor, hem can güvenliğimiz açısından hem temsil ettiğimiz devletimizin vatandaşı olan her bir bireyin huzurunu, sükûnunu, emniyetini sağlamamız açısından önemlidir. Onun için bu kutlu yolda, zor yolda ama kutlu yolda hepinize esenlikler diliyorum, kolaylıklar diliyorum, tüm çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Jandarma Komutanlığını ziyaretinde de İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz ve kısım komutanları tarafından karşılanan Vali Toprak şeref kıtasını selamlayarak birlikte fotoğraf çektirdi.

Vali Toprak, Şeref Defterini de imzaladıktan sonra Jandarma Albay Yılmaz’ dan makam odasında komutanlık ve bağlı kısım komutanlıkları ile ilçe komutanlıklarının faaliyetleri hakkında detaylı brifing aldı.

Vali Toprak, böylece mesaisinin ilk haftasında Malatya ilinin emniyet, asayiş, trafik ve güvenlik konuları başta olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığı’nın personel, lojistik, hizmet binası, lojman durumu ile ilçelerdeki birimlerinin faaliyetleri hakkında detaylı bilgiyi edinmiş oldu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa