• Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
  Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”
Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş,...

Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!

Akçadağ İlçe Stadyumunda oynanan müsabakada...

Başkan Adayı Çulha’dan Ticaret Borsasına Ziyaret
Başkan Adayı Çulha’dan Ticaret Borsasına Ziyaret

AK Parti Battalgazi Aday Adayı...

Korunmak neden içimizden gelmiyor?
Korunmak neden içimizden gelmiyor?

Cinsellik üzerinde konulan toplumsal kuralların...

Malatya Barosu’ndan Engelliler Günü mesajı
Malatya Barosu’ndan Engelliler Günü mesajı

Malatya Baro Başkanı Av. Onur...

Çulha “Şiarımız Şehre Hizmet İnsana Hürmet”
Çulha “Şiarımız Şehre Hizmet İnsana Hürmet”

Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları...

Yıldırım, CHP Hekimhan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Yıldırım, CHP Hekimhan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu

Hekimhan Cumhuriyet Halk Partisi Belediye...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
MHP Milletvekili Erdoğan O Müsteşarlık Kapatılsın!
MHP Milletvekili Erdoğan O Müsteşarlık Kapatılsın!
MHP Milletvekili Erdoğan O Müsteşarlık...
11 Aralık 2016 13:40
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

MHP MYK Üyesi ve Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan TBMM’de görüşülmesine devam edilen 2017 Bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanlığı Bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada “Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı Kapatılsın” önerisinde bulundu. Müsteşarlığın resmi internet sitesinde halen çözüm süreciyle ilgili görevlerine atıfta bulunduğu yazıyı eleştiren Erdoğan Başbakan Yıldırımın çözüm süreci diye bir şeyin artık olmadığına ilişkin açıklamasını hatırlatarak şunları söyledi: “Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı adında bir kurumumuz var. Malumunuz, bir de sayısı bini geçen şehidimize mal olan, ülkemizin bir bölümünün âdeta savaş alanına dönmesiyle neticelenen bir süreç var. Bu süreç de zaten defalarca uyarmamıza rağmen uygulanmakta o zaman ısrar edildi çözüm süreci denen ihanet süreci. Bugün Hükûmetin en tepesindeki yetkililer de dâhil olmak üzere, bu sürecin bittiğini kabul etmektedir. Ancak anlaşılan o ki Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı artık, çözüm süreci diye bir sürecin kalmadığının farkında bile değildir. Resmî İnternet sitesinde hâlâ çözüm sürecinden bahsedilmekte, bu melanet süreç “kardeşlik projesi” adı altında pazarlanmaktadır. İnternet sitesinde Müsteşarlığın tarihçesinden ve görevlerinden bahsedilirken kullanılan ifadelere bakılınca bazı soruları sormadan da geçmek mümkün değil:

Olmayan Bir Sürecin Kurulu ve Komisyonu Olur Mu?

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının da içinde bulunduğu Çözüm Süreci Kurulu ile Kurumlar Arası İzleme ve Koordinasyon Komisyonu hâlâ var mıdır? Eğer varsa, Sayın Başbakanın da defalarca ifade ettiği gibi, olmayan bir sürecin kurulu, komisyonu neden hâlâ vardır? İnternet sitesinde yer alan bilgilere göre varlığı devam eden bu kurul ve komisyonun üyeleri kimlerdir, ne iş yaparlar? Binlerce askerimiz, polisimiz şehit olurken Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı kurulunun üyeleri neredeydi? Yüzlerce vatandaşımız ülkenin dört bir tarafında patlatılan bombalarla can verirken akil dediğiniz akılsızlar nerelerdeydi? Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının, İnternet sitesinde, artık bir daha ortaya çıkmamak üzere gündemden kalkan bu, sözde çözüm sürecinden umudunu kesmemesi terörle mücadelede ciddi zafiyetler doğurabilecek bir durumdur. Bugüne kadar terörle mücadele konusunda hiçbir varlık gösteremeyen, hiçbir etkin rol alamayan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığının kapatılmasının uygun olacağını ifade etmek isterim.”

Özel Harekatçıların Sorunları Unutulmadı

Özel Harekat Polislerinin doğu ve güneydoğuda sürdürdüğü temizlik harekatlarına ve 15 Temmuz gecesi gösterdiği duruşa atıfta bulunan Erdoğan; Özel Harekat Polislerinin özlük haklarının düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Polislerin ek göstergelerinin de 3600 TL olması gerektiğini de söyleyen MHP’li Erdoğan, Uzman Jandarmaların ve Uzman Erbaşların sorunlarının çözülmemesinin artık anlayışla karşılanacak bir tarafı olmadığını ifade etti. 10 bin özel harekat polisinin dış kaynaktan alınmasını ve bu sayının birden alınmasını zafiyetler doğuracağı gerekçesiyle eleştiren Erdoğan şu ifadeleri kullandı: “

Söz konusu alımın ilan edilmesiyle birlikte aziz Türk milletinin hizmet aşkıyla tutuşan, sayısı 300 bine yaklaşan vatansever ve cesur evlatları bu göreve talip olmuştur. Ancak devlet aklı uzun vadeli düşünmek zorundadır. Bu şerefli görev için başvuru yapan 300 bin vatan evladının yeteneğinden, cesaretinden ve vatanseverliğinden şüphemiz yoktur ancak Özel Harekâtın profesyonelliğinin devam edebilmesi için;

1) Bu 10 bin özel harekâtçının doğrudan alımının uygun olmadığı kanaatindeyim.

2) Özel Harekât birimlerine alımların şimdiye kadar olduğu gibi gene Emniyet teşkilatı içerisinden yapılmasının uygun olacağını düşünüyorum.

3) Yine, Özel Harekâta 10 bin kişinin birden alınmasıyla, bu kişilerin özel harekâtçı olarak yetiştirilmesinin zor olacağını ve zaman alacağını düşünüyorum.

4) Aynı zamanda bu 10 bin kişinin birlikte alınması Özel Harekâtın profesyonelliğini sulandıracaktır. Vaktiyle bir Millî Eğitim bakanımız “Bütün liseleri anadolu lisesi yapacağım.” dedi ama bütün anadolu liselerini sınavla öğrenci alan normal liseye dönüştürdü, bu da ona benzemesin.

5) Aynı anda 10 bin kişinin alınması Özel Harekâtın devamlılığının sağlanmasını zorlaştıracaktır. 10 bin kişinin birlikte yaşlanması ve emekli olması ileride yeni zafiyetlere sebep olma riskiyle bizi karşı karşıya bırakacaktır. Bu durum Özel Harekâtın devamlılığını zorlaştıracaktır. Çünkü geçmiş tecrübelerimiz Özel Harekâttan ayrılan kardeşlerimizin diğer birimlerde mutlu olmadığını, dolayısıyla faydalı olamadıklarını göstermektedir. Bu alımların ikişer binlik partiler hâlinde, en az 5 seferde yapılmasının daha doğru olacağı kanaatindeyim.”

Dünya İnsan Hakları Gününde Kırım Türkleri Vurgusu

Dünya İnsan Hakları günü sebebiyle Taksim’de Rus işgali sebebiyle gösteri düzenleyen Erdoğan Rus işgalini ve mezalimini de kınadı. Terörle mücadele de telaşa kapılmadan gerekenlerin adım adım yapılması gerektiğini söyleyen Erdoğan şunları söyledi:

“Türkiye’nin her yerinde olağanüstü hâl varken doğu ve güneydoğuda PKK’yla mücadele ettiğimiz gibi büyük şehirlerdeki PKK, DHKP-C vesaire gibi yapılanmaları da bu süreç içerisinde bertaraf etmemiz lazım ve olağanüstü hâlin kalkmasıyla birlikte artık Türkiye’nin bir daha terör konuşmayacak hâle gelmesi lazım. Bugün ülkemizdeki insanlarımızın sıkıntıları vardır, Türkiye’nin gerçek gündemi vardır. Gerçek gündemdeki en önemli şey elbette ki iş sıkıntısıdır, aş sıkıntısıdır. Bundan sonra artık terörün değil, bunların konuşulacağı ortamın sağlanması lazım.”

“Suriyeli Mülteciler vatandaşımız olacak gibi değil Suriye’deki sorunlar bitince vatanlarına dönecekmiş gibi ağırlanmalı” diyen Mehmet Erdoğan İç güvenlik paketiyle getirilen ve okullarını bitirdikten sonra tekrar mülakata sokulan bu mülakatta da elenen 1800 PMYO öğrencisinin durumunun da tekrar gözden geçirilmesi gerektiğine işaret ederek bu kişilerin bazılarının elenmesinde FETÖ’ nün parmağının olabileceğine işaret etti.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa