• Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
  Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
Serdar Susuz İlk Tekli İlk Aşka
Serdar Susuz İlk Tekli İlk Aşka

Müzik dünyasına “Öyle mi” isimli...

Afet Köy Evlerinin Anahtarları Sahiplerine Teslim Edilmeye Başlandı
Afet Köy Evlerinin Anahtarları Sahiplerine Teslim Edilmeye Başlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği...

Siber Vatan” Malatya Programı İlk Eğitimi Sona Erdi
Siber Vatan” Malatya Programı İlk Eğitimi Sona Erdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma...

Battalgazi Belediyesi’nden Engelliler Gününe Özel Tiyatro Oyunu
Battalgazi Belediyesi’nden Engelliler Gününe Özel Tiyatro Oyunu

Battalgazi Belediyesi tarafından Dünya Engelliler...

Anne Adaylarına Yol Rehberi…
Anne Adaylarına Yol Rehberi…

Normal Doğumu Destekleyen 7 Altın...

Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”
Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş,...

Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!

Akçadağ İlçe Stadyumunda oynanan müsabakada...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
82 Mahalleye Eşit Seviyede Hizmet Anlayışına Sahibiz
82 Mahalleye Eşit Seviyede Hizmet Anlayışına Sahibiz
82 Mahalleye Eşit Seviyede Hizmet Anlayışına...
26 Eylül 2016 22:52
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ŞAHİN İLE BELEDİYE BAŞKANI POLAT, KIRSAL MAHALLELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

“82 Mahalleye Eşit Seviyede Hizmet Anlayışına Sahibiz”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Porga, Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak mahallelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yeşilyurt Belediyesinin ‘hizmet götürülmeyecek hiçbir mahalle kalmayacak’ sloganı altında 82 mahalleyi kapsayacak şekilde devam eden yatırım ve hizmetleri yakından incelemek adına bir araya gelen AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hafta sonu kırsal mahallelerde incelemelerde bulundular.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından mahallelerde sürdürülen yenileme, değişim ve dönüşüm hizmetlerinin yanı sıra vatandaşların istek ve temennilerini almak adına düzenlenen inceleme gezisi oldukça verimli geçti. Belediye Başkanı Polat, ziyaret edilen mahallelerde sürdürülen hizmetlerle ilgili Milletvekili Şahin’e detaylı bilgiler aktardı.

Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Haydar Şahin ve Mehmet Çınar ile Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Mehmet Karaman’ın yanı sıra Birim Müdürlerinin yer aldığı ziyaretler kapsamında ilk olarak Porga mahallesine giden Milletvekili Mustafa Şahin ile Belediye Başkanı Polat, muhtar ve mahalle sakinleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılandılar. Başkan Polat, yol açma, genişletme, kaldırım yenileme, asfalt ve diğer hizmetler hakkında mahalle sakinlerine bilgiler aktardı.

Milletvekili Şahin ve Belediye Başkan Polat ile diğer yetkililer, daha sonra Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Öncü ve Salkonak mahallelerinde devam eden hizmetleri yakından incelerken, mahalle sakinleriyle fikir alışverişinde bulundular. Muhtar ve vatandaşların taleplerini dinleyen Belediye Başkan Polat, iletilenlerin çözüme kavuşması için Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerine talimat verirken, Milletvekili Şahin ise aktarılan sorunların takipçisi olacağını, sorunların çözüme kavuşması için elinden gelen gayreti göstereceğini ifade etti.

BAŞKAN POLAT, “82 MAHALLEYE EŞİT SEVİYEDE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”

82 mahalleye de aynı eşit seviyede hizmet götürdüklerini ve bölge ayrımı yapmadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Polat, “Milletvekilimiz Mustafa Şahin ile kırsal mahallelerimizde devam eden hizmetleri yerinde inceledik. Muhtarlarımız ve mahalle sakinlerimizin bizden taleplerini ilk ağızdan öğrenme fırsatı yakaladık. Yeşilyurt Belediyesi olarak sınırlarımızda bulunan tüm mahallerimizin en güzel hizmeti alması için göreve geldiğimiz günden itibaren yoğun bir mesai yapıyoruz. Ekiplerimiz buralarda önemli hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturuyorlar. 7/24 mesai anlayışıyla çalışıyoruz. 82 mahallemizin tamamına eşit seviyede hizmet götürüyoruz. Kırsal mahallelerde mezralara kadar yatırımlarımız devam ediyor. İşimiz millete hizmet etmek, bizde bu anlayış çerçevesinde görev yaptığımız yerde en güzelini halkımıza ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, “HER ZİYARETİMİZDE BİR FARK, GELİŞİM GÖRÜYORUZ”

Kırsal mahalleleri sürekli ziyaret ettiklerini ve çalışmaları yerinde takip ettiklerini ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise “Kırsal mahallelere en güzel hizmetlerin ulaşabilmesi için hem belediyelerimiz hem de resmi kurumlarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bölgelere her gelişimizde hamd olsun bir fark ve gelişimi görüyoruz. Daha önce geldiğimizde bizden istedikleriniz ve taleplerinizi Büyükşehir Belediyemiz ve Yeşilyurt Belediyemize illettik şu an çalışmaların bir kısmı tamamlanmış bir kısmında da hizmetlerine devam ediyorlar. Amacımız; buraları yaşanabilir beldeler ve bölgeler olarak standartlarını yükseltmektir. Biz bunları kendi kesemizden yapmıyoruz, elbette siyasetçiler ve yerel yöneticiler olarak devletin milletten aldığını tekrardan yerel idarelerimiz vasıtasıyla kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunmaktır. Bize düşenleri yeri gelir elçilik yaparız, yeri gelir kurumlarla mahalle halkı arasında aracılık yaparız, yeri gelir bizatihi biz takip ederiz. Sorunların kısa süre içerisinde çözüme kavuşması için çabalıyoruz. Bu bölgemizde yaşayan insanlarımız milletiyle, ülkesiyle, devletiyle bölünmez bütünlüğü savunan bir anlayışa sahip. Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan sıkıntıları hamd olsun bu bölgemizde yaşamadık ve yaşatmayacağız. Elbette sizler devletin ve hükümetin yanında yer aldıkça bizlerde sizlere bu hizmetleri sunmakta daha fazla sorumluluk hissederek gayret edeceğiz. Her hangi bir sorun bize iletildiği zaman elbette siyasiler olarak halkımızın emrine amadeyiz. Bu bölgede yaşayan insanlarımız bu toprakları yurt ediniyorsa bizde o yurt parçasını daha güzel hale getirmek öncelikli görevimizdir. Kırsal mahallelere gelirken yolun kenarlarına istinat duvarları çekildiğini gördüm. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun, çok güzel olmuş, yolun standartları bu sayede yükseldi. Belediye Başkanımız ve ekipleri bu ziyaretlerde eksikleri yerinde tespit ederek bunları tamamlayacaklar” dedi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, “KAPTAJ’IN YER ALDIĞI O VADİDEKİ YER ALTI SULARININ ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN BU BÖLGELERDE TAŞ OCAKLARINA İZİN VERMEDİK”

Adıyaman ile Malatya arasında geçtiğimiz aylarda oluşan sınır ihtilafına ilişkin düşüncelerini paylaşan Milletvekili Şahin, “Adıyaman ile aramızda sınır ihtilafı oluşmuştu veya oluşturulmaya çalışılmıştı, bizim hiçbir kimseyle sınır ihtilafımız yok. 1930-1950’li yıllardan itibaren oluşturulan iller arasındaki sınır tespitlerindeki standart ne ise biz aynısına sadık kalınmasını istiyoruz. 5-6 ay evvel muhtarımız aradığında ‘burada bir sıkıntı yaşadık’ dedi. Adıyaman ile aramızdaki tabela sıkıntısına dönüştürmekten ziyade bu bölgede bizim için önemli olan Kaptaj’ın yer aldığı o vadideki yer altı sularının zarar görmemesi için bu bölgelerde taş ocaklarına izin vermedik. Biz buranın dokusunu korumakla mükellefiz, o bölgede değişik zamanlarda taş ocağı ruhsatı alabilmek için girişimde bulunanlar bizim bu endişemizden dolayı ruhsatlarını alamayınca taş ocaklarının sınırlarını özellikle Malatya’nın sınırlarının dışına çıkarma yolunu tercih ettiler. Gecenin bir saatinde ilkel bir anlayışla, belki de ‘böyle bir deneme yapalım, orda bu ruhsatı alalım’ düşüncesiyle, bir levhayı yer değiştirmekle sanki köyün sınırları ve ilin sınırları değişecekmiş gibi bir anlayışla bir girişimde bulunmuşlardı. Kozluk Muhtarımız Ali Ercan durumu ifade edince bizde milletvekili arkadaşlarımız ve Bakan Bey ile beraber bu konuda gereken adımları attık. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a ulaşıp durumu anlatınca mevcut durumun korunması noktasında gereken talimatları verdiler. Şu anda her hangi bir sıkıntı yok, biz hak ve adaletten yanayız. Adıyaman’da bizim Malatya’da bizim. Burada önemli olan nizam ve intizamın zarar görmemesidir. Tabiat’ın tehlike altına girmemesi için elimizden geleni yapmaktayız” dedi.

Milletvekili Şahin ile Belediye Başkanı Polat, mahalle aralarında oynayan çocuklarla yakından ilgilenerek, fotoğraf çektirip hediyeler dağıttılar.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa