• Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”
Başkan Geçit, “Dünyayı İyilik Değiştirir”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Prof.Dr.İlhan Geçit,...

Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor
Pütürge’de Hizmet Aralıksız Devam Ediyor

Pütürge Belediye'si Mikail Sülük Başkanlığı'nda...

Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon
Aksa Enerjimiz Yarınlara Projesi’nin Bir Sonraki Durağı Rize ve Trabzon

Aksa Grup Şirketleri’nin ilköğretim öğrencilerine...

Yeni Pazarda Büyük Buluşma
Yeni Pazarda Büyük Buluşma

Yaş ve kuru kayısı üretimini...

SOSYAL ÇÜRÜME
SOSYAL ÇÜRÜME

Sosyal medyada bir sokak röportajı...

BEN Mİ ABARTIYORUM
BEN Mİ ABARTIYORUM

Hangi esnafa bir iş yaptırsan,...

Malatya’da Peyzaj Çalışmaları
Malatya’da Peyzaj Çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesi Park ve...

İmrek: ‘Kaybedilen Türk Kimliğini Tekrar Kazandıracağız’
İmrek: ‘Kaybedilen Türk Kimliğini Tekrar Kazandıracağız’

Türkiye Uyanış Partisi Genel Başkanı...

Kıvılcım Kalay’ I Senaryosu Beyrut’a Götürdü
Kıvılcım Kalay’ I Senaryosu Beyrut’a Götürdü

“Kendinden Kaçan Kadın” ve...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Türkiye’nin küresel teknoloji liderleri Türk Telekom’da yetişecek
Türkiye’nin küresel teknoloji liderleri Türk Telekom’da yetişecek
Türkiye’nin küresel teknoloji liderleri Türk Telekom’da...
7 Mart 2016 13:19
Font1 Font2 Font3 Font4

Türkiye’nin küresel teknoloji liderleri Türk Telekom’da yetişecek

Türk Telekom Akademi, MIT Sloan iş birliği ile geleceğin teknoloji liderlerini yetiştiriyor

Türk Telekom Akademi, dünyanın önde gelen işletme okullarından MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu ile iş birliği yaparak geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirecek Liderlik Gelişim Programı’nı hayata geçirdi. MIT Sloan’ın Türkiye’de ilk defa bir şirket için özel olarak tasarladığı Liderlik Gelişim Programı ile Türk Telekom, çalışanlarını dünyada teknolojiye yön veren liderler olarak yetiştirmeyi hedefliyor.

İnsana yatırımı ana stratejilerinden biri olarak gören Türk Telekom, çalışanlarının gelişimine destek vermek üzere Türk Telekom Akademi çatısı altında dünyanın önde gelen eğitim kurumları ile iş birliği yapmayı sürdürüyor. Türk Telekom Akademi son olarak, dünyanın en itibarlı üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT)’nin Sloan Yönetici Geliştirme Okulu ile geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek üzere iş birliği yaptı ve Liderlik Gelişim Programı’nı hayata geçirdi.

Türk Telekom’un yönetici geliştirme stratejisi doğrultusunda MIT Sloan tarafından özel alarak tasarlanan program, bu yönü ile Türkiye’de ilk olma özelliği de taşıyor. Proje ile Türk Telekom çalışanlarının; küresel strateji, yenilikçilik, liderlik, kültürel dönüşüm ve stratejik iş birlikleri gibi alanlarda yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Uzun soluklu olması planlanan iş birliğinin imza töreni; Türk Telekom CEO’su Rami Aslan ile MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu, Program Direktörü Court Chilton’un katılımları ile İstanbul’da gerçekleştirildi.

Türk Telekom CEO’su Rami Aslan: “Şirketlerin başarılı olmasının yolu liderlik ve yetenek yönetiminden geçiyor.”

Dünyanın önde gelen liderlik okullarından biri olan MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin, Türkiye’den küresel teknoloji liderleri yetiştirme vizyonlarına hizmet eden çok önemli bir adım olduğuna dikkat çeken Türk Telekom CEO’su Rami Aslan şunları söyledi: “Hızla değişen ve rekabetin sürekli arttığı dünyamızda, şirketlerin başarısı ve

gelişimi için odaklanılması gereken en önemli konunun yetenek yönetimi ve liderlik olduğuna inanıyoruz. Bir şirket, çalışanlarına ne kadar önem verirse, diğer paydaşları nezdinde başarısını da o ölçüde artırır. Çünkü lider yetiştirmek çarpan etkisi yaratan bir olgu. Bu, aynı zamanda geleceğinizi nasıl şekillendireceğinizi de belirliyor. İnsan kaynağına yatırım stratejimizle hayata geçirdiğimiz Türk Telekom Akademi’nin odak alanlarından biri de bu… MIT Sloan ile birlikte hayata geçirdiğimiz Liderlik Gelişim Programı da bu vizyoner odağın bir sonucu.”

Aslan: “Türkiye’nin dijital devrimini gerçekleştirecek teknoloji liderlerini yetiştiriyoruz.”

Türk Telekom Akademi’nin MIT Sloan ile gerçekleştirdiği iş birliğinin Türk Telekom için olduğu kadar Türkiye’ye de değer katacağına dikkat çeken Aslan; “Türkiye’nin gelecekte bölgesi için önemli bir finans-enerji-ulaşım üssü haline geleceğine inanıyoruz. Türk Telekom olarak Türkiye’nin bu mega dönüşümüne eşlik ederek onu geleceğe taşıyan dijital ortağı olmaya kararlıyız. Türk Telekom Akademi çatısı altında dünyanın en prestijli liderlik okullarından MIT Sloan ile geliştirdiğimiz Liderlik Gelişim Programı da bu vizyonun bir sonucudur. Program kapsamında hedefimiz, dünyadaki liderlik trendini takip eden, değişime hızla adapte olan, öncülük eden ve ekibini bu yolda yürümeye motive eden kritik lider kitlesini yetiştirmektir. Yetişecek küresel teknoloji liderlerinin, Türk Telekom’un hedeflerine uyumlu olarak Türkiye’nin dijital devrimini gerçekleştiren değişimin yaratıcıları olacaklarına da gönülden inanıyoruz” dedi.

MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu Program Direktörü Court Chilton: “Türk Telekom’a özel olarak tasarladığımız program Türkiye’de bir ilk”

Cambridge’de faaliyet gösteren ve 100 yıldan daha uzun bir tarihe sahip olan MIT Sloan Yönetici Geliştirme Okulu, bugün dünyanın en önemli ve itibarlı iş okulları arasında gösteriliyor. İş birliği kapsamında Türkiye’yi ziyaret eden Sloan Yönetici Geliştirme Okulu Program Direktörü Court Chilton yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İyi bir lider; değişimi iyi yönetendir, kurumunda daha fazla inovasyon yapılmasını sağlar, dijitalleşme ve küreselleşmenin yarattığı yeni iş modellerini anlar ve hızlıca iş süreçlerine entegre eder. Bir liderin, küresel bir zihniyete sahip olması ve dijitalleşmenin şirket ve tüketicileri üzerindeki etkisini çok iyi anlaması gerekir.”

Dünyanın önde gelen şirketlerinde uygulanan küresel liderlik ve yöneticilik trendlerine odaklanarak programlarını oluşturduklarını vurgulayan Chilton konuşmasına şöyle devam etti: “Bizim farkımız gerçek dünyadan uzaklaşmak yerine onun tam içinde olduğumuz eğitim sistemi ve öğrenme metodolojilerini uygulamamızdır. Türkiye’de ilk defa Türk Telekom ile yaptığımız iş birliği kapsamında, mevcut programlarımızı Türk Telekom’a özel şekilde tasarlayarak farklılaştırdık; liderlik ve örgütsel değişim, inovasyon, strateji ve finans temalarının birleşiminden oluşan bir program oluşturduk.”

Chilton: “Türk Telekom’un yarattığı zihniyet devrimini yaymayı amaçlıyoruz.”

Türk Telekom’un geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği entegrasyon ile geleceği okuyarak değişimi yakalayan başarılı şirket örneklerinden biri olduğunu vurgulayan Court Chilton konuşmasını şöyle sürdürdü: “MIT olarak biz Türk Telekom’un yarattığı bu zihniyet devrimini yöneticilerin tamamına ve onların liderliğindeki ekiplere yaymayı amaçlıyoruz. Bu programa katılanlara; Türk Telekom’un stratejisine uygun yenilikleri nasıl yaratacaklarını ve bu yenilikleri nasıl çok daha kısa sürelerde hayata geçirebileceklerini öğretmeyi amaçlıyoruz.”

Chilton: “Değişim süreklidir”

Chilton, “Küreselleşme ve dijitalleşme ile birlikte direktör seviyesinden CXO seviyesine geçiş bugün, beş yıl öncekinden daha büyük bir sıçramayı gerektiriyor. Bunun için de yöneticilerin şirketleri içinde ve dışında geniş bir ilişki ağına ve zengin bir fikir ekosistemine ihtiyacı var. Dolayısıyla, insanların giderek daha fazla kaynağı yönetmesi gerekecek. Ayrıca şimdiye kadar liderin kendi hedeflerini gerçekleştirmesi kariyeri adına yeterliydi ama artık onlardan sadece kendilerini değil şirketin genelini düşünerek hedeflerini gerçekleştirmeleri bekleniyor. Bir diğer önemli konu ise organizasyonda çeviklik yaratabilmek için özellikle yönetici seviyesindeki kişilerin değişimin sürekli olduğunu kabullenmesidir. Bunun yolu da çalışanların değişimi anlama ve değişimle başa çıkma becerilerini geliştirmelerinden geçiyor” dedi.

Eğitime ABD’de başlayacaklar

Türkiye’nin en büyük kurumsal okulu Türk Telekom Akademi’nin hayata geçirdiği program kapsamında Türk Telekom’da yönetici pozisyonunda çalışanlar, MIT Sloan’ın dünyadaki liderlik ve yöneticilik trendleri doğrultusunda Türk Telekom için özel olarak tasarladığı Liderlik Gelişim Programı’nda eğitim alma imkanı bulacaklar. Program ile Türk Telekom çalışanlarının; dünyadaki liderlik trendlerini anlama, kültürel değişim ve kurumsal dönüşümü yönetme, yüksek performanslı sürdürülebilir bir kültür oluşturma, inovatif düşünme ve stratejik işbirliği geliştirme gibi alanlardaki yetkinliklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.

Liderlik Gelişim Programı, sınıf eğitimleri, MIT’nin ABD’deki laboratuvar ve merkezlerine geziler, uzaktan e-eğitim modülleri, grup projeleri ve vaka çalışmaları gibi farklı öğrenme tekniklerini içeriyor. Eğitimlerine 2016 yılının ilk yarısında Amerika’da başlayacak olan çalışanlar, stratejik projelerde MIT profesörleri ve Türk Telekom üst yöneticileri ile birebir çalışma imkânına da sahip olacaklar.

175 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon şirketidir. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, sabit ses ve genişbant ile TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

Türk Telekom Grubu Şirketleri , “Türkiye’nin Dörtlü Oyuncusu” olarak mobil, sabit ses ve geniş bant ile TV hizmetlerini sunmaktadır. Türk Telekom Grubu Şirketleri bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağına ve zengin ürün çeşitliliğine sahiptir. 31 Aralık 2015 itibariyle 12,9 milyon sabit erişim hattı, 8 milyon geniş bant ve 17,3 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu Şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34 binin üzerinde çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., mobil operatör Avea İletişim Hizmetleri A.Ş., genişbant operatörü TTNET A.Ş., yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin yüzde 100’üne sahiptir.”


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa