• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünden...

Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”
Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Toplum...

Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı
Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı

Sıcak havalarda su ihtiyaçlarını gidermesi...

Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak
Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak

Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve...

Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç...

Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor
Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor

Beyni besleyen damarların yırtılarak kanın...

‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi
‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi

Bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen Malatya...

En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden
En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden

187 Üreticinin Katılımıyla Yaş Kayısı...

Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
STK Temsilcileri İlçeye Kazandırılan Yatırımları Gezdi
STK Temsilcileri İlçeye Kazandırılan Yatırımları Gezdi
Malatya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve üyeleri, Battalgazi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan ve yapımı devam eden projeleri gezdi....
7 Eylül 2021 22:52
Font1 Font2 Font3 Font4

Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilciler, ilçeye kazandırılan yatırımlar nedeniyle Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürlerini iletti.

Farklı alanlarda faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve üyeleri, Battalgazi Belediyesi tarafından hayata geçirilen yatırım ve hizmetleri, Battalgazi Belediyesi’ne ait tur otobüsü ile gezerek, yakından tanıma fırsatı buldu. Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, bölgeye değer katacak olan Derme Deresi Proje Alanını, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla riskli bölge ilan edilen ve kentsel dönüşüm çalışmalarının başlayacağı Şehit Fevzi Mahallesi’ndeki 110 dönümlük alanı, Kuzey çevreyolunda yapımı devam eden viyadük çalışmasını, 9 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Malatya Orman Ürünleri ve Mobilya Tesisleri, Fırat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yerleşkesi üzerindeki 15 dekarlık sera park alanı, Rulo Çim Tesisleri, Hanımınçiftliği Gençlik Merkezi, Sosyal Yaşam Merkezi, Çocuk Eğitim Trafik Parkı, Yeşilçam Sosyal Tesisleri ve İspendere Şifalı İçmelerini gezerek, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’den detaylı bilgiler aldı.

“HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ VE GEÇİRECEĞİMİZ BİRÇOK YATIRIMIMIZ VAR”

‘Hizmetlerimizde istişareye büyük önem veriyoruz’ diyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Battalgazi’mizi kendinden söz ettiren bir ilçe haline getirmek adına, Battalgazi Belediyesi olarak canla başla çalışıyoruz. Bugünde hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı sizlerle paylaşma noktasında bir gezi turu düzenledik. Bu güzel hizmet turunun ardından İspendere Şifalı İçmelerinde istişare toplantısı düzenledik. Bizler ilçemizi istişare ile yönetiyoruz. İlçemize bir hizmet veya yatırım yapacaksak eğer; sivil toplum kuruluşlarımızla, iş adamlarımızla, derneklerimizle, muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla ve şehrin önde gelen insanlarıyla istişare yaparak gerçekleştiriyoruz. İlçemize gerçekleştirilen hizmetlerle takdirle karşılandığı zaman bizler gurur duyuyoruz. Bizim tek amacımız; Battalgazi’yi Malatya da, bölgede yaşanabilir tercih edilebilir ilçeler arasına dahil etmek ve 2019 almış olduğumuz bayrağı daha yukarılara taşımak. Bizler gücümüzü milletimizden, istişareden ve halkımızdan alıyoruz. Bu kadim ilçemizi mazisine layık hale getirmek, bizim öncelikli görevimizdir. Nüfusu 300 ila 350 bin arasında olan ilçeler arasında, en yüksek oy alarak göreve getirilen bir başkanım. Buda bize büyük bir sorumluluk ve yükümlülük getiriyor. Bizim Battalgazi’ye hizmet sözümüz var. Hizmet aşkı ile çalışan yorulmaz. Hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz birçok yatırımımız var. Bizler yorulmadan hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

STK TEMSİLCİLERİNDEN HİZMETTE KALİTE VURGUSU

İlçeye kazandırılan yatırımlarla ilgili beğenilerini ifade eden Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Başkanı Murat Cengiz, “Malatya hepimizin ortak paydası ve değeridir. Malatya’ya yapılan hizmetler bizi gururlandırıyor. Bugün Osman Başkanın çok farklı bir uygulamasıyla biz buradayız. Yerinde görülen hizmetler hiçbir zaman unutulmaz. Ben başkanımıza ve ekibine yaptıkları hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim. Derme Deresi çok kötüydü, kokuyordu ama bugün görüyoruz ki daha yapım aşamasında bile gayet güzel bir şekilde görünüyor. Çevre yolunun altına yapılan hizmetlerle Malatya’ya farklı bir imaj kazandırılıyor. Bugün yapılan tesislerimiz Malatya’ya çok büyük katkı sağlamıştır. İspendere’nin eski halini de biliyorum ve eski haline göre şuan ki hali cidden çok güzel. Gençlerin zaman geçireceği alanlar sağlamak gerektiğini düşünüyorum.”ifadelerini kullandı. Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli de, “Bu organizasyonda buluştuğumuz için çok mutluyuz. İspendere’nin eski halini de çok iyi biliyoruz ve şuan ki değişimi ve insanlara faydasını fazlasıyla görebiliyoruz. Başkanımız hem çevreyolu hem de Battalgazi’mizin diğer mahalleleri için hakikaten çok çaba gösteriyor. Herkesin ellerine emeklerine sağlık. Battalgazi belediyesinin şuan yaptıklarını görüyoruz ve bu bizi mutlu

ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”derken Koyun keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın da, “Hizmetler amacına ve vatandaşlara ulaşıyorsa biz bu hizmetlerin sonuna kadar yanındayız. Bugün gördük ki sosyal, kültürel ve tarımla ilgili amacına hizmet edilen birçok çalışma yapılmış. Bu anlamda başkanımı ve ekibini tekrar tebrik ederim. Bu hizmetlerin ve üretimin arttırılması için biz STK olarak sonuna kadar belediyemizin yanındayız. Belediyelerin asıl görevi hizmetlerin kalitesinin arttırılmasıdır. Gezdiğimiz yerlere baktığımızda hem temiz hem de çok nezih ortamlar olduğunu gördük.”dedi. Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Cengiz de, “Belediyemiz çok çalışıyor. Yatırımlarını, nasıl hizmet ettiğini, neler yaptığını herkesin görmesini istiyoruz. Biz geldik yerinde gördük çok beğendik güzel hizmete değer verilmiş çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum. Çalışmaları gördüğümüzde çok şaşırdık burası çalılardan kanalizasyon kokusundan geçilmiyordu bu yüzden belediyemizin hizmetini herkesin görmesini istiyorum. Osman başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum.”ifadelerini kullandı. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in çok güzel yatırımları hayata geçirdiğini ifade eden Türkiye Yazarlar birliği Malatya Şube başkanı Adil Akkoyun ise, “İspendere Malatya’nın merkezinde bakımsız bir dereydi. Bugün gördüm hayran kaldım, çok güzel bir proje. Malatya’nın nefes alacağı geniş bir park her şeyiyle düşünülmüş çok güzel bir çalışma. Sosyal tesisleri gördük, MORMAŞ’ı gördük çok büyük bir fabrika üretim yeri olmuş. Çok kaliteli ve hesaplı mallar bundan sonra kim mobilya ile ilgili bir şey alacaksa ilk MORMAŞ’a gitmelerini tavsiye ederim. Bu gezimiz çok iyi oldu gördük tanıdık, çok beğendim. Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Deprem evleri çok güzel olmuş çok modern ve güzel evler yapılmış Osman başkan ve ekibini tebrik ediyorum çok güzel çalışmalar var. Bütün Malatyalıların bu çalışmaları görmesini istiyorum.”şeklinde konuştu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa