• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Doğanşehir İlçesinde Rezerv Yapı Alanı Belirlendi
Doğanşehir İlçesinde Rezerv Yapı Alanı Belirlendi

Malatya İli, Doğanşehir İlçesi, Doğu...

Üreticiler En İyi Kayısı İçin Yarışacak
Üreticiler En İyi Kayısı İçin Yarışacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İl...

Sevda Onat İle Efsane Şarkı Yeniden Sahillere İniyor
Sevda Onat İle Efsane Şarkı Yeniden Sahillere İniyor

Yaz aşklarının dolu dizgin başladığı...

Sadıkoğlu, daha hızlı ayağa kalkmanın formülünü verdi
Sadıkoğlu, daha hızlı ayağa kalkmanın formülünü verdi

Düğün ve tatil sezonunda olduğumuz...

Çarşı Merkezine Yeni Taksi Durağı
Çarşı Merkezine Yeni Taksi Durağı

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Esenlik Şirketine Ait Beton Santrali Üretime Başladı
Esenlik Şirketine Ait Beton Santrali Üretime Başladı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Betonun M3’ünü 1.500 Liradan...
28 Ekim 2023 01:09
Font1 Font2 Font3 Font4
 • Başkan Gürkan: “Deprem dolayısıyla yaşadığımız acılara ikinci bir acı olarak da haksız kazanç kazanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Hangi konuda hangi üretim mekanizmasında olursa olsun Büyükşehir Belediyemiz güçlüdür, o konuda üretim yapabilecek kapasitesi vardır.”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret A.Ş’nin beton santralinde üretim denemelerinin tamamlandığını ve beton satışına başlandığını açıkladı.

Beton fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarını dizginleyecek ve piyasadaki beton fiyatlarını regüle edecek olan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan ESENLİK’in beton üretimine başladığını ifade eden Başkan Gürkan önümüzdeki günlerde MESTON şirketine ait yeni beton santralinin de faaliyete geçeceğini söyledi.

YOLDAŞ: TAM KAPASİTEYLE BETON ÜRETİMİNE BAŞLADIK

ESENLİK beton santralinin tam kapasiteli üretime geçtiğini belirten ESENLİK Ticari Direktörü Ömür Yoldaş, “ESENLİK A.Ş. olarak beton sektörüne girmiş bulunmaktayız. Bir hafta boyunca yaptığımız test çalışmaları sonucunda bugün itibariyle tam kapasiteli üretime başladık. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde Malatya’mıza ve ülkemize hizmet etmekten gurur duyuyoruz” diye konuştu.

ÜNLÜ: ÇOK KISA SÜREDE BETON SANTRALİNİ HİZMETE AÇTIK

ESENLİK’e ait beton santralinin beton satışına başladığını söyleyen ESENLİK Genel Müdürü Ata Ünlü, “Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarına katkı olsun diye beton sektöründeki fiyatları dengelemek amacıyla çok kısa bir sürede beton santralimizi faaliyete geçirdik. Deneme çalışmalarımız tamamlandı. Bugünden itibaren satışa başlayacağız. Malatya’mıza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

OKYAY: ŞEHRİMİZE İKİ BETON SANTRALİ KAZANDIRDIK

6 Şubat tarihinde vuku bulan depremlerin ardından Malatya’da büyük bir beton arzına ihtiyaç duyulduğunu belirten Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Latif Okyay, “6 Şubat depremlerinde şehrimizde oluşan büyük yıkımlardan sonra şehirde yeni bir ihtiyaç durumu hâsıl oldu. Şehrimizdeki beton santrallerinin beton yetiştirememesi nedeniyle piyasada ciddi anlamda beton arzı ve sıkıntısı yaşandı. Bu bağlamda hem ESENLİK şirketimiz hem de MESTON şirketimiz aracılığıyla şehrimize 2 beton santrali kazandırdık. Şehirdeki hem beton arz dengesini sağlamak hem de piyasadaki fiyat dengesi oluşturmak amacıyla bu çalışmalara başlandı. Beton santrallerinin teknik çalışmaları tamamlandı. Bugünden itibaren hem beton satışı hem de beton döküm çalışmaları başlayacak. MESTON şirketimiz tarafından inşa edilen beton santralindeki çalışmalarımızı da tamamladık. Önümüzdeki hafta içinde MESTON şirketimizde beton satışına başlayacak. Beton santrallerimizin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

GÜRKAN: MALATYA’DAKİ BETON FİYATLARINI DENGELEYECEĞİZ

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan beton santralinin piyasadaki fahiş fiyatları dengeleyeceğinin altını çizen Başkan Gürkan, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizin, şehrimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için büyük gayret gösteriyoruz. İnşallah yarından itibaren 100 büyük eserin açılışının müjdesini vereceğiz. Türkiye Yüzyılı diye ifade ettiğimiz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Büyükşehir Belediyesi olarak 100 büyük tesisin açılışını gerçekleştireceğiz.

ESENLİK Şirketimizin şehrin doğusunda yapmış olduğu beton santralinin üretim startını veriyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de şehrin batısında Belediyemiz şirketlerinden MESTON tarafından yapılan beton santralinin üretim startını vereceğiz. Bugün Cumhuriyetimizin muasır medeniyetin üzerine çıkma hedefine uygun olarak bir taraftan inşaat ve imarla çalışmalarımızı sürdürürken inşaat ve imara altyapı olabilecek beton santrallerini, asfalt plentlerini hizmete açıyoruz” şeklinde konuştu.

GÜRKAN: HAKSIZ KAZANÇLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ

Başkan Gürkan konuşmasının devamında, “ESENLİK Şirketimizin toplumun gıda ihtiyacını karşılama noktasında regüle görevini yaptığı gibi beton santrali ile de inşaat sektörüne regüle görevini yapacak yeni bir tesisin üretim startını veriyoruz. Bu tesisin Malatya’mıza, ülkemize ve şehrimizin imarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Deneme üretimleri tamamlanmış olan beton santralimizin üretim startını vereceğiz. Saatte 140 metreküp üretim yapacak olan santralimiz 10 saatte 1400 metreküp günlük normal kapasite ile çalışırsa 2500 metreküp beton üretecek. 2500 metreküp de MESTON Şirketimize ait olan santralimiz üretim yapacak. Malatya’da günlük olarak toplam 5000 metreküp beton üretimi yapılmış olacak. Bu yatırımları Malatya’ya kazandırırken bu şehrin piyasa dengesini sağlarken haksız kazançların da önüne geçmiş olacağız.

Büyükşehir Belediyesi olarak beton santrallerini kurduk. ESENLİK gıda sektörümüz var, ekmek fabrikamız var, ulaşım noktasında çalışmalarımız var, inşaattaki MESTON Şirketimiz var, daha ileriki aşamada özel sektörün haksız kazanç temini noktalarında hangi konuda olursa olsun belediye olarak onlara müdahale edeceğiz. Hizmet belediyeciliğini öne çıkarırken vatandaşımızın da hak ve hukukunu korumakla mükellefiz. Deprem dolayısıyla yaşadığımız acılara ikinci bir acı olarak da haksız kazanç kazanmalarına müsaade etmeyeceğiz. Hangi konuda hangi üretim mekanizmasında olursa olsun Büyükşehir Belediyemiz güçlüdür, o konuda üretim yapabilecek kapasitesi vardır. Beton santralleri kurarak çalışmalarımızı başlattık, yarın başka türevleri de eğer piyasayı regüle etmemiz gerekirse, piyasada haksız rekabet varsa onun önüne geçme noktasında da Büyükşehir Belediyesi olarak o çalışmaları da yapacağız. Bu tesiste emeği geçen ESENLİK şirketimiz ile onlarla paydaş olan özel müteşebbisimize ve Belediyemizin bütün birimlerine sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tesisin Malatya’mızın inşasında ve imarında önemli bir rol oynayacağını düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte kurmuş olduğumuz Yerinde Dönüşüm Daire Başkanlığıyla birlikte yoğun bir çalışma içerisinde, bütün bu şehri ayağa kaldırma noktasındaki azim ve kararlı bir şekilde çalışmalar yürüteceğiz. Bu konuda da kimsenin tereddüttü olmasın. Şu anda bütün bunların alt yapısı hazırlanıyor. Gerekli bütün hazırlıkları tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde yerinde dönüşüme başlayacağız. Şehrimizin omurgasının, belleğinin, hafızasının ve kimliğinin yitirilmemesi noktasında şehri tekrar ayağa kaldırma gayreti ve çabası içerisinde olacağız. Beton santralimizde üretimi yapılan betonun santralindeki metreküp fiyatı 1500 TL + KDV olacaktır. Belirlemiş olduğumuz bu fiyat sonrasında beton üretimi yapan firmaların fiyatlarını yeniden gözden geçireceklerine inanıyorum” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa