• Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
  Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
Serdar Susuz İlk Tekli İlk Aşka
Serdar Susuz İlk Tekli İlk Aşka

Müzik dünyasına “Öyle mi” isimli...

Afet Köy Evlerinin Anahtarları Sahiplerine Teslim Edilmeye Başlandı
Afet Köy Evlerinin Anahtarları Sahiplerine Teslim Edilmeye Başlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği...

Siber Vatan” Malatya Programı İlk Eğitimi Sona Erdi
Siber Vatan” Malatya Programı İlk Eğitimi Sona Erdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma...

Battalgazi Belediyesi’nden Engelliler Gününe Özel Tiyatro Oyunu
Battalgazi Belediyesi’nden Engelliler Gününe Özel Tiyatro Oyunu

Battalgazi Belediyesi tarafından Dünya Engelliler...

Anne Adaylarına Yol Rehberi…
Anne Adaylarına Yol Rehberi…

Normal Doğumu Destekleyen 7 Altın...

Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”
Kızıldaş “Hepimizin Gönlünde, Yüreğinde Arguvan Var”

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş,...

Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!

Akçadağ İlçe Stadyumunda oynanan müsabakada...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Tarım Platformu Yönetimi, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Tarım Platformu Yönetimi, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Tarım Platformu Yönetimi, Başkan Gürkan’ı Ziyaret...
27 Ekim 2016 08:06
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı İnsan Akın ve birlik yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Akın, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’ seçilen Başkan Gürkan’ı kutladı.

Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı İnsan Akın ve Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Malatya Tarım ve Hayvancılık Platformu Başkanı İnsan Akın, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği tarafından Başkan Gürkan’ın ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’ seçildiğini hatırlatarak, Başkan Gürkan’ı kutladı. Akın, “Battalgazi Belediye Başkanımız gerçekten hem Türkiye genelinde ödül alan çalışmalara imza atıyor, hem de geçmişte yaptığı çalışmaları ilimize gelen misafirlerimize gururla anlatabiliyoruz. Kendisine bu çalışmalarından ötürü hem Malatya halkı, hem de yetiştiricilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Yine tarım ve hayvancılık adına yaptığımız çalışmalarda, gerek yetiştiricilerimizin sıkıntıları olsun, gerek tarım ve hayvancılıkla iştigal eden oda ve birliklerimiz olsun, hep istişare içerisinde genel anlamda yapılan çalışmalarda ve özeldede kendisinin verebileceği, koordine edebileceği çalışmalarda da, hep birlikte tüm başkanlarımızla beraber, üreticilerimizle birlikte çalışmak ve ortak akıl noktasında tüm projelerde kendisi ortak olduğunu beyan etmiştir. Bizde kendisinin koordine edeceği toplantılarda birlikte olacağımızı tüm arkadaşlarımızla birlikte beyan ediyoruz. Her zaman söylüyoruz gıda ve su olmadan hiçbir canlı yaşayamaz. Üretmeliyiz, üretmeliyiz, üretmeliyiz. Tarım olmadan hayvancılık olmaz, hayvancılık olmadan tarım olmaz. Birbiriyle ilintili kurumlar içinde de, biz bu platform içerisinde, tüm arkadaşlarımızla birlikte çalışıyoruz. Malatya hükümetimizin desteklerinden faydalanan en önemli illerden birisi’ diyerek, destekleri en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini söyledi.

Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu ise, Başkan Gürkan’ın ‘Yılın İlçe Belediye Başkanı’ seçilmesinden büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, “Belediye başkanıma öncelikle almış olduğu ‘Yılın Belediye İlçe Belediye Başkanlığı’ ödülünden dolayı kutluyorum. Başkanımız, özellikle Battalgazi bölgemizin fizibilitesini yaparak köylülerin köyde yaşayabileceği ortamları koordineli olarak çalışmalar yaparak üreticilerimize ürünlerini pazarlayabilecek alanlar oluşturmak istiyoruz. Burada başkanımızın üreticilere, bizlere ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah hep birlikte ülkemizi daha ileriye götürmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte gıda ile ilgili çok büyük sorunların oluşması muhtemel. Hz. Yusuf döneminin yeniden yaşanacağını bilim insanları ifade ediyorlar. İnşallah dünyaya gıda dağıtan ülke umarım Türkiye olur. Bunu hep birlikte planlayalım. Dünyayı gıdası güçlü olan ülkelerin yöneteceğini ifade ediyorum. Gıda ile ilgili stratejiler inşallah bizlere nasip olur” diye konuştu.

Organik Meyve Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim Berktaş da, Başkan Gürkan’ın çalışmalarından son derece memnun olduklarını ifade ederek, “Sayın başkanımızın aldığı En Başarılı Belediye Başkanı Ödülünün mutluluğunu sayın başkanımla paylaşmaya geldik. Kendisini tebrik ediyoruz. Başkanımızdan ricamız yaptığı çalışmalara bizim birliğimizi de katmasını istiyoruz. Biliyoruz ki başkanımız mantıklı olan proje ve fikirlere ilgi gösteriyor. Bu yardımlarını beklediğimizi ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, “Malatya’da tarım ve hayvancılık platformunun böylesine güzide insanlardan oluşması ve

bu platformdaki kişilerin birbirlerine anlayışla yaklaşmaları oldukça sevindirici bir durumdur. Malatya’da tarım ve hayvancılığın belirli bir aşamaya getirilmesi noktasında yoğun gayretlerini yakinen müşahade ediyorum. Bundan dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Kendileri bizi tebrik ettiler ama, bizde kendilerini tebrik ediyoruz. Çalışmaların takdir edilmesi kişi ve kurumlar açısından önemlidir. Geçtiğimiz Cumartesi ‘Yılın Belediye Başkanı’ seçilmemizden dolayı Ankara’ya davet edilmiştik. Bu ödülü biz Battalgazi halkı adına aldık. Ve bu ödülü Battalgazi Belediyesi kurumu adına aldık. Yakinen takip ettiğim tarım ve hayvancılık platformu, Malatya’da ses getirdi. Hareket ve ivme getirdi, dayanışma getirdi. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizin kendilerine bir özgüven geldi. Süt üreticilerimizin devlet destek almaları, birliğimizin üreticilerimize gösterdiği yakın ilgi ve alaka takdire şayandır. Aranızdaki birlik ve beraberliği görünce oldukça mutlu oldum” diye konuştu.

Katılımcı Belediyecilik anlayışının önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, “Sizinde ifade ettiğiniz gibi Malatya’mıza faydalı olacak her projede sizinle beraberiz. Yeter ki ortak paydamız Malatya olsun. Kaldı ki bizim belediyecilik anlayışımızın olmazsa olmazı ‘Katılımcı Belediyecilik’ anlayışıdır. Bu anlayış çerçevesinde, şehrin yöneticileri, kanaat önderleri, sivil toplum örgütleri ile birlikte şehri yönetmek anlayışıdır. Eğer şehrin yönetiminde bir başarı varsa, bu başarının temelinde sizler varsınız. Hep birlikte bu başarıyı gerçekleştirdik. Bugün Battalgazi Belediyemiz 2,5 yıllık bir belediye olmasına rağmen, tüm Türkiye’de öne çıkması sizlerle yaptığımız istişareler ve ortak aklın ürünüdür. Sizlerle çalışmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Birlikten kuvvet doğar. Bu birlikteliği Malatya Platformu olarak herkesin gıpta ile baktığı, imrenerek izlediği bir çalışma performansı içindesiniz. Bende sizleri imrenerek izleyenlerden bir tanesiyim. Çalışmalarınız hep böyle birlik ve beraberlik içinde olursa, Malatya Mazisine layık istikbale hazırlanması noktasında emin adımlarla ilerler” dedi.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa