• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
İmrek: ‘Kaybedilen Türk Kimliğini Tekrar Kazandıracağız’
İmrek: ‘Kaybedilen Türk Kimliğini Tekrar Kazandıracağız’

Türkiye Uyanış Partisi Genel Başkanı...

Kıvılcım Kalay’ I Senaryosu Beyrut’a Götürdü
Kıvılcım Kalay’ I Senaryosu Beyrut’a Götürdü

“Kendinden Kaçan Kadın” ve...

Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Ödül Töreni
Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Ödül Töreni

Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda Dereceye...

Malatya Turgut Özal Üniversitesi 6 Yaşında
Malatya Turgut Özal Üniversitesi 6 Yaşında

Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın adını...

Fırat Edaş Çalışanlarına Arama Kurtarma Eğitimi
Fırat Edaş Çalışanlarına Arama Kurtarma Eğitimi

Faaliyet gösterdiği Bingöl, Elazığ, Malatya...

ÖĞRETMENE ŞİDDET!
ÖĞRETMENE ŞİDDET!

Öğretmen her türlü aşağılanmanın, horlanmanın,...

Kilo vermek isteyenler ‘Yo-yo sendromu’na dikkat!
Kilo vermek isteyenler ‘Yo-yo sendromu’na dikkat!

Kas kaybına uğramadan incelmenin...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Ölmeztoprak ; Malatya’nın Kısılan Sesi Olacağım
Ölmeztoprak ; Malatya’nın Kısılan Sesi Olacağım
Bağımsız Malatya Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak bir basın açıklaması yaparak neden aday olduğunu açıkladı....
14 Nisan 2015 17:31
Font1 Font2 Font3 Font4

Bağımsız Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, Kendi iktidarları döneminde temeli atılan barajların beş sene içinde faaliyete geçtiğine dikkati çekerek, 1996 yılında temeli atılan Yoncalı barajının ve Boztepe barajının yaklaşık 20 yıldır faaliyete geçirilemediğini, yıllarca ihmal edilmiş bir yatırım ile kalkınma sağlanamayacağını söyledi

Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın övgüsünü alan bir isim Münir Doğan Ölmeztoprak…

Bağımsız Malatya Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak bir basın açıklaması yaparak neden aday olduğunu açıkladı.

Hilton otelinde Malatya2da görev yapan basın temsilcileri ile bir asraya gelen Bağımsız Malatya Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak , geçmişte siyasette neler yaptığını , Malatya’ya ne gibi projeler kazandırdığını ve seçildiği taktirde geçmiş birikimleri nasıl değerlendireceğini kamu oyu ile paylaştı.

Münir Doğan Ölmeztoprak- 25. Dönem Malatya Milletvekili Adayı'nın fotoğrafı.

Malatya 25. Dönem Milletvekili adayı Münir Doğan Ölmeztoprak ,  Hilton’da gazetecilerle buluşarak neden bağımsız milletvekili aday olduğunu açıkladı.

Ölmeztoprak basın toplantsında açıklamaları,sözleri kullandığı üslup meseleleri nakletmesi Dünya, Türkiye ve Malatya meselelerine yaklaşımı ile bir aday gibi değil bir lider gibi performans sergiledi.

Gazetecilerin hayranlıkla dinlediği Münir Doğan Ölmeztoprak”Yeniden bir başlangiç için Malatya için Türkiye için, dünya mazlumları için biz hazırız” dedi.

Bağımsız Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, Kendi iktidarları döneminde temeli atılan barajların beş sene içinde faaliyete geçtiğine dikkati çekerek, 1996 yılında temeli atılan Yoncalı barajının ve Boztepe barajının yaklaşık 20 yıldır faaliyete geçirilemediğini, yıllarca ihmal edilmiş bir yatırım ile kalkınma sağlanamayacağını söyledi.

Yaklaşan Milletvekilliği seçimleri dolayısıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Malatya Bağımsız Milletvekili Adayı Münir Doğan Ölmeztoprak, Double tre By Hilton Otel’de bir basın toplantısı düzenledi. “Yarım kalan hizmetlerin devamı ve ülkemizin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkarılması için dün gördüğümüz deneyimlerimizi siyasal hayata aktarmak üzere bağımsız aday olarak müracaatta bulundum” diyen, Ölmeztoprak şu açıklamalarda bulundu;

“Ailemizin konumu itibarı ile Siyasi ve sosyal hayatın her zaman içinde oldum. Yanımda gerek şehrimizle gerek de ülkemizle ilgili birçok mesele konuşuldu. Bunlar benim için ninni gibiydi, bu şekilde büyüdüm. Fakat siyasi görevimin bitmesinden hemen sonra Anadolu siyasetinde çok ender yer edinen bir şekilde şehre döndüm. Dünüm Malatya’da idi, Bugünüm Malatya’da, kısmet olur ise yarınım da yine Malatya’da olacak. Yarım kalan hizmetlerin devamı ve ülkemizin içinde bulunduğu dar boğazdan çıkarılması için dün gördüğümüz deneyimlerimizi siyasal hayata aktarmak üzere kısmet olursa bağımsız aday olarak müracaatta bulundum.

şu anda siyasal ve parlamenter alan tamamen daralmış ve daraltılmış durumda. Özgür anlamda ne seçme ne de seçilme hakkınız var. Seçemiyorsunuz seçmen olarak, çünkü önünüze bir liste dayatılıyor, bu listeye oy vermek zorunda bırakılıyorsunuz. Seçilemiyorsunuz çünkü bir aday olarak müracaat etmeniz halinde, adaylığınız halkın önüne getirilmiyor. Genel merkezdeki çok dar bir oligarşik yapı sizin adeta siyasi mukadderatınızı etkiliyor, yolunuzu kapatıyor. Biz bu siyasal tavra karşı bir duruş amacı ile bağımsız aday olarak müracaatta bulundum. Gerek ülkemiz gerek bölgemiz büyük bir kaosun içinde. Türkiye hiç olmaması gereken bir biçimde Ortadoğu yangının içine sokuldu. Halbuki Türkiye Ortadoğu’ya girecek olursa Osmanlı’nın yaptığı gibi barış için, yangını söndürmek için girmeliydi.

Çok zor şartlar altında seçime giriyoruz. Ama bütün bunlara rağmen her seçim bir başlangıçtır, umuttur. Umudumuz kırılmaz inşallah.

Eğitim kalitesi açısından Türkiye çok gerilere düşmüş durumda. Sınavlardaki başarı oranı çok düşük. İşsizlik oranı yüzde 10’u geçmiş durumda, bu oran genç işsizler yönünden daha yüksek oranlarda. Milli gelir adaletsizliği yönünden şuanda Türkiye Birleşmiş Milletlere üye ülkeler arasında son sıralarda yer almaktadır. İstihdam yönünden son derecede sıkıntılı durumdayız. Yabancı sermayenin ülkeye getirilmesi gerekir. Esnaf, küçük ölçekli sanayici can çekişiyor. Esnafın birçoğu siftah edemeden kepenk kapatıyor. Malatya’mızın sesi kısıldı. Yıllardan beri Malatya’nın yatırımları ihmal edildi.

Sultan suyu Barajı Başlama yılı 1986, Turgut Özal Kayısı Festivalinde barajın temelini atmıştı. Barajın yer tesliminin yapılması 1987’yi buldu. Barajın bitme yılı 1994’tü. Şuanda yaklaşık 120 bin dönümlük araziyi suluyor, yani beş sene içinde devreye girdi. Buna benzer Çat, Polat ve Su çatı regülatörü sulu tarıma geçme ve kayısının üretilmesinde temel oluşturuyordu.

Bizim iktidardan ayrıldığımız yıllarda 96 yılında Yoncalı barajı, şimdi yıl 2015 yapımı hala devam ediyor. Geçen gün Devlet Su İşleri 9. Şube Müdürlüğü’nü ziyaret ettim. “Barajın bitimi böyle giderse en az 2020 yılını geçer” dediler. Kerbela gibi yanan Yazıhan Ovası’nda ki Boztepe barajı hala faaliyete geçemedi. Yıllarca ihmal edilmiş bir yatırım ile bu şehrin kalkınma imkanı yoktur. Bütün bunların yeniden toparlanması için kısmet olursa yoldayız. Görev verilirse birinci derecede Malatya’nın kısılan sesi olacağız.”

19. Dönem Anavatan Partisi Milletvekili Münir Doğan Ölmeztoprak Kimdir ?

Münir Doğan Ölmeztoprak 1958 yılında Malatya’da doğdu, bölgenin saygın ailelerinden birine mensup olan Ölmeztoprak küçük yaşlarından itibaren cemiyet hayatının içinde yer aldı. İnönü Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu ve uzun yıllar ticaretle uğraştı. Öğrencilik hayatı boyunca Talebe derneklerinde aktif görev almıştır.

Anavatan Partisi’nin kurulmasıyla birlikte partiye üye oldu. Partinin bütün kademelerinde görev aldı ve ANAP Malatya İl Başkanı oldu.

Turgut Özal ile uzun yıllar birlikte çalışıp 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerinde tercihli oy rekoru ile birinci sıradan Malatya Milletvekili seçildi ve TBMM tarihinin en genç milletvekilleri arasında yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclis’inin en önemli ve anayasal tek komisyonu olan ve devletin bütçesinin yönetildiği Plan ve Bütçe komisyonunda görev almıştır.Yani ”PARAYI DAĞITAN VE YÖNETEN EL” konumundadır.. Münir Doğan Ölmeztoprak , bu komisyon aracılığıyla Malatya2ya bir çok hizmette bulundu..

Bunların en başında tabi ki; TURGUT ÖZAL TIP MERKEZİ  gelmektedir; 1991 yılının Ağustos ayında, temeli atılan bu yatırım; 7000 dönüm üzerine kurulmuş,124.000 metrekare kapalı alanı olan, 16 katlı, 1024 yataklı,31 servise sahip 12 yoğun bakımı 26 ameliyathanesi olan,17 vilayete hükmeden Malatya’ya sağlık turizminde çok önemli noktalara taşıyan, yöre halkının sağlıkihtiyaçlarına cevap veren çok büyük bir şaheserdir.. İşte böylesi bir yatırım için çok yüksek oranlarda, defalarca ödenekler çıkarmış, vaktinin çoğunu yatırımların başında geçirmiş, adeta şantiye işçisi gibi çalışmıştır.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa