• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünden...

Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”
Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Toplum...

Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı
Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı

Sıcak havalarda su ihtiyaçlarını gidermesi...

Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak
Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak

Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve...

Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç...

Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor
Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor

Beyni besleyen damarların yırtılarak kanın...

‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi
‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi

Bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen Malatya...

En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden
En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden

187 Üreticinin Katılımıyla Yaş Kayısı...

Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Polat “Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”‏
Polat “Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”‏
Polat "Yeni Türkiye'nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili...
11 Mart 2016 20:29
Font1 Font2 Font3 Font4

“Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Donanımlı ve Bilgili Gençliktir”

Akmercan Anadolu Lisesi öğrencileriyle ‘Gençlik Hepimizin’ söyleşisinde bir araya gelen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Eğitim ve iş hayatındaki tecrübelerini gençlerle paylaşan Başkan Polat, kişisel gelişim ve kariyer planlarına dair altın öğütlerde bulundu.

Akmercan Anadolu Lisesi toplantı salonunda karşılıklı diyalog ve samimi bir havada geçen söyleşide Başkan Polat, “Yeni Türkiye’nin en büyük gücü donanımlı ve bilgili gençliktir” diyerek gençlere duyduğu güveni ve inancı paylaştı.Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik Başkanı Polat’ın biyografisi ve Yeşilyurt Belediyesinin gençlere yönelik hizmetleri ve projelerinin yer aldığı sinevizyon gösterimi ile başladı.

Gençlerin farklı fikir ve düşüncelerinin yanısıra talep ve isteklerini öğrenmek adına 48 okulda düzenlenecek olan ‘Gelecek Hepimizin” projesinde yer alan Akmercan Anadolu Lisesindeki söyleşide öğrenciler merak ettiklerini konularda çeşitli sorular sordular.Gençlerin düşüncelerini ve fikirlerine her zaman önem veren Başkan Polat’ta tüm sorulara içtenlikle yanıt verirken, talep ve istekleri dikkatlice dinleyerek bol bol not tuttu.

Beş yıl önce faaliyetlerine başlayan Akmercan Anadolu Lisesinin eğitim alanında başarılı hizmetlerde bulunduğuna dikkat çeken Başkan Polat,” Okulumuzun kurulduğu ilk günden beri takip ediyorum, eğitim dünyamıza faydalı işler yapılmaktadır. Sizlerde burada çok güzel şartlarda eğitim alıyorsunuz. Eğitim seviyesi, ahlaki yapısı, öğretmen-öğrenci ilişkisiyle ilimizin gözde okulları arasında yer alan Akmercan Anadolu Lisesinin bu seviyeye ulaşmasında gayret sarfeden okul idarecilerini, öğretmenleri ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum ” dedi.

“İŞİNİZİ SAHİPLENİN, SEVEREK VE YAŞAYARAK YAPIN”

Öğrencilik yıllarında karşılaştığı zorlukları ve kişisel kariyerinde elde ettiği başarıları öğrencilerle paylaşan Başkan Polat “Çocukluk yıllarımdan beri vakıflar, dernekler, sosyal oluşumlarının içinde hep yer aldım, aktif bir hayat yaşadım ve halende yaşıyorum.Öğrencilik ve iş hayatımda, ne işi yapıyorsam en güzelini, o işi yaşayarak, severek yapacağım diyerek kendi kendime söz verdim, bugüne kadarda bu anlayıştan kopmadan, uzaklaşmadan başarılı olmak için çaba sarfettim.İşte bu düşünceden dolayı biz Yeşilyurt’a aşığız.Gençlere önerim; dersinize, eğitim hayatınıza ve ilerideki meslek hayatınıza sıkı sıkıya sarılın ve işinizi yaşayarak,severek yapın” dedi.

Öğrencilerle fikir alış verişinde bulunan Başkan Polat, eğitim, aile ve iş hayatına yönelik deneyimlerini paylaştığı söyleşide, gençlerin kendilerini iyi ifade etmeleri halinde yaşamdan daha keyif alacaklarını ifade ederken” Biz bayrağı büyüklerimizden aldık, memleketimize faydalı olmak içinde gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bu bayrağı geleceğimiz olan sizlere devr edeceğiz.Size tavsiyem; üniversiteye gideceksiniz, hepiniz farklı meslek alanlarında hayatınızı sürdüreceksiniz.Yapacağınız tüm işlerde en güzelini en iyisini yapmaya gayret gösterin.İşinizi severek, sahiplenerek yapmanızda fayda var” dedi.

İnternet dünyasının toplum hayatını direk etkileyen bir unsur olduğuna dikkat çeken Başkan Polat,” Teknoloji çok hızlı ilerliyor, internet, akıllı telefonlar, bilgisayarlar hayatımızı fazlaca etkiliyor.Sizlerde

bir yandan dersler bir yandan teknolojik aletleri kullanıyorsunuz.İnternetten doğru şekilde faydalanmak, eğitim ve günlük hayatınıza katkı sağlayacak şekilde kullanmanızda yarar var. İnternet hayatımızın her anında var, mesela şu andaki söyleşimiz periscope aracılığıyla herkese ulaşıyor.Gençsiniz telefon kullanmak oyun oynamak en doğal hakkınız, bir yandan yoğun ders trafiği bir yandan akıllı telefonlar ve internet derken üzerinizde yük fazla, sizin yerinizde olmak istemezdim açıkcası. İnternet ve telefon oyunlarının hayatınızı olumsuz etkilemesine izin vermeyin, boş vakitlerinizi sosyal faaliyetlerde bulunarak geçirebilirsiniz. Yeşilyurt Belediyesi ve diğer belediyelerin kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerinden muhakkak faydalanın, yoğun derslerden fırsat yaratıp bu tip etkinliklerde yer almanız gelecek hayatınıza olumlu etkiler bırakacaktır” dedi.

“MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK ŞEREF VE ONURDUR”

Belediyecilik ve belediye başkanlarının yetkileri anlatan Polat,bir öğrencinin ” Neden Belediye Başkanı oldunuz? sorusuna ise ” İlçemizde yaşayan her vatandaşımızın bize ilettiği sorunla mutlaka ilgileniriz.Gerek bana gerekse de Başkan Yardımcılarımız ve birim müdürlerimize aktarılan sorun ve taleplerle yakından ilgilenip çözüm üretiyoruz.Belediye Başkanı milletle birlikte ve iç içe olup, temelinde hizmet bulunan alandır.Millete hizmet etmek kadarda büyük bir şeref yoktur.Milletimizde bizi bu göreve getirdi, layık olmak içinde mücadele ediyoruz.Bu aziz millete ve halka aşık, sevdalı bir insan olarak ta bu görevi yapma fırsatı verdiği için Rabbime ne kadar hamd etsem azdır” dedi.

“ÖĞRENCİLERİN FİKİRLERİNDEN YARARLANMAK LAZIM”

Söyleşi sırasında okul idarecilerine de bazı önerilerde bulunan Polat, okullarda istişare kurumunun çok iyi işlemesi gerektiğinden bahsederken “Yapacağınız işlerde öğrencilerle mutlaka fikir alış verişi yapıp ve onların düşüncelerini öğrenmenizde fayda olduğu kanaatindeyim.Anket çalışması yapılabilir, çoğunluk ne diyorsa onu uygulamalıyız.Bu sayede öğrencilerimizi daha fazla düşünmeye ve fikir üretmeye yönlendirebiliriz” ifadesini kullandı.

Başkan Polat, bir öğrencinin “Spor salonunda kullanılmak üzere spor aleti istiyoruz” talebine olumlu yanıt vererek, spor aletlerinin en kısa sürede okula teslim edileceği müjdesini verdi.Okulun eksikleri ve ihtiyaçlarını imkanları doğrultusunda gidereceklerini belirten Polat ayrıca okul bahçesinde kullanılmak üzere oturma bankı da göndereceklerini sözlerine ekledi.

SÖYLEŞİ “PERİSCOPE” ÜZERİNDEN CANLI YAYINLANDI

Oldukça neşeli geçen söyleşi Başkan Polat’ın kişisel twıtter adresi üzerinden “Periscope” aracılığıyla canlı yayınlandı. Başkan Polat etkinlikten sonra okulun spor salonunda incelemelerde bulundu.

Akmercan Anadolu Lisesindeki ‘Gençlik Hepimizin” söyleşisine Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lutfi İnan, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa