• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi

Sürdürülebilirlik ve temiz çevre yaklaşımını...

Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası...

Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit,...

Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor
Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Pütürge Belediye'si Mikail Sülük Başkanlığı'nda...

Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon
Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon

Aksa Grup Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine...

Yeni Pazarda Büyük Buluşma
Yeni Pazarda Büyük Buluşma

Yaş ve kuru kayısı üretimini...

SOSYAL ÇÜRÜME
SOSYAL ÇÜRÜME

Sosyal medyada bir sokak röportajı...

BEN Mİ ABARTIYORUM
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı
Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı
Amatör Spor Kulüplerine Malzeme...
25 Ocak 2016 17:59
Font1 Font2 Font3 Font4

Spor ve sporcu dostu Büyükşehir Belediyesinden,

Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Yardımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör Spor Kulüplerine 160 bin lira değerinde malzeme yardımı yapıldı.

Malzeme yardımı nedeniyle 25 Ocak Pazartesi günü Büyükşehir Belediyesi Salköprü Kapalı Spor Salonunda bir tören düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanısıra Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile amatör spor kulübü yöneticileri, sporcular ve sporseverler katıldı.

Tören sırasında bir konuşma yapan Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, amatör spor kulüplerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a minnettar olduklarını belirterek, “Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili olarak ne zaman sayın Başkanımızdan randevu talep ettiysek bizlere kabul ettiler ve sorunlarımızın çözümü için gerekli her türlü desteği verdiler. Bu nedenle bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızdan 3 konuda özellikle yardım talep etmiştik ki bunlardan ilki Yeşiltepe Spor Tesisleri çevre düzenleme konusu idi. Bu konuda ilgili birimlere derhal talimat verdiler, ikincisi malzeme yardımı idi onu da şu an hep birlikte birazdan teslim alacağız. Üçüncü talebimiz de sporcularımızın Yeşiltepe Spor Tesislerine gidiş gelişleri konusunda idi. Bu konuda da Sayın Başkanımız yeni seyrüsefer düzenleme çalışmaları kapsamında çözüleceğini belirttiler.

Bugüne kadar görevde bulundukları süre içerisinde her daim amatör sporun ve sporcuların yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, güzel bir törene hep birlikte şahitlik ettiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sporcunun ve amatörlerin yanındayız. Aslında biz genel olarak yaptığımız katkı ve spor anlamındaki yatırımlarımıza baktığımız zaman diğer yatırımlarımızın yanında az olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçla inşallah önümüzdeki süreç içerisinde bütün amatör sporlarımızla ilgili desteğimizin artacağını özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

Gençleri spora kazandırmamız gerektiğini ifade eden Başkan Çakır, “Gençlerimiz ne kadar sporla içli dışlı olursa o kadar toplumu bilen, çevresini bilen, kendisini yetiştirmiş, sosyalleşme adına önemli bir mesafeyi almış olacak. Dolayısıyla hep mücadele ettiğimiz bir konu var: alışkanlıklar, bağımlılıklar. Bununla ilgili en güzel mücadeleyi sporla uğraşan gençlerimiz yapacak. Davranışlarıyla, duruşuyla arkadaşlarına örnek olacak. Çünkü her spor kulübü, her amatör kulüp o çocuklarımız için aynı zamanda birer eğitim merkezi. Sadece birer spor kulübü, spor yapan öğrenciler olarak görmemek lazım. O çocuklarımızın kendilerine olan özgüvenlerinin artması, sosyalleşmesi adına ve kamuya ait alanları çok daha sağlıklı olarak kullanan birer fert olarak yetişiyorlar. Bundan dolayı amatörü çok önemsiyoruz.

Her branştaki 85 kulübe, çocuklarımızın ihtiyacı olan malzemelerimi dağıtıyoruz. Çalışmalarımız devam edecek. Amatör spor kulüpleri federasyonu başkanımıza da teşekkür ediyorum. Bu işler için kendisini vermiş, gayret ediyorlar. İnşallah hep birlikte bu hizmetleri daha da arttıracağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kulüplerimizin yöneticilerini tebrik ediyorum. Çünkü onlar bu işi gönüllü yapıyorlar ve toplumumuz için şehrimiz için çok güzel hizmetler yaptıklarının farkındayız. Bundan sonraki süreçte de inşallah yardımlarımız, katkılarımız olacağını bir kez daha vurguluyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a 44 Numaralı Milli Takım Forması hediye etti.

Milletvekili Mustafa Şahin de konuşmasında, Belediyecilik hizmetlerinin yanısıra spor alanındaa da böyle anlamlı bir törenin gerçekleştirilmesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve spor camiasına teşekkür ederek , “Büyükşehir Belediyemiz tabi ki yerel yönetimlerin hamisi. Gençlerimizin sokaklarda, kafelerde bir takım saplantılara düşmeden zamanlarını daha sağlıklı ve güzel bir şekilde değerlendirecekleri bu amatör spor kulüplerimizin desteklenmesi uzun vadede gerçekten çok daha faydalı olacaktır. Sağlıklı ve bilinçli gençlerimizin yetişmesinde önemli bir hizmet olmaktadır. Bu nedenle Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, gerekamatör spor kulüplerine, gerekse amatör sporculara büyük destek veren Büyükşehir Belediyesinin bugün de 85 kulübe anlamlı ve önemli bir yardımda bulunduğunu söyledi.

Milletvekili Çalık konuşmasında, “Çocuklara ve gençlere yapılan yatırım en önemli yatırımların başında gelmektedir. Bu yatırımların inanıyorum ki yarınlara yetişecek olan ülkesini, devletini, milletini seven çocukların ve gençlerin yetiştirilmesine vesile olacaktır. Spor her halükarda ister yüzme olsun, ister boks, karete, futbol, voleybol, güreş, atletizm her alanda gerek ve şart. Bu nedenle spor ve sporcunun yanında olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından törene katılanlar tarafından hep birlikte amatör Spor Kulüplerinin temsilcilerine malzemeleri teslim edildi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa