• Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
  Başkan Güder, Genç Sporcularla Buluştu
 • Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
  Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Dev Bir Spor Kompleksi Kuruyor
 • Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
  Yeşilyurt Belediyespor Kick-Boks Takımı, Avrupa Kupası Maçlarında Üçüncülük Kupasının Sahibi Oldu
 • Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
  Büyükşehir’in Kıck Boks Takımı Antalya’da Destan Yazdı
 • Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
  Sporcumuz Aliye Demirbağ, Olimpiyat Eleme Puan Turnuvasına Veda Etti
 • Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
  Yeşilyurt Belediyespor, Şampiyonluk İçin Kenetlendi
 • Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
  Başkan Şerifoğulları: ‘Sporcumuz Aliye Demirbağ’a Yürekten Başarılar Diliyorum’
 • Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
  Elazığ Belediyespor Kulübü, Elazığ Voleybol Spor Kulübü’nü Bünyesine Kattı
 • Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
  Büyükşehir Erkek Voleybol Takımından Başkan Gürkan’a Ziyaret
 • Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
  Filenin Kaplanları Efeler Ligi İçin Yoluna Devam Ediyor
Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek
Tüfenkci: Yeni SGK binası 2021 Sonunda Hazır Hale Gelecek

Sosyal Güvenlik Kurumu Malatya İl...

MTÜ’den Hemşirelik Haftası Etkinliği
MTÜ’den Hemşirelik Haftası Etkinliği

MTÜ’den Covid 19 Pandemisinde Hemşirelik...

Kadir Gecesi’ni Bir Dua Hazinesi Olarak Görmeliyiz
Kadir Gecesi’ni Bir Dua Hazinesi Olarak Görmeliyiz

Başkan Gürkan Kadir Gecesi nedeniyle...

Serdar Ortaç Hep Aynı
Serdar Ortaç Hep Aynı

Magazin ve cemiyet dünyasının gözde...

Malatya’da Neler Oluyor?
Malatya’da Neler Oluyor?

Gelecek Partisi Malatya İl Başkanı...

Belsos 4 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıyor
Belsos 4 Bin Kişiye Sıcak Yemek Dağıtıyor

Büyükşehir Belediyesi İftarda Vatandaşlarını Yalnız...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Malatya Haber,Malatya Güncel Haberleri
Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Vali Toprak,Her Malatyalı İki Haftada Bir Yeni Malatyaspor Maçına Gitmeli
Vali Toprak,Her Malatyalı İki Haftada Bir Yeni Malatyaspor Maçına Gitmeli
Vali Toprak,Her Malatyalı İki Haftada Bir Yeni Malatyaspor Maçına...
22 Eylül 2016 17:35
Font1 Font2 Font3 Font4

Yeni Malatyaspor’un yeni yönetim kurulu, tanışmak ve teşekkür etmek amacıyla Vali Mustafa Toprak’ı makamında ziyaret etti.

Vali Toprak, Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirip kendilerini son haftalardaki başarılı performanslarından dolayı kutlayarak ziyaretlerinden dolayı da teşekkür etti.

Vali Toprak, Yeni Malatyaspor’un tüm maçlarını takip etme gayreti içerisinde olduğunu belirterek, geçen hafta il dışında olması nedeni ile maça gelemediğini belirterek Başkan Gevrek ve üyelerden maç hakkındaki görüşlerini aldı.

Maçlardaki seyirci sayısı ve Passolig kartı satış rakamları hakkında da bilgi veren Başkan Gevrek,” Yönetim kurulu olarak daha önce ziyaret etmek istemiştik ama 15 Temmuz olayları sebebi ile ziyaretimiz bu güne kaldı. Yeni Malatyaspor olarak sizleri o günlerde göstermiş olduğunuz çalışmalarınızdan ve çabalarınızdan dolayı kutluyoruz, teşekkür ediyoruz. Hem Malatyalılara hem ülkemize geçmiş olsun diyoruz.

Bu gün büyükşehir belediye başkanımızı ve rektörümüzü de ziyaret ettik. Bizim amacımız, Yeni Malatyaspor’umuza sivil toplum örgütlerinin, milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, rektörümüzün, iş adamlarımızın sahip çıkması. Yeni Malatyaspor bizim ortak değerimiz, iki sene önce yaşadığımız şampiyonlukta gördük ki Malatyaspor sadece futbol değil birleştirici bir güç, o şampiyonlukta her kesimden binlerce insan bir araya geldi, bence bu önemli bir şey. Biz buna böyle bakıyoruz, herkesin Yeni Malatyaspor’a hem destek olmasını hem de o çatı altında toplanmasını istiyoruz. Sizlerle beraber, sizlerin desteği ile beraber Yeni Malatyaspor’un daha güzel yerlere geleceğine inanıyoruz.

Şahsım ve Yönetim Kurulundaki arkadaşlarım adına bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Toprak’da”Sizlere ziyaretiniz için ben teşekkür ediyorum, öncelikle Yeni Malatyaspor’un yeni yönetimi olarak, içerisinde göreve devam eden arkadaşlarda olabilir, yeni bir kongre yapılması ve heyet oluşumu nedeniyle yönetim kurulumuza, başkanlığınıza hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum, tebrik ediyorum.

Ben ümit ediyorum ve güveniyorum ki Yeni Malatyaspor hem yeni kongresini yapmış ve yeni heyetiyle birlikte ve yeni oluşan ve güçlü oluşan teknik heyet, kadro ve futbolcularıyla birlikte 2016-2017 futbol sezonunda inşallah PTT 1. ligin şampiyonluğuna erişecektir.  İlk 4 maç ve kupa maçını da değerlendirdiğimizde takımın çalışma azmine, antrenmanlara ve dışarıya yansıyan görüntülere de baktığımızda hakikatten Yeni Malatyaspor’umuzun Malatya’mızı temsil edebilecek ve Malatya’mıza Süper lige çıkma sevincini yaşatabilecek bir noktada olduğunu ben de görüyorum. Şimdiden tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum.

Bu güzel gidişatla ilgili olarak hiç bir esneme yapmadan, çok iyi gidiyoruz, tamamdır demeden, emin adımlarla birbirimize güvenerek, şehirle kenetlenerek, teknik heyet, yönetim ve futbolcu birlikteliğini güzel bir şekilde devam ettirerek, o mutlu sona erişiriz diye düşünüyorum. Bu işler kolay değil, çünkü bir futbol takımının idame ettirilmesi, yönetilmesi ve geleceğe güzelliklerle devam ettirilmesi çok kolay da olmuyor, özveri gerektiriyor, sizi tebrik etmek lazım. Bir kere bu yükün altına girip bu mesuliyeti taşımanızdan dolayı yönetime sizlere çok teşekkür etmek istiyorum.

Sizdeki bu sorumluluk ve yükümlülük, futbol takımımızın da ilk 4 haftadaki ifade ettiğim gibi neticeleri, sonrasında bunu daim kılacak iş dünyamızın, meslek örgütlerimizin, sivil toplumun, şehrin katmanlarının, başta il Valisi olarak ben olmak üzere herkesin de kenetlenmesi gerekiyor. Takıma sahip çıkması gerekiyor. Takımı değerlendirmek şöyle oldu, böyle oldu demek bir değerlendirmedir ama takımı sahipsiz bırakmamak gerekiyor. Elinden hiçbir şey gelmiyorsa iki haftada bir çünkü bir deplasman bir içerde oluyor, en azından iki haftada bir maça gelip bir bilet alıp, orada güç vermek iyi bir şekilde taraftarlık yapmak, 3000-4000 seyirciye değil de takımımızı 15 000-20 000 seyirciye yönelik olarak o heyecanı yaşatmak çok önemlidir. Onun için herkesin yapabileceği ortaya koyacağı bir katkı var.

Ben özellikle hem bu ziyarette il Valisi olarak Yeni Malatyaspor’umuzun daha iyi şartlara gelebilmesi, mevcut durumunu daha iyi sürdürebilmesi ve kenetlenebilmesi adına futbol kulübü yönetiminin, teknik kadroları ve futbolcularının kendi açılarından yaptıklarına ilave olarak şehrimizde, iş dünyasıyla, meslek örgütleriyle birlikte, benimle birlikte herkesin kulübümüze, takımımıza maddi ya da manevi katkı sağlaması gerektiğini düşünüyorum. Dolasıyla birinin elinden maça gitmek gelir, birinin elinden bir katkı koymak gelebilir, birinden bir seyahatin bedelini karşılamak gelebilir, yani bunları farklı farklı değerlendirebiliriz.

Neticede bu şehrin kadim takımı Yeni Malatyaspor’u iyi yerlerde görmek istiyorsak, karşılıklı birlikte yükümlülüklerimizi yerine getirebilmeliyiz. O anlamda ben de ümit var, şehirde kenetlenme noktasında umarız ki bu ifade ettiğiniz ölçüler içerisinde bu gerçekleşebilir.

Malatyakadim bir kent olduğuna göre o kentin takımı da kadimdir. Futbol kulübü dün kurulmadı, bugün de kurulmadı ismi değişse bile o takımı yeşerten cevher eskiden geliyor, öyle kabul etmek lazım onun için sizlere teşekkür ediyoruz. Şehrimize bu güzellikleri hissettirirsiniz. Bu heyecanı yaşattığınız için tüm vatandaşlarımızın, Malatya’lı kardeşlerimizin ister Malatya dışından olsun, ister Malatya içinden olsun, ister Malatyalı olsun, ister Malatyaspor’a gönül verenler olsun herkesin desteğini ortaya koymasını da canı gönülden diliyoruz.

Başta ben olmak üzere inşallah bunu önümüzdeki süreçte gerek Malatya’da, gerekse Malatya dışında bir organizasyonda iletişimlerle gerçekleştiririz diye düşünüyoruz. Yolunuz açık olsun tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum.”dedi.

Başkan Gevrek ve Yönetim Kurulu üyeleri ziyaretin sonunda, ziyaretin anısına Vali Toprak’ın adının yazılı olduğu ve ilin plakasını ve ili temsil eden 44 numaralı forma hediye edip birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa