• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi

Sürdürülebilirlik ve temiz çevre yaklaşımını...

Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası...

Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit,...

Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor
Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Pütürge Belediye'si Mikail Sülük Başkanlığı'nda...

Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon
Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon

Aksa Grup Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine...

Yeni Pazarda Büyük Buluşma
Yeni Pazarda Büyük Buluşma

Yaş ve kuru kayısı üretimini...

SOSYAL ÇÜRÜME
SOSYAL ÇÜRÜME

Sosyal medyada bir sokak röportajı...

BEN Mİ ABARTIYORUM
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Başkan Polat, ANESİAD’ın Konuğu Oldu
Başkan Polat, ANESİAD’ın Konuğu Oldu
Başkan Polat, ANESİAD'ın Konuğu...
14 Şubat 2016 16:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Başkan Polat, ANESİAD’ın Şubat Ayı “Kariyer Günleri”nin Konuğu Oldu

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kariyer Günleri” Programının Şubat ayı konuğu oldu. Belediyenin çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgiler veren Başkan Polat, işadamları ve esnaflara bazı tavsiyelerde bulunurken, gelişmek ve büyümek için AR-GE’ ye daha fazla önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz ile Yönetim Kurulu üyeleri, sanayiciler, esnaflar ve Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Salih Günen tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından ANESİAD’ın kurulma nedenleri, amaçları ve hedeflerine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı. (ANESİAD) Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, derneğin kurucuları arasında yer alan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın çok kısa dönem içinde başarılı hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Şube Başkanı Kocamaz,”İki yıllık dönem içerisinde esnaflarımızı, sanayicilerimizi ve işadamlarımızı ilgilendiren bir çok etkinlik düzenleyip bilgilendirme çalışmalarına önem verdik. Ahlaklı, dürüst, yalan söylemeyen,ticaretini en doğru şekilde yapan ve helal yoldan evine ekmek götürecek esnaf ve işadamları yetiştirmek ve bu ahlakı yerleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Derneğimizin kuruluş amacıda budur. Rabbim bu yolda hepimizi muvaffak etsin” dedi. Belediye Başkanı Polat’a davete icabet ettiği için teşekkür eden Şube Başkanı Kocamaz,”Belediye Başkanımız göreve geldiği günden itibaren çok faydalı, verimli hizmetler üretmiştir. Halkımızla sürekli iç içe olmuş ve aldığı görevi layıkıyla yerine getirmek için hiç durmadan çalışmaktadır. Sürekli çalışan ve boş durmayan bir başkanla karşı karşıyayız. Bize düşen onun yanında olmak ve onun hayırlı işlerinde destekçisi olmaktır” dedi.

BAŞKAN POLAT, “ÜMMETİN GÖZÜ KULAĞI BU TOPRAKLARDA VE BİZLERDE”

İşadamları ve sanayicilerle böylesine güzel bir toplantıda bir araya gelme fırsatı sunduğu için (ANESİAD) Malatya Şube Yönetimine teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Polat, hak ve adalet anlayışını yer yüzüne hakim kılmak için çok çalışmak durumunda olduklarına vurgu yaptı. Ümmetin gözü ve kulağının Anadolu topraklarında olduğunu ifade eden Başkan Polat, “Her geçen gün sorumluluğumuz daha fazla artmaktadır, güç ve kuvvet kazanmamız lazım. Hizmet yolunda asla bir tembelliğe ve uyuşukluğa bir durgunluğa sebebiyet vermemeliyiz, bir adım ileriye atmak için daha uyanık, daha dikkatli davranarak çok çalışmamız lazım. Çünkü hak ve adalet davasını dünyanın her tarafına taşımamız gerekiyor. Ümmetin gözü kulağı bu topraklarda Anadolu’da yaşayan insanlarda ve bizlerdir. Malatya’da yaptığımız her hizmet, attığımız her adım, ümmetin tamamını ilgilendiriyor, bu duyguyla hareket ederek, her zaman ayık ve uyanık olarak mücadelemize devam etmeliyiz” dedi.

BAŞKAN POLAT KUDÜS İZLENİMLERİNİ PAYLAŞTI

Başkan Hacı Uğur Polat, Belediye çalışmaları ve geçen hafta içerisinde Filistin’e gerçekleştirdiği Kudüs ziyareti ile ilgili izlenimlerini paylaşarak, ANESİAD üyelerinin Filistin’i ziyaret etmeleri gerektiğini söyledi.

Filistinlilerin korkuyu öldürdüklerini ifade eden Başkan Polat, “Filistinli kardeşlerimiz, samimiyetleriyle, mücadeleleriyle ve sabırla yaşamlarını sürdürüyor. Onlar korkuyu öldürmüş, yapılan tüm baskılara, zulümlere yiğitçe karşı koyuyor. Onurlu duruşlarından taviz vermeden yaşamlarına devam ediyorlar” dedi.

“AR-GE’YE ÖNEM VERMELİYİZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetleri halkla ulaştırırken farklılık yaratma peşinde olduklarını belirten Başkan Polat, yapacak çok işleri olduğundan bahsederken, “Hizmet alanımız içinde yaşayan vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet götürmek için hiç durmadan çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatmaya, yetime, dula ve yolda kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz, cadde ve sokaklarımızın daha temiz olması, modern ve yaşam düzeyi yüksek bir ilçe oluşturmak için gayret sarf ediyoruz. İlçemizi öncelikle Bölgede sonra Türkiye’de örnek bir ilçe hüviyetine ulaştırmak için farklı projeler ve çalışmaları hayata geçirmek durumundayız. İki yıllık görev süremiz boyunca bu anlayışla çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak halka tepeden bakan, üst grupta gören bir anlayışa sahip değiliz. Türkiye’de şu anda 1.300 Belediye var, biz nerede bir farklı proje varsa, nerede bir güzellik varsa gider onu alırız, ilçemize uygun şekle getirerek, halkımızın hizmetine sunarız. Bir başkasının tecrübesini almak bizim açımızdan ayıp bir durum değildir. Hz. Muhammed ( SAV) hadisi şerifinde “İlim Çin’de olsa gidin alın” diye buyurmakta, biz bu anlayışa sahibiz. Bizim dinimiz ilim kapısını sürekli açık tutmaktadır, bizde bundan sonuna kadar faydalanacağız. İşadamlarımıza ve esnafa tavsiyem günlük hayatınızda ve iş hayatınızda bunu uygulayın” dedi.

İşadamlarının ve esnafların AR-GE’ ye açık olması gerektiğini önemle belirten Başkan Polat, “Ticaret hayatımda, günlük yaşantımda ve şimdiki görevimizde AR-GE’ ye önem veriyorum/veriyoruz, sizlerinde araştırma ve geliştirmeye daha fazla önem vermeniz gerekmektedir. İşimizi geliştirmek ve büyütmek araştırmak ve geliştirmekten geçmektedir. Sanayicimiz, işadamlarımızı ve esnafımızı işini ilerletmek ve sürekli geliştirmek için AR-GE bütçesini daha fazla arttırmalıdır. AR-GE çalışmalarınızı okuyarak, inceleyerek ve aynı zamanda geziler düzenleyerek geliştirebilirsiniz. Araştırma, geliştirme ve incelemeyi çocuklarımıza öğretmeliyiz, onları şimdiden geleceğe hazırlamalıyız” dedi.

Yeşilyurt Belediyesi olarak araştırma, geliştirme ve incelemeye fazlaca yer verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “İlçemize daha kaliteli ve güzel hizmetler sunmak için bir çok belediyede incelemelerde bulunduk. İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Konya başta olmak üzere bir çok belediyenin yaptığı çalışmaları ve projeleri yerinde inceledik. Bu ziyaretlerin ardından edindiğimiz tecrübeleri kurucu iradesine sahip olduğumuz Yeşilyurt Belediyesinin çalışmalarına dahil ettik. Yer altı ve yer üstü çöp konteynırları, geri dönüşüm evleri ve bir çok projemizi bu ziyaretlerimizin ardından daha farklı bir hale getirerek halkımızın hizmetine sunduk” dedi.

Başkan Polat son olarak, Türkiye’nin genel sistemi açısından çok iş yapmadan sadece reklamla kendisini anlatan çok fazla belediye olduğunu ifade ederken ” Biz hizmetlerimizi kaliteli bir şekilde hayata geçirerek, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olma derdindeyiz” dedi.

İki saate yakın süren programın ardından (ANESİAD) Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, üzerinde Elhamdülillah yazılı tabloyu Başkan Polat’a hediye etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa