• Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
Başkan Taşkın: “Kaybedecek Vaktimiz Yok”
Başkan Taşkın: “Kaybedecek Vaktimiz Yok”

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Yonca Zeren’den Pop Arabesk Şarkı
Yonca Zeren’den Pop Arabesk Şarkı

‘’Benim Seni Görmem...

EĞİTİMDE ÇÖZÜM!
EĞİTİMDE ÇÖZÜM!

Geçen hafta eğitim sisteminin ezberci...

Hanife Yazıcı’dan Darende İlçesine Ziyaret
Hanife Yazıcı’dan Darende İlçesine Ziyaret

Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanımefendi...

Vali Ersin Yazıcı Çocuklarla Bayram Kahvaltısında Buluştu
Vali Ersin Yazıcı Çocuklarla Bayram Kahvaltısında Buluştu

Vali Ersin Yazıcı, Karagözlüler Camisi'nde...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Vali Toprak, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Vali Toprak, Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti
Vali Toprak, Başkan Gürkan’ı Ziyaret...
28 Haziran 2016 13:45
Font1 Font2 Font3 Font4

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti. Ziyarette, Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerin yanı sıra, hizmette birliktelik ve koordinasyon konuşuldu.

Malatya Valisi Mustafa Toprak, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a iadeyi ziyarette bulundu. Başkan Gürkan, Vali Toprak’ı Belediye Başkan Vekili Zafer Kırçuval, Başkan Yardımcısı Mustafa Sayın ve birim müdürleri ile birlikte belediye önünde karşıladı. Ziyarette konuşan Vali Mustafa Toprak, “Bildiğiniz gibi 16 Haziranda bu güzel kentte Vali olarak göreve başladım. Yaklaşık 10 gün geçti, Malatya’ya ısındık. Malatya için imkanlarımız ve kabiliyetlerimiz ölçüsünde koşturmaya başladık. Bu anlamda hem iadeyi ziyaretlerde bulunmak, hem de ilin bundan sonra yapılacakları konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere bugünde Battalgazi Belediye Başkanımızı ziyaret ediyorum. Büyükşehir belediyesi oluşumundan sonra daha önce Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyeleri olmasına rağmen, genişlemesi ve sorumluluk alanlarının İl Özel İdaresi’nin sınırlarını da içine alacak şekilde değişti. Aynı zamanda Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerimizin de sınırları değişti. Hizmet alanları ve fonksiyonları da yenilenmiş oldu. Bu çerçevede Battalgazi’mizde hem Eski Malatya’mızın merkezi olması, o anlamda kültürel dokusunun olması, hem şehrin ana merkezini içermesi, yönleriyle hakikaten önemli bir ilçe” dedi.

Vali Toprak, hizmette koordinasyona dikkat çekerek, “Burada bu ilçenin vatandaşlarımıza yönelik müşterek ihtiyaçlarını karşılaması noktasında Büyükşehir Belediyemizle birlikte Battalgazi Belediye’mizin de diğer belediyelerin olduğu gibi sorumluluk alanları itibariyle önemli işlevleri var. Bu anlamda Battalgazi Belediye’mizin bu alandaki işleri, programları, hedefleri konusunda vali olarak bize düşen ve belediyelerimiz işlerini kolaylaştırmak adına, vatandaşlarımızın hizmetleri daha iyi ve kaliteli alması adına, merkezi yönetimin bir uzantısı olarak bizim bir katkı sunmamız noktasında tüm projelerinde peşinen destekçi olacağımızı bilmeleri gerekiyor. Gerek kamu kurum ve kuruluşlarının imkanlarının vatandaşlarımızın daha iyi bir yaşam alanı bulması adına, belediyemizin onlara yönelik götüreceği hizmetler adına, gerekse işbirliği ve koordinasyonun sağlanması adına bu güzellikleri sayın başkanımızla birlikte tüm diğer belediyelerde olduğu gibi paylaşım içinde olacağız. Bu paylaşım hizmetlerin kalitesini arttırmak adınadır. Vatandaşımıza verilen hizmetlerin sürdürülebilir olması adınadır. Bu paylaşım vatandaşlarımızın erişilebilir ve ulaşılabilir hizmetleri alması adınadır. Yaşadığımız kentin her yönüyle gelişmiş olması ekonomik, kültürel, sosyal ve sanayi değerini birlikte ortaya çıkaracak şekilde ulaşma paylaşımıdır. Bizde il valisi olarak gereken katkıyı, desteği, koordinasyonu hem gerçekleştirmek, hem sağlamak üzere başkanımıza destek vermiş olacağız. Bu anlamda hakikaten önemli projelerde yürütülüyor. Hem mevcut projelerin yürütümü, hem de yeni ortaya çıkabilecek ve Battalgazi’yi daha da geliştirebilecek projelerde de çözümün odağı olacak şekilde paylaşım, katkı ve yardımlarımızı, ön açıcılığımızı gölge etmeden katkı sunmaya devam ederiz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu güzel ifadeler üzerine bizim söyleyecek pek bir sözümüz olmaz ama, sayın Valimiz kısa bir süre önce göreve başladı. Kendisiyle daha önce İzmir’de çeşitli toplantılarda görüştük ama bunun ötesinde müşterek dostlarımızın sayın valimizle ilgili pratik çözüm ve sonuç odaklı çalışması ve koordinasyon noktasındaki yönetim kademesindeki kişilerin birlik ve beraberliği noktasında sinerjiye dönüştürülecek enerji ile hizmet etme gayreti içinde olduğunu biliyoruz. Burada da aynı gayret içinde olacağından şüphemiz yok. Biz her şeyden

öte komşuluk ilişkimiz bulunuyor. Biliyorsunuz Valilik ve Belediyemiz bitişik durumda” dedi.

Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı bazı hizmetlere de dikkat çeken Başkan Gürkan, “ İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde yeni hizmet binası bitecektir. Yeni hizmet binamız Türkiye’de ses getirebilecek 30 metre kare kapalı alanı olan ve Malatya’nın yaşadığı Eti, Hitit, Urartu, Büyük Selçuklu, Anadolu Selçuklu, Osmanlı ve Emevi ve Abbasi dönemini de içeren bir fiziki format içerisinde kendi yapısında tek bir örnek olacaktır. Ve aynı zamanda yeşil bina diye tabir ettiğimiz kendi elektriğini kendisi üretecek, ışıktan azami ölçüde faydalanabilecek güzel, Malatya’ya yakışır, aynı zamanda gelecek yüzyıllara tekamül edecek güzel bir mimari örnek olacaktır. Belediyemiz iki yıllık bir belediye olmasına rağmen 9 belediyenin katılımı, özel idaredeki personelin katılımı, Malatya ile birlikte ortak alanların değişmesi bu iki yıllık geçmiş süre içerisinde kıyaslandığında yüz yıllık belediyelerde olan imkanların aynısı belediyemizde de mevcuttur. Bir tarafta konkasör tesisimiz, asfalt şantiyemiz kurulmuş, diğer taraftan cari hizmetlerimiz aynı şekilde gidiyor, diğer taraftan da temizlikle ilgili Battalgazi’miz Türkiye standardını oluşturuyor. Belediyeciliğin diğer işlerinde de hakikaten Türkiye’mizde ve Malatya’mızda ses getirecek şekilde çalışmalar yapılıyor. Sizde müşahade ettiniz, iftar çadırımızda her akşam yaklaşık 2 bin kişiye iftar yemeğimiz oluyor. Evlere sıcak yemek ve diğer sosyal yardımlarda da bulunuyoruz. Burada esas dikkati çeken ve önemli olan oraya gelen insanların Malatya’nın fotoğrafı olması. Her görüş ve fikirden her kesimden insanımızı görmek mümkün. Malatya’da homojenlik ve birlik-beraberliğin sağlanması, sergilenmesi anlamında, ortak payda Malatya vurgusunun yapılmasında çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

Ziyaret sonrası, Vali Toprak ve Başkan Gürkan, Medeniyet Ağacı’nda incelemelerde bulundu.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa