• MASKİ ‘Birimler Arası Futbol Turnuvası’ Sona Erdi
  MASKİ ‘Birimler Arası Futbol Turnuvası’ Sona Erdi
 • MASKİ Birimler Arası Futbol Turnuvası Başladı
  MASKİ Birimler Arası Futbol Turnuvası Başladı
 • Arguvan’da İlk Kez Amatör Spor Haftası Kutlandı
  Arguvan’da İlk Kez Amatör Spor Haftası Kutlandı
 • Jandarma İle Basın Arasında Dostluk Maçı
  Jandarma İle Basın Arasında Dostluk Maçı
 • Kick Boks Şampiyonası Sona Erdi
  Kick Boks Şampiyonası Sona Erdi
 • Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okulları Tamamlandı, Sertifikalar Dağıtıldı
  Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okulları Tamamlandı, Sertifikalar Dağıtıldı
 • Arapgirspor’da Görev Dağılımı Yapıldı
  Arapgirspor’da Görev Dağılımı Yapıldı
 • Yargıtay ve YSK Üyesi Orhan Usta Adına Basketbol Turnuvası Düzenlendi
  Yargıtay ve YSK Üyesi Orhan Usta Adına Basketbol Turnuvası Düzenlendi
 • Pehlivanlar Erzurum Ovasında Kurulan Er Meydanında Buluştu
  Pehlivanlar Erzurum Ovasında Kurulan Er Meydanında Buluştu
 • Ayla Fırat Malatya Boks Tarihine Geçti
  Ayla Fırat Malatya Boks Tarihine Geçti
ALS Hastası Elif ve Mehtap’ın Hasta Yatağı Talebi Gerçeğe Dönüştü
ALS Hastası Elif ve Mehtap’ın Hasta Yatağı Talebi Gerçeğe Dönüştü

Yeşilyurt Belediyesi ‘İyilik Havuzu’ Projesine...

İzmir’e İstanbul’dan Model Gitti
İzmir’e İstanbul’dan Model Gitti

Nilgül Yaylım ve kızı Nil...

Malatya Büyükşehir Belediyesi 5 Bin Kg Tohum Ekimi Gerçekleştirdi
Malatya Büyükşehir Belediyesi 5 Bin Kg Tohum Ekimi Gerçekleştirdi

Büyükşehir Belediyesi Örnek Bir Projeye...

Başkan Güder’den İlkokul Öğrencilerine Anlamlı Hediye
Başkan Güder’den İlkokul Öğrencilerine Anlamlı Hediye

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

Cemal Hünal’dan Oyunculuk Dersleri
Cemal Hünal’dan Oyunculuk Dersleri

Ünlü yapımcı Yalçın çoban, çekeceği...

MASKİ’den, Akçadağ’a 3 Yılda 398 Km’lik Altyapı
MASKİ’den, Akçadağ’a 3 Yılda 398 Km’lik Altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve...

Başkan Güder’den 24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Kutlama
Başkan Güder’den 24 Kasım Öğretmenler Gününe Özel Kutlama

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder,...

Bakkallara Fabrikadan Şeker Verilmesi Talebi Cevap Bekliyor
Bakkallara Fabrikadan Şeker Verilmesi Talebi Cevap Bekliyor

Malatya Bakkallar ve Bayiler Esnaf...

Başkan Gürkan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
Başkan Gürkan’dan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okulları Tamamlandı, Sertifikalar Dağıtıldı
Yeşilyurt Belediyesi Yaz Spor Okulları Tamamlandı, Sertifikalar Dağıtıldı
“13 Branşta Dört Bin Sporcuya Eğitimler...
2 Eylül 2022 16:12
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Yeşilyurt Belediyesinin gençlerin yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak ve toplumsal iletişimlerini geliştirmek amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okullarındaki 13 farklı branştaki eğitimlere katılan 4.000 sporcuya düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı.

Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılıp, İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlükleri, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün katkı sunduğu Yaz Spor Okullarında; futbol, yüzme, basketbol, voleybol, masa tenisi, tekvando, karete, cimnastik, kick-boks, curlıng, kort tenisi, badminton ve vushu branşlarında eğitimler verildi.

Yakınca Spor Salonunda düzenlenen Yaz Spor Okulları kapanış ve sertifika takdim törenine; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Özgül, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Nogay, Numan Özcan, Cavit Aslan, Yeşil Spor Kompleksi Genel Müdürü Nusret Aslan, Yeşilyurt Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü İbrahim Bingül, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı.

Yaz Spor Okullarına katılan bütün sporcuları tebrik eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 13 farklı branşta 23 merkezde gerçekleşen kurslara 4.000 öğrencinin katılmasının önemli bir başarı olduğunu söyledi.

Yaz Spor Okullarının Yeşilyurt’u spor kenti yapma hedeflerine büyük bir katkı sunduğuna dikkat çeken Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sportif hizmetlerdeki başarı çıtasını her geçen gün yükselttiklerini ifade ederken, gelecekte ülkemizi ulusal ve ulusal arası şampiyonalarda temsil ederek Milli Takım forması giymeyi hayal eden gençlere Yaz Spor Okullarıyla güzel bir imkân sunduklarını söyledi.

Gençlerin sosyal, kültürel ve sportif yönden gelişim süreçlerine katkı sunacak etkinliklere aralıksız devam ettiklerini söyleyen Başkan Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak spora, gençlere ve doğal olarak ta geleceğimize yatırım yapmaya çok büyük önem veriyoruz. Hepimizin göz bebeği olan çocuklarımızın ve gençlerimizin doğru, güzel ve sağlıklı bir hayat yaşamalarının yanı sıra vatana ve millete yararlı bireyler olarak yetişmeleri için sosyal, kültürel ve sportif hizmetlerimizi sürekli geliştirip, ilerletiyoruz. Çocuklarımızın yaz tatillerini en verimli şekilde geçirmelerini sağlamak, sportif yeteneklerini gün yüzüne çıkarmak ve toplumsal iletişimlerini geliştirmek amacıyla düzenlediğimiz yaz spor okullarımızı bugün itibariyle tamamlanmış bulunmaktayız. 13 farklı branşta 23 ayrı merkezde dört bin sporcumuzun katılımıyla düzenlediğimiz ve oldukça verimli geçen Yaz Spor Okullarımızda geleceğin Milli Takım sporcularını yetiştirdik. Buradan yetişen sporcularımızın hayalini kurdukları noktalara ulaşmaları içinde desteklerimiz devam edecektir. Biz geleceğimiz olan çocuklarımızın her alanda başarılı olmasını, her alanda kendilerini ifade edebilmelerini arzu ediyoruz. Bu manada spor çok önemlidir. Çocuklarımızın sporda başarılı olması, sporda kendilerini ifade edebilmeleri aslında akademik anlamda da onların başarısını arttıran birer unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Hem kişisel gelişimleri, hem vücut gelişimleri, hem psikolojik gelişimleri hem de akademik gelişimleri açısından çocuklarımızın spor yapmasının çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Çocuklarını spora teşvik ederek kurslarımıza gönderen ailelerimize teşekkür ediyorum.Çocuklarımız ve gençlerimiz yapılan eğitimlerde bir yandan eğlenirken diğer taraftan öğrenerek faydalı bir tatil dönemi yaşadılar. Okulların açılmasına az bir zaman kala kurslarımıza katılan çocuklarımızı her yönden eğitmeye, onların

sağlıklı ve dinamik bir hayat yaşamalarına katkı sunmaya çalıştık. Hizmete sunduğumuz yeni spor tesislerimizi de düzenlenen eğitim çalışmalarımızla daha aktif ve ilgi duyulan noktalar haline dönüştürdük. Bugünde burada hakikaten çok güzel bir manzara var, velilerimiz, antrenörlerimiz ve sporcularımızla birlikte Yeşilyurt’un sportif alt yapısının ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oluyoruz.” diye konuştu.

Gençlere ve spora yaptıkları dev yatırımları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan aldıkları başarı plâketi ile taçlandırdıklarını hatırlatan Başkan Çınar, “12 ay boyunca devam eden bu tür spor kurslarımız sayesinde inşallah Yeşilyurt’u spor kenti yapmak ile Milli Takımlara sporcu gönderme hedeflerimize mutlaka kavuşacağız. ‘365 Gün Spor 365 Gün Dinamik Hayat’ anlayışıyla hareket ederek sportif hizmetlerimizin sayısını artırmaktayız. Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimizle işbirliği halinde düzenlediğimiz 40 farklı branşta ki kurslarımıza katılan 52 bine yakın vatandaşımıza güzel şartlarda spor yapma imkanı sunuyoruz. 40 farklı branşın 23 branşı ve 25 bin sporcusu da Yeşilyurt Belediyespor çatısı altında yer almaktadır. Çocuklarımıza ve gençlerimiz ne kadar aktivite alanı açarsak, onları geleceğe ne kadar iyi hazırlarsak, onları farklı branşlarda eğitip uzmanlaşmalarını sağlarsak, onların kendilerine olan güvenlerini ne kadar artırırsak kendimizi en o denli başarılı sayarız. 3,5 yılı geride bıraktığımız görev dönemimizde hayata geçirdiğimiz spor yatırımları, açtığımız kurslar ve gençlere yönelik etkinliklerimizle bu alanda örnek alınan bir hizmet yapısını ön plana çıkardık. Sosyal yönü güçlü, hayata umutla bakan, sağlıklı bir zihne ve bünyeye sahip bir gençlik içinde ilçemizin dört bir tarafını spor sahalarıyla donatıp, gençlerimizin hayallerine ve hedeflerine ulaşmalarına destek veriyoruz. Okullar açıldıktan sonra kurslarımıza ara vermeyeceğiz. 17 Eylül itibariyle kış dönemi spor kurslarımızı başlatacağız. Çocuklarımız bir yandan derslerine çalışırken diğer taraftan spor kurslarına devam ederek kendilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlamış olacaklar. Gençlik ve Spor yılı olarak ilan ettiğimiz 2021 yılındaki sportif yatırımlarımızı Cumhurbaşkanımızdan aldığımız ödülle taçlandırmıştık. Gençlerimizle, çocuklarımızla, antrenörlerimizle ve velilerimizle el ele vererek bu başarımızı daha kalıcı hale getirmeye ve daha nice ödüller almaya devam edeceğiz. Her başarının altında çalışmak vardır, bizler çok çalışıyoruz, emek veriyoruz, uğraşıyoruz ve karşılığını işte bu güzel tabloyla alıyoruz. Yaz Spor Okullarının düzenlenmesinde büyük emek sarf eden başta Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğümüze ve değerli personelleri olmak üzere Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimize, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize, İlçe Halk Eğitim Merkezimize, antrenörlerimize, sporcularımıza ve aile mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın konuşmasından sonra Yaz Spor Okulları kapsamında düzenlenen turnuvalarda dereceye giren antrenörler ve sporculara kupa ve sertifikaları takdim edildi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa