• Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır
Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır

CHP’li Karakuş, ‘Varlıklarını dolma kalem...

KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz Açtırmıyor
KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz Açtırmıyor

KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz...

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığına Kenan Tugal atandı
AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığına Kenan Tugal atandı

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde AK Parti...

Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi
Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaklaşık 2...

Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr....

Akçadağ’daki Oto Hırsızları Yakalandı
Akçadağ’daki Oto Hırsızları Yakalandı

Malatya Akçadağ İlçe Emniyet Müdürlüğü...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Malatya’ya Hizmet İçin 7 Gün 24 Saat Yoğun Bir Çalışma İçerisindeyiz
Malatya’ya Hizmet İçin 7 Gün 24 Saat Yoğun Bir Çalışma İçerisindeyiz
Battalgazi ilçesinden bazı muhtarlar ile biraraya gelen Başkan Gürkan,Malatya’ya Hizmet İçin 7 Gün 24 Saat Yoğun Bir Çalışma...
12 Ekim 2021 00:33
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi ilçesine bağlı bazı Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelerek yapılan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 10 Ekim Pazar Günü Battalgazi İlçesi Yaygın bölgesi mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gerçekleştirilen istişare toplantısına AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, MASKİ Genel Müdürü Memet Mert, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, daire başkanları ve muhtarlar katıldı.

Gerçekleştirilen istişare toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, “Battalgazi ilçemizde bulunan 103 mahallemizle toplantılarımızı dönem dönem yapıyoruz. İstişare toplantılarımızı yaparken sorun ve istekleri muhtarlarımız bizlere aktarıyor bizlerde belediye başkanlarımıza ve milletvekillerimize bunları iletiyoruz. Sorunların çözülmesi noktasında gösterdikleri çabalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Göreve geldikten itibaren her mahalle hizmet etmek için çaba sarf ettiklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Bilindiği gibi pandemi süreci yaşadık. Pandemi sürecini yaşamamıza rağmen Malatya’ya ciddi bir şekilde yatırımlar geldi. Özellikle doğu bölgesinde yer alan mahallelerimizin yaşadığı sorunları kısa sürede aşacağız. Genel anlamda muhtarlarımızın sulama sorunuyla ilgili talepleri ve istekleri var. Bizlerde Ankara’ya gittiğimizde gerek DSİ ile gerekse Tarım Bakanlığımızla bu konuları görüşüyoruz ve talepleri de istekleri de iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Muhtarların belediyelerin sahadaki beş duyu organı olduğunu söyleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bizler belediye başkanı olarak memlekete hizmet etmek için göreve gelmiş, bu noktada gece gündüz demeden, 7 gün 24 saat her gün yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Malatya’nın değerlendirmesi yapıldığı zaman elli yıllık, yüz yıllık hizmetler yapılıyor. AK Parti döneminde yüz yıllık hizmetler yapılıyor. Cumhuriyet tarihinde Malatya en fazla yatırımı bu dönemde aldı. Çevre yolunun altı ve üstü diye Malatya’da konuşulurdu şimdi böyle bir şey kalmadı. Yatırımlar çevre yolunun altına yapılıyor. Göreve geldiğimizde asfaltsız hiçbir yerimiz kalmayacak dedik. Şuanda 718 mahallemiz var şuanda hepsi de asfaltlandı. Biz, ilçe belediyelerimize ait olan yolları

da yaptık. Bizim aramızda burası ilçe belediyesi gibi bir ayrım olmaz. Kanalizasyon ve su konusunda bilindiği gibi Doğu Kolektörünü bağladık.

2,5 yıl içerisinde 3 bin 150 km asfalt yapmışız. Cumhuriyet tarihinin rekorudur. 8 büyükşehir belediyesinin toplamından daha fazla bitüm aldık. Yeni su kaynakları bulduk ve yeni kaptajlar yapıyoruz. Malatya’yı susuz bırakmama noktasında yoğun çalışıyoruz. Malatya’mıza genel hizmetler anlamında devletimizin yaptığı ve devam ettiği hizmetlerimiz de var. Ben çalışma arkadaşlarımıza muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı dinlemelerini her zaman söylüyorum. Vatandaşlarımız şahsi menfaatleri olmadığı sürece yanlış bilgi vermez. İklim değişikliği ve küresel ısınma yaşıyoruz. Buna rağmen lokal anlamda olmuştur ama genel anlamda su sorunu yaşamıyoruz. İki yıl içerisinde asfaltsız yer bırakmayacağız dediğimiz gibi susuz ve kanalizasyonsuz yerde bırakmayacağız dedik. Şuanda 12 tane arıtma tesisinin ihalesini yaptık ve yapılıyor. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ankara ziyaretimizde kendileriyle yaptığımız görüşmede de vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi ilettik. Malatya denilince hiçbir şeye yok denilmedi. Biz birlik ve beraberlik, dirlik ve düzen içerisinde olalım.” diye konuştu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise, “ Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve Battalgazi Belediye Başkanımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gördük ki büyük oranda yol, asfalt, su, kanalizasyon tamamlanmış. Eksik kalan yerlerde kısa sürede tamamlanacak. Başkanımız asfalt çalışmasını Cumhuriyet tarihinin rekoru olarak ifade etti aslında. Bunlar AK Parti için şaşılacak şeyler değil. Bütün ilçelerimizi ve köylerimizi çok sık gezen birisi olarak söylüyorum Sincik’e doğru da gitseniz, Sivas’a doğru da gitseniz, Kahramanmaraş’a doğru da gitseniz asfaltlanmış yolları görüyorsunuz. Cumhuriyet tarihinde karayollarında 10 katı yollar yapmışız. AK Parti’den önce Malatya’da karayollarında bölünmüş yol 36 km idi şuanda 414 km Malatya’da bölünmüş yollar yapıldı. Hastanelerimize bakıldığında devlet hastanemizin 400 yatak kapasitesi vardı. Geldiğimiz durumda Eğitim ve Araştırma hastanemizde bin 65, Battalgazi ilçemize yapılan yeni hastanemizde tek yataklı odalar olarak 300 yatağın üzerinde yatak sayımız var yoğun bakımlar hariç. Hizmet ve eser üretmek AK Parti’nin işi. AK Parti belediyeciliğine baktığımız zaman hizmet yapma konusunda çok fazla gayret ve çaba sarf ediyoruz. Belediye başkanlarımız sadece hizmet üretmiyorlar. Sosyal belediyecilik yönüyle de sürekli muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın içerisindeler. Hep birlikte gayret ederek çalışarak daha güzel bir Malatya daha güzel bir Türkiye istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından mahalle muhtarları, sorun, talep ve isteklerini Başkan Gürkan’a ilettiler. Başkan Gürkan’da Büyükşehir Belediyesinin yatırım programı kapsamında kendisine iletilen sorunların çözümü için gayret göstereceklerini söyledi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa