• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi

Sürdürülebilirlik ve temiz çevre yaklaşımını...

Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası...

Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit,...

Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor
Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Pütürge Belediye'si Mikail Sülük Başkanlığı'nda...

Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon
Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon

Aksa Grup Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine...

Yeni Pazarda Büyük Buluşma
Yeni Pazarda Büyük Buluşma

Yaş ve kuru kayısı üretimini...

SOSYAL ÇÜRÜME
SOSYAL ÇÜRÜME

Sosyal medyada bir sokak röportajı...

BEN Mİ ABARTIYORUM
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Battalgazi’nin Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı
Battalgazi’nin Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı
Battalgazi'nin Yeni Hizmet Binasının Temeli...
28 Aralık 2015 17:34
Font1 Font2 Font3 Font4

BATTALGAZİ BELEDİYESİ YENİ HİZMİT BİNASININ TEMELİ ATILDI

Tüfenkci, Malatya’yı bölgenin yıldızı yapmak için el ele vererek, birlikte hizmet edeceklerini söyledi.

30 bin metrekare kapalı alana sahip olacak olan Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın temel atma törenine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Kaymakamı Vedat Yılmaz, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, bazı ilçe kaymakamları ve belediye başkanları, bazı kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Battalgazi Belediyesi Mehteran takımı ve halkoyunları ekibinin gösterisi ile başlayan temel atma töreni, Battalgazi Belediyesi’nin faaliyetlerini içeren tanıtım filmi ile devam etti.

Temel atma töreninde ilk olarak konuşan Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, temeli atılan hizmet binası ile ilgili bilgiler vererek, “Bu binanın tarihi noktasındaki bazı anekdotları paylaşmak istiyorum. Adaylığım, 30 Mart 2014 seçimlerinde adaylığımız belli olduktan sonra değerli milletvekillerimiz, o zamanki il başkanımız Bülent Tüfenkçi bey ve Cemal bey ile birlikte Devlet Su İşleri’nden sorumlu olan Orman ve Su İşleri Bakanımızı makamında ziyaret ettik. Talep ve isteklerimizi ilettik. Bakanımız tarafından makul karşılandı.

Sayın Bakanımızın teklifi ve Başbakanımızın onayı ile bu yer bize geçti. Bize geçtikten sonra Devlet Su İşleri bizden yer istedi. Bu anlamda da Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ahmet Çakır ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat beylere de teşekkür ediyorum. Kendileri hazineye ait 46 dönümlük bir yerin talep edildiğinde oradaki imar çalışmaları ve düzenlemeleri yapılarak Devlet Su İşleri hizmet binası yapılması noktasında göstermiş oldukları çabadan dolayı Battalgazi Belediyesi ve halkımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu binalar sanat abidesi binalardır. Yaklaşık 30 bin metrekare kapalı alanı olan ve her katında bir medeniyeti ihtiva eden, aynı zamanda yaşayan bir müze hüviyeti içerinde bölgesinde gerçekten de bir sanat abidesi bir belediye hizmet binası olacak. Bu binaya emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Sayın bakanımla Perşembe günü görüştük ve gününü belirledik. İki gün içerisinde arkadaşlarımızı bu çalışmaları hazırladılar. Sizlerin iştirakiyle de bu tören icra edildi. Bu günün şu özelliğinden de bahsedeyim. Bu bina kendi elektriğini güneş panelleriyle birlikte kendisi üretecek. Yani yenilenebilir enerji ile kendi elektriğini kendisi üretecek. Ayrıca yağmur su ve drenajlarını da gri su dediğimiz tekrar alanın sulanması anlamında ve her katın bir medeniyeti ihtiva etmesi anlamında bölgesinde beklide Türkiye’de bir ilk olacak. Bununda burada müjdesini vermiş olayım. Konuşmamın sonunda bu törene katılan başta sayın Bakanımıza, valimize, milletvekillerimize ve tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’da, Malatya’nın büyükşehir olması ile birlikte daha fazla hizmet almaya başladığını ifade ederek, “Battalgazi Belediyemizin belki de yüzlerce yıl boyunca hizmet vereceği binasının temelinde hep birlikte şahitlik ediyoruz ve temelini atmış oluyoruz. Büyükşehir yapılanmasından sonra hem Battalgazi ilçemiz olsun, hem Yeşilyurt Belediyemiz olsun ve diğer ilçelerimizle birlikte hem büyükşehirin idari yapılanması ile ilgili ilçelerimiz ve Malatya’mızın geleceğe yönelik projelerini yaparken, bir yandan da hizmetlere devam ediliyor. Çalışmalarımızda bu zamana kadarda hiçbir aksama olmadı. Özellikle merkez de iki büyük merkez ilçemizin kurulması ile birlikte buralara gerekli olan alt yapıların yapılması da gerekiyordu. Bunlarda iki metropol ilçe belediye başkanımıza nasip oluyor. Dolayısıyla bu iki merkez ilçe belediyemizle birlikte bu güzel binaları Malatya’mız için toplumumuza kazandırmış oluyoruz. Bu güzel bina inşallah Malatya’mıza hayırlı uğurlu olur. Güzel hizmetler yapmak nasip olur inşallah. Malatya’nın kalkınması için merkez çok önemli. Ama bir o kadar da ilçelerimiz önemli. En kırsal mahallemiz dahi hizmet almak zorunda. Bu kapsamda en kırsalından, en merkezi yerlere kadar alt ve üst yapı sorunu olmayan, sosyal donatılarıyla ve kültürel merkezleriyle, parklarıyla birlikte her bölgemizi hep birlikte kalkındıracağız. Bu güzel binanın yapılmasında emeği geçen başta Battalgazi Belediye Başkanım Selahattin Gürkan olmak üzere tüm ekibini tebrik ediyorum” diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise, Battalgazi ilçesinin şehrin yarısını temsil ettiğini belirterek, “Özellikle bizimde doğup büyümüş olduğumuz köyümüzün bağlı olduğu Battalgazi ilçemizin bu hizmetinde bulunmaktan ziyadesiyle onur duyuyorum. Eski adıyla aşağı şehir bölgesi artık şehrin yarısını temsil eden 350 bin nüfusu temsil eden bir bölgenin adı olmaya başladı. Tabi AK Parti iktidarlarında yapmış olduğumuz hizmetleri anlatmaya kalksak buna ne bizim mecalimiz yeter, nede sizlerin tahammülü olur. Yaptığımız hizmetleri görüyorsunuz. Hem Yeşilyurt’un hem de Battalgazi’mizin Büyükşehir Belediyemizin nezaretinde vermiş olduğu devasa hizmetlere imza attılar. Biraz önce Battalgazi Belediye Başkanımız sayın Selahattin Gürkan’da ifade ettiler; büyükşehir olduktan sonra Battalgazi’nin bir büyük Belediye hizmet binasına ihtiyacı olduğunu ifade etmişlerdi. Yapmış olduğumuz istişareler sonucu Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na götürmüştük. Gerçekten sayın bakanımız bir Malatyalı kadar Malatya’ya aşık olan bir bakanımızdı. Onlarda bölgeyi iyi bilmesinden dolayı şartsız bu alanı teslim ettiler. Şu anda 30 bin metre kare kapalı alanı olan bu devasa bina eminim ki önümüzdeki 100 yılın hizmetlerinin verileceği bir bina olacaktır. Çok hızlı bir şekilde yükseliyor. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı’da, Malatya’nın standartlarının her geçen gün arttığını belirterek, “Yakın dönemde büyükşehir statüsüne kavuşan Malatya’mızın yaşam standartları gün geçtikçe yükselmekte, ilimiz çok daha güzel ve çok daha yaşanabilir bir hale gelmektedir. Bugün sayın bakanımız ve değerli milletvekillerimizle birlikte deprem bölgesinde gezdik. Sayın bakanımız burada incelemelerde bulundular. Ben Malatya’mıza bu güzel başlangıç hizmetlerinde faydalı olacaklarına inandığım değerli milletvekillerimle birlikte sayın bakanımıza ilimiz adına şükranlarımızı sunuyorum. Bu güzel gelişme değerli halkımıza sunulan hizmetin kalitesinin artmasını ve hizmet ağının genişlemesini de zorunlu kılmaktadır. Bu nedenle aziz halkımıza en kaliteli hizmeti sunmak üzere başta Büyükşehir, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerimize diğer belediyelerimize hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şu an temelini atmak üzere bir araya geldiğimiz Battalgazi Belediyesi yeni hizmet binasının ilçemiz ve ilimizin yarınlarına ilişkin atılmış müreffeh bir adım olduğunu biliyorum. İnşallah 18 ayda hizmete açacağımız bu güzel binanın Malatya’mıza, Battalgazi’mize en güzel hizmeti vereceğine inanıyorum. Emeği geçen herkesi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile ilgili hazırlanan video gösteriminin ardından konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, “Belediyecilikte AK Parti gerçekten milletin yüzünü güldürüyor. Özellikle Büyükşehir olduktan sonra büyüyen Yeşilyurt ile, gelişen Battalgazi ile, bizler hem o bölgede, hem bu bölgede belediye başkanlarımız çok güzel bir performans gösterdiler. İnşallah bütün ilçe ve Büyükşehir başkanlarımızla, milletvekillerimizle, ilimizin bürokratları ile, STK’larla, Malatya için söz söylemeye cesaret eden ve sözü olan herkes ile istişare ederek, bu dönemde Malatya’yı bölgenin yıldızı haline getirmek istiyoruz. Bunun için el ele vererek, birbirimizle değil Malatya’nın gelişimi ile uğraşarak, enerjimizi Malatya için yoğunlaştırarak hak ettiğimiz yere geleceğiz.Biz işimizi büyütmek istiyoruz. Biz aşımızı büyümek istiyoruz. Biz dünyadaki, küresel rekabetten pay almak istiyoruz. Biz refah düzeyimizi artırmak, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamak istiyoruz. Bütün mücadelemiz bu” dedi.

Bakan Tüfenkci, Türkiye’nin bazı illerinde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek, “Biz Türkiye’yi geliştirmek isterken birileri ülkemizi geri götürmek istiyor. Biz esnafımıza nasıl daha çok destek veririz derken, ticari erbabımızı nasıl dünya piyasalarla rekabet haline nasıl getiririz derken, sanayimizi nasıl geliştirir, ARGEyi, teknolojiyi, inovasyonu nasıl getirebiliriz derken, gece gündüz çalışırken, birileri hendekler kazıyor, birileri bombaları koyuyor, birileri çukurlar kazıyor, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşlarımızın hayatını zehire  çeviriyorlar. Onların ekmek paralarına ve aşlarına, işlerine göz dikerek onları sokağa çıkamaz hale getiriyorlar.

Hastanelerini, okullarını, yaşlılarımızın ve annelerimizin bacılarımızın hastanelerini yakmaktan çekinmiyorlar. Ondan sonrada her zamanki yalanları gibi utanmadan bunları devlet yaktı demekteler. Orada bir mücadele var. Terörü temizleme adına PKK’nın oradaki vatandaşlarımıza yapılan eziyetleri önlemek adına, bugün 10 gündür Cizre’de Silopi’de, Diyarbakır Sur’da operasyonlar yapılıyor. Bu operasyonlarda şehit olan bütün şehit kardeşlerimize Allah rahmet etsin. Bu operasyonlar inşallah  kısa zamanda biter, o bölgeler tekrar huzura ve istikrara kavuşur” diye konuştu.

Malatya’ya bir bakanlığın verilmesinin önemine dikkat çeken Bakan Tüfenkci, “Malatya’ya bir Bakanlık verilemesi büyük bir şanstır. Bunun için bir bakanın varlığı fazla bir şeyi ifade etmez. Bütün milletvekillerimizle, muhalefetle, STK’larla, belediye başkanlarımızla birlikte, eğer biz bu ilin kalkınması için çaba sarf edersek bu bir anlam ifade eder. Bugün bu yatırımı gerçekleştiren Battalgazi Belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu sıcak karşılama için tüm vatandaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa