• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünden...

Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”
Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Toplum...

Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı
Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı

Sıcak havalarda su ihtiyaçlarını gidermesi...

Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak
Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak

Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve...

Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç...

Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor
Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor

Beyni besleyen damarların yırtılarak kanın...

‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi
‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi

Bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen Malatya...

En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden
En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden

187 Üreticinin Katılımıyla Yaş Kayısı...

Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Rektör Prof. Dr. Ahmet KIZILAY Göreve Başladı
Rektör Prof. Dr. Ahmet KIZILAY Göreve Başladı
Rektör Prof. Dr. Ahmet KIZILAY Göreve...
8 Ağustos 2016 15:00
Font1 Font2 Font3 Font4

Malatya İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, görevi yeni Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a devretti.

734c6864-ea5a-46fd-9a47-1c67b7171bc1 (1)

12 Temmuz’da yapılan rektörlük seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı üniversitelere YÖK’ün kendisine yolladığı adaylar arasından rektör atamıştı.

Malatya İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, görevi yeni Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a devretti. Kızılay, devir teslim töreninin ardından görevine başladı.

İnönü Üniversitesi Rektörü olarak atanan , Prof.Dr. Ahmet Kızılay , yapılan devir teslim töreniyle eski Rektör Cemil Çelik’den görevi devraldı.

Rektörlükteki devir teslim töreninde konuşan eski Rektör Cemil Çelik , İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, “İnönü Üniversitesi 41. yılında. 8 yıl rektörlüğünü yaptığım, kazasız belasız bugünlere kavuşturduğumuz üniversitenin rektörlük devir teslim töreninde beraberiz” dedi.

Çelik, İnönü Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’a görevinde başarılar diledi.

İnönü Üniversitesi’nin 41. yaşına girerken olgunluğa erişmiş, fiziki ve akademik altyapısını oluşturmuş, Türkiye’de ve dünyada azda olsa tanınan bir üniversite hüviyetine kavuştuğunu kaydeden Çelik, şunları söyledi: “8 yıl bu üniversitenin üst yöneticisi olarak bir şeyler yapmaya gayret ettik. Üniversiteyi bir yerlere getirdik. Bugünde yeni arkadaşımıza görevi yüzümüz ak, alnımız açık olarak teslim ediyoruz.”

Prof. Dr. Cemil Çelik, zamanı gelenin görevi teslim edeceğini belirterek, “Bundan 8 yıl önce benden önceki rektörümüzden görevi teslim alırken, ‘mahkeme kadıya mülk değil’ demiştim. Zamanı gelenler süresini tamamlayacak, hayırla, şerefle, iftiharla görevini kendisinden sonra gelen arkadaşa tevdi edeceklerdir. Bugün aynı şeyleri bir kez daha ifade ediyorum, ‘mahkeme kadıya mülk değil’ süremiz dolduktan sonra normal akademik yaşamımıza bilim insanı olarak devam edeceğiz. Emekli olacaklar benim gibi emekli olacak. Belki de başka işlerle uğraşacaklar” diyerek İnönü Üniversitesi Rektörü olarak atanan , Prof.Dr. Ahmet Kızılay  hocama yeni görevinde başarılar diliyorum dedi.

Cemil Çelik , konuşmasının ardından yeni Rektör  Prof.Dr. Ahmet Kızılay’a  çiçek takdim etti ve cübbe giydirerek yeni görevinde başarı diledi.

a2dc5f34-a0c2-477d-aa33-ce342ef187d7

İnönü Üniversitesi ‘nin yeni Rektörü Prof.Dr. Ahmet Kızılay , Üniversiteler bir bilim yuvasıdır, bundan sonra da böyle olmasını istiyoruz. 41 yıllık İnönü Üniversitesi ‘nin  benim dönemimde kurumsallaşması için elimden gelen gayreti göstereceğim. Saha çok yapacaklarımız var. Seçim öncesinde söylediğimiz sözlerin arkasındayız. Verdiğimiz sözleri  en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, 41 yıllık İnönü Üniversitesi’nde vazifeye başlamanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kızılay, 41 yıllık süreçte üniversitenin kuruluşundan bugüne emeği geçen rektör, akademisyen ve personellere, öğrencilere şükranlarını sunarak, eski rektör Cemil Çelik’e de hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Rektör Kızılay, bayrağı aldıkları yerden çok daha öteye götüreceklerine inandıklarını belirterek, “Üniversitemizi, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında 2023 yılında bir dünya üniversitesi yapacağımıza inanıyorum. Bilimde, sanatta, sporda, eğitimde ülkemizin önde gelen üniversitesi yapmak için büyük bir atılım yapmayı hedefliyoruz. Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına sokmak temel amacımız” ifadelerini kullandı.

İlk önceliklerinin FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olan kişileri üniversiteden temizlemek olduğunu kaydeden Kızılay, “Biz bu süreçleri sürdürürken, 12 Temmuz’da üniversitemizin rektörlük seçimini yaptıktan 3 gün sonra 15 Temmuz’da ülkemiz ağır bir darbe teşebbüsü, hain bir darbe teşebbüsüne maruz kaldı. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizin birlik, beraberlik, tek vücut olması, sahaya inmesiyle bu hain darbe teşebbüsü akim kaldı ve yerle bir oldu. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ülkemizi iç savaşın eşiğine getirmeye, sokma çalıştı başarılı olamadı. Bizim bütün bu süreç içerisinde koyduğumuz bir dünya üniversitesi hedefi bir tarafta varken ve buna çalışırken, birinci öncelikli görevimiz ülkemizde bu hain darbe teşebbüsünü yapan FETÖ örgütüne bunun üniversitemizdeki bağlantılarına, üniversitemizdeki ilişkilerine yönelik olarak bunları üniversitemizden temizlemektir. 15 Temmuz ülkemizin bir beka meselesidir. Üniversitedeki bütün hedeflerimizin önüne geçmiştir. Dolayısıyla bu birinci önceliğimizdir ve bugünden itibaren yapılmış işlerle birlikte buna eğilip, bütün mesaimizi ağırlıklı olarak önümüzdeki bir iki hafta içerisinde buna harcayacağız. Bu, ülkemiz için vazgeçilmez öncelikli ve hayati bir meseledir” diye konuştu.

Üniversitede gerekli atılımları yapmak için yeni, güçlü ve dinamik bir ekip kuracağını dile getiren Rektör Kızılay, şunları söyledi: “Hastanemizin büyük bir borç yükü vardır. 124 milyon TL’nin üzerinde bir borç yükü olduğunu geçen hafta sayın başhekimimizden burada dinledik. Bu borç yükünü, üzerinde çalışarak vadesi geçmiş 78 milyon TL’sine acilen çözüm bulmak için çalışacağız. Üniversitemizin akademik bütün birimlerinde, idari birimlerinde, eğitimle ilgili bütün alanlarında atılım yaparak başarıyı sağlayacağımıza inanıyorum. Öncelikli olarak ekibimizi kuracağız. Daha önce sayın rektörümüzle birlikte çalışan bütün arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Onlarda beni anlayışla karşılayacaklardır. Ben bu atılımı yapmak için yeni, güçlü ve dinamik bir ekip kuracağım. O nedenle bu arkadaşlarımdan da bu özveriyi göstermelerinden istirham ediyorum. Şehrimizle bütünleşerek; İnönü Üniversitemiz şehre akıl ve strateji üretecektir. Şehir önünde olacaktır, şehrin peşinden taşıyıp götürecektir.”

Prof.Dr. Ahmet Kızılay  göreve başlar başlamaz yeni oluşturacağım ekibimle İnönü Üniversitesi ‘nin Türkiye’nin ve Dünya’nın en iyi Üniversiteleri arasında yer alması için mücadele edeceğim. Beni bu makama uygun bulan sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, devlet büyüklerimize, bu aşamada yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Kim üniversitemize geçmişten bugüne  , taş üstüne bir taş koyduysa  , bir güzellik kattıysa hepsine ayrı ayrı  teşekkür ediyorum diyerek yeni görevi  eski Rektör Cemil Çelik’den devraldı

665c3c71-fe8d-442f-ac66-3922710e0e0f


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa