• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi
Fırat Edaş Gönüllüleri Doğa İçin El Ele Verdi

Sürdürülebilirlik ve temiz çevre yaklaşımını...

Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı
Başkan Sadıkoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası...

Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit,...

Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor
Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Pütürge Belediye'si Mikail Sülük Başkanlığı'nda...

Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon
Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon

Aksa Grup Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine...

Yeni Pazarda Büyük Buluşma
Yeni Pazarda Büyük Buluşma

Yaş ve kuru kayısı üretimini...

SOSYAL ÇÜRÜME
SOSYAL ÇÜRÜME

Sosyal medyada bir sokak röportajı...

BEN Mİ ABARTIYORUM
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Malatya’ya İkinci Üniversite
Malatya’ya İkinci Üniversite
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, kente ikinci bir üniversite kurulmasının gerekliliğinden bahsederek, “Malatya’ya son 13 yılda 11,1 milyar TL yatırım ve destek sağladık. Durmak yok, yola devam. İnşallah...
26 Mayıs 2015 22:43
Font1 Font2 Font3 Font4

AK Parti Malatya İl Başkanlığı yaptığı dönemde parti adına Malatya’da önemli kazanımlara imza atan ve şu anda da AK Parti Malatya 5. sıra Milletvekili Adayı olan Avukat Bülent Tüfenkci, seçim çalışmaları kapsamında BUSABAH’a bir ziyaret gerçekleştirdi. BUSABAH gazetesiİmtiyaz Sahibi Mehmet Aydın ve gazete çalışanlarıyla bir araya gelen Bülent Tüfenkci, önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında sık sık “sosyal devlet” vurgusu yapan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, “Sosyal devlet anlayışını düstur edinen partimiz son 13 yılda bu noktada büyük ve önemli kazanımlara imza attı. 13 yıl boyunca milletimizin çok daha müreffeh, çok daha özgür, çok daha huzurlu ve güvenli bir ülkede yaşaması için gerçekleştirdiğimiz reformlar, ülkemizin çehresini değiştirdiği gibi birçok alanda yeni bir Türkiye’nin temellerini atmıştır” ifadelerine yer verdi.

“BİR MİLYON 269 KİŞİYE AYLIK BAĞLANDI”

Sosyal devlet anlayışı kapsamında yapılan değişim, dönüşüm çalışmaları ve yatırımlardan bahseden Bülent Tüfenkci, şöyle konuştu:

“Türkiye, AK Parti ile ilk defa sosyal devletle tanıştı. Biz sosyal devlet gereği 13 yıllık iktidarda 70 milyar dolar gibi bir parayı dezavantajlı grup dediğimiz vatandaşlarımıza aktardık. Örneğin son 13 yıllık süreçte engelli haklarının geliştirilmesi amacıyla önemli düzenlemeler yaptık ve engellilere yönelik hizmetler için devletin ayırdığı kaynak miktarını önemli ölçüde artırdık. Yine engelli istihdamını geliştirici tedbir ve teşvikler uygulamaya koyduk. Bu kapsamda 2002 yılı sonu itibariyle kontenjan kapsamında çalışan engelli memur sayısı 5 bin 777 iken, bu sayı 2014 yılı itibariyle 34 bine ulaştı. Son 13 yılda ise 13 bini aşkın engelli, memur olarak istihdam edildi. Ayrıca muhtaç kişilerden; 65 yaşını doldurmuş yaşlılara, 18 yaşından büyük engellilere, kanunen bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını tamamlamamış engelli yakını bulunan kimselere ve sosyal güvenlik mevzuatına tabi olarak çalışmayanlara aylık bağlanması imkanı getirildi. Bu çerçevede, 2014 yılı içerisinde bir milyon 269 kişiye aylık bağlandı ve geçen yıl içinde yapılan ödeme toplamı 2.698.636.225 TL’ye ulaştı.”

“DEVLETİ, MİLLETİN HİZMETKARI YAPABİLMEK İÇİN…”

Sosyal devletin bütün unsurlarının AK Parti iktidarı ile Türkiye’nin gördüğünün altını çizen AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, şehit yakınları, gaziler ve terör mağdurlarına yönelik atılan adımlar hakkında da bilgiler verdi. Şehit yakınlarının ve gazilerin hayatlarını onurluca idame ettirebilmeleri için AK Parti olarak kendilerine her türlü maddi ve manevi sağladıklarını vurgulayan Bülent Tüfenkci, “Şehit yakınlarına tanınan istihdam hakkı birden ikiye çıkarılarak; bu hakkı kullanabilecekler içerisinde şehitlerin eşi, çocuğu ve kardeşinin yanı sıra anne ve babası da eklenmiştir. Yine ilk defa bizim dönemimizde dul kalan ve yardıma muhtaç kadınlarımıza maaş bağlandı” dedi. Terör eylemlerinin ortaya çıkarılması, etkilerinin azaltılması veya bertaraf edilmesinde etkin rolünden ötürü hayatını kaybettiği veya sakat kaldığı belirlenen vatandaşların da aylık bağlama ve istihdam hakkı kapsamına alındığını belirten Tüfenkci, “Son 13 yılda devleti milletin hizmetkarı yapabilmek ve devlet ile millet arasındaki güven sorununu ortadan kaldırmak için gece gündüz demeden çalıştık” sözlerini kaydetti.

2 MİLYON ÇOCUK ŞARTLI NAKİT DESTEK PROGRAMI İLE OKUYOR

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, konuşmasının devamında ise eğitime yapılan yatırımlardan bahsetti. Bugün Türkiye’de 2 milyon çocuğun okullarda şartlı nakit destek programı ile okuduğunu vurgulayan Tüfenkci, “Biliyorsunuz ilköğretimde, ortaöğretimde annelere ödeme yapıyoruz ve okula gönderdiği her ay için çocuğun annelerine bir katkıda bulunuyoruz. Yine düşük gelirli ailelerde örneğin bebek bekleyen bir anne, her ay doktor kontrolüne gittiğinde biz ona ödeme yapıyoruz. Doktora hiç para ödemediği gibi, aylık kontrol başına biz ödeme yapıyoruz. Ki sağlık kontrollerini yapabilsin, taksi, dolmuş, otobüs parasından kaçınmasın diye” şeklinde konuştu.

13 YILDA 403,7 MİLYON TL YATIRIM ÖDENEĞİ

Son 13 yılda Malatya’ya eğitim noktasında yapılan yatırımlardan da bahseden Bülent Tüfenkci, AK Parti iktidarı süresince Malatya’daki okul sayısını 847’den bin 111’e çıkardıklarını söyledi. Eğitimde kaliteyi artırmak amacıyla öğretmen atamalarının katlanarak arttığını dikkat çeken Bülent Tüfenkci, “Malatya’da görev yapan öğretmen sayısını son 13 yılda 7 bin 334’ten 12 bin 114’e çıkardık. 2003 yılında uygulamaya koyduğumuz Ücretsiz Ders Kitabı Projesi’yle öğrenciler için kitap bulma derdine, veliler için kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. 2003-2015 yılları arasında Malatya’daki öğrencilerimize 37 Milyon TL maliyetle 21,3 milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık” diye konuştu.

DURMAK YOK,YOLA DEVAM

İnönü Üniversitesi’nde öğrenci sayısı 2002 yılında 16 bin 622 iken 2014 yılında bu sayının 30 bin 564’e ulaştığını da belirten Bülent Tüfenkci, İnönü Üniversitesi’ne kurulduğu 2003 yılından 2015 yılına kadar toplam 403,7 milyon TL yatırım ödeneği gönderildiğini hatırlattı, ikinci üniversite müjdesi verdi. Tüfenkci, kente ikinci bir üniversite kurulmasının gerekliliğinden bahsederek, “Malatya’ya son 13 yılda 11,1 milyar TL yatırım ve destek sağladık. Durmak yok, yola devam. İnşallah Malatya’mızı ikinci bir üniversiteye de kavuşturacağız” dedi.

“TÜRKİYE KOALİSYONLARA MAHKUM EDİLMEMELİ”

13 yılda yapılan tüm bu yatırım ve dönüşüm çalışmalarının AK Parti’nin tek başına iktidar olması ile gerçekleştirildiğini kaydeden Bülent Tüfenkci, koalisyon dönemine girilmesi ile bütün bunların kaybedileceğini belirtti. Ekonomi kötüye gittiği takdirde ilk olarak sosyal devlet anlayışından ödün verileceğini ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Bülent Tüfenkci, “Dolayısıyla Türkiye’de oynanan oyunu vatandaşlarımızın fark etmesi gerekiyor. Türkiye’nin yakalamış olduğu istikrarı bozmamak ve ülkeyi koalisyonlara mahkum etmemek için herkesin sandığa giderek refahtan yana oy kullanması ve AK Parti’ye destek çıkması lazım” diyerek, sözlerini tamamladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa