• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı
‘Dünden Bugüne Kayısı Festivali’ Fotoğraf Sergisinin Açılışı Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Dünden...

Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”
Elazığ belediyesi’nden “Ruh Sağlığı Motivasyon Şöleni”

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü Toplum...

Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı
Doğanşehir Belediyesi Yayladaki Hayvanları Unutmadı

Sıcak havalarda su ihtiyaçlarını gidermesi...

Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak
Dağ Bisikleti Yarışması Yapılacak

Malatya Kültür Sanat Etkinlikleri ve...

Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti
Milletvekili Ölmeztoprak’tan FKA ile Teknokent Ziyareti

AK Parti Malatya Milletvekili İnanç...

Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor
Yaz Sıcakları Beyin Kanamasını Tetikleyebiliyor

Beyni besleyen damarların yırtılarak kanın...

‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi
‘Kayısı: Fırsatlar Ve Riskler’paneli Düzenlendi

Bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen Malatya...

En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden
En İyi Yaş Kayısılar Kale Ve Darende İlçelerinden

187 Üreticinin Katılımıyla Yaş Kayısı...

Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Vali Toprak, Türk Milleti Necip Bir Millettir
Vali Toprak, Türk Milleti Necip Bir Millettir
Vali Toprak, Türk Milleti Necip Bir...
9 Ağustos 2016 14:30
Font1 Font2 Font3 Font4

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Yönetim Kurulu üyeleri Vali Toprak’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY Terör Örgütünce gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında ve sonrasında Vali Toprak’ın göstermiş olduğu dik duruşu ve almış olduğu tedbirler ile ilimizde ve ülkemizde bir felaketin önüne geçmiş olması sebebi ile teşekkür ziyaretinde bulundular.

Başkan Erkoç “15 Temmuzda yaşanan haince bir darbe kalkışması milletimizin göstermiş olduğu feraset ve cesaret bunun önüne geçti. Ben özellikle Sayın Cumhurbaşkanımızın görüntülü telefon görüşmesinin ardından bu millet meydanlara çıkarak tanklara, uçaklara, helikopterlere göğsünü siper etti, büyük bir felaketin, büyük bir uçurumun kenarından döndük. Hedef geçmişteki darbelere benzer bir darbe değil, milleti bölmek, parçalamak, vatansız bırakmaktı. Ülkeyi Suriyelileştirmek, Iraklılaştırmaktı. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, Siyasi Parti liderlerimizin, Siyasi Partilerimizin, Polis Teşkilatımızın, Ordu içerisindeki hainlerin dışındaki vatan evladı olan, Mehmetçik ismine layık olan askerlerimizin dik duruşu bu felaketin önüne geçti.

Sizde Malatya’da ilk saatten itibaren o dik duruşunuzla, millete vermiş olduğunuz moral desteği ile inanınki Malatyalının gönlünde de bir taht kurdunuz. Çok da yoruldunuz ama alınması gereken tedbirleri de ivedilikle alarak bu kalkışmada önemli bir merkez olan Malatya’da bu hain kalkışmaya fırsat vermediniz. Zaman birlik zamanı, zaman kardeşlik zamanı, zaman gönülleri açma zamanı. Sizin bu dik duruşunuz, Malatya’ya verdiğiniz özgüven bizleri son derece memnun etti, Odamız ve iş dünyası olarak sizlere teşekkür ediyoruz. Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz.” dedi.

Başkan Erkoç,15 Temmuz 2016 tarihinde bastırılan darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimizin aileleri ve aynı darbe girişiminde yaralanan vatandaşlarımıza destek amacıyla, Başbakanlık tarafından 2016/18 sayılı Genelge ile başlatılan “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” na oda olarak 75 000 TL.- katkıda bulunduklarını belirterek dekont suretini Vali Toprak’a verdi.

Vali Toprak, ziyaretlerinden ve “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” na sağladıkları katkılardan dolayı Başkan Erkoç ve üyelere teşekkür etti.

Vali Toprak, “Sizler teşekkür ziyareti için geldiniz ama ben sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin Ticaret ve Sanayi Odası olarak büyük bir anlam içeren 75 000 TL.- lik bir katkıyı bu kampanyaya sunmanız bizim için, şehitlerimiz için, ülkemiz için, vatanımızın birliği, dirliği için bekası için önemlidir.

15 Temmuz’da maalesef ülkemiz bin yıllık tarihi geçmişi içerisinde hiçbir şekilde yanından uzaktan yakından yaşamadığı bir ihaneti yaşadı. Maalesef şerefli Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine kene gibi yapışan ve kendisini kripto, kozmik davranış içerisinde göstererek ve belli etmeyerek, sinsice o şerefli ordumuzu kullanarak ve onu asla temsil etmemelerine rağmen o kisve altında ülkemize ciddi bir acı yaşatmışlardır. Maalesef 240 tane şehidimiz ve 2 bini aşkın yaralımız, gazimiz vardır. Onlara da Allah’tan şifalar diliyoruz ve şehitlerimize de bir kez daha rahmet dileklerimizi sunmak istiyoruz.

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması savaş hukuku içerisinde dahi ülkelerinin birbirine yapmayacağı, bir savaş hukukunda göstermeyeceği  o hain yaklaşımı göstermiştir. Kendi içimize kümelenmiş hainlerin yüzleri 17-25 Aralık’ta ortaya çıkmış, arızaları, ihanetleri, sonucu net olarak görülmüştür.

Bu anlamda, Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhurbaşkanlığı makamı ve tüm bakanlık makamlarının bir temsilcisi olarak bizimde görevimiz; Fetullahcçı Terör Örgütünün / Paralel Devlet Yapılanmasının ve bu adi yapılanmanın tüm uzantılarını detaylı bir şekilde ortaya çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti devletimizi oluşturan halkımızın gönlünde, yüreğinde irade ettikleri o sonucu, o cezalandırmayı tahakkuk ettirmektir.

Biz de onun için çalışıyoruz, hangi kurum ve kuruluşlara sinmişlerse, bu kurum ve kuruluşlar da çalışmalarımızı titizlik içerisinde, ciddiyet içerisinde, ivedilik içerisinde yürütüyoruz.

Bu kalkışmaya bir cunta, bir darbe, bir ihtilal denilebilir ama yapılış tarzı itibariyle kesin bir nokta var. Bu kalkışma ülkemizde yapılış saati itibariyle bir iç savaş çıkartmak, insanlarımızı birbirine düşman etmektir.

Bu kalkışma; Gerek dışarıdan bu işi tezgâhlayanların, gerek kendilerini kozmik davranarak, belli etmeyerek, içimize sinerek, dini olmamasına rağmen onu istismar ederek, insanlarımızın heyecanından ve duygularından hareketle sinsice çalışmalar yaparak ve bu çalışmalarını yurt dışından bazı uzantılarla birlikte harekete geçirmiş olmalarıdır.

Eğer ki bu hain girişim, terörist faaliyet başarılı olsaydı, birileri bir yerlerden yarın, öbür gün ülkemizin iç karışıklık ve çatışma ortamı nedeniyle buraya gelip, çöreklenip, üstüne oturabileceklerdi. Bu hain plan şu anda çok net olarak da gözüküyor.

Malatyalı hemşerilerimiz, 15 Temmuz günü buraya, valiliğimiz önüne, 15 Temmuz Millet Meydanı’na hızlı bir şekilde intikal edip, ellerinde hiçbir şey olmamasına rağmen şehrimizin önemli noktalarından gelebilecek tehlikelere diğer illerde olduğu gibi kendi bedenlerini, ruhlarını, vücutlarını siper etmeleri, burada bu gün mutlu ve müreffeh bulunmamızı sağlıyor.

Büyük acılar yaşayabilirdik, milletimizden aldığımız güçle Polisimiz, Jandarmamız ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin o hainliğe bulaşmamış şerefli, üniformasını şereflice taşıyan askerlerimizle birlikte bu belayı def ettik. Ülkemize bir kez daha geçmiş olsun diyor, şehitlerimize ve gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Türk milleti necip bir millettir, bu tür olaylar karşısında her türlü ayrılığı bir kenara bırakıp kenetlenerek, arasına sokulmak istenen nifak karşısında dimdik ayakta kalacak şekilde havayı teneffüs eden ve o nokta da duruşunu net olarak ortaya koyan necip bir millettir. Milletimizin bu davranışı aramıza sonradan sokulmak istenen nifak çalışmalarını da bertaraf etti. Vatandaşlarımıza müteşekkirim.

Dün ilimizde de gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi çok başarılı geçti ve oradaki tüm katmanlarımızın bir arada olması, herkesin duygusunu, düşüncesini oradaki sınırlı sürede ifade etmesi ve böyle bir fırsatın tanınması bizde gelecek için güç vermiştir. Milletimiz bu gibi her türlü zorluklarla, sıkıntılarla, ihanet ve hain saldırılarla karşı karşıya kaldığında kenetlenmeyi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin bekasını korumayı çok güzel bir şekilde başarmıştır. Bundan aldığımız ilhamla ve güçle Türkiye Cumhuriyeti Devletimizle, tüm kurum ve kurullarımızla birlikte bu vatan toprağını geleceğe de, gelecekteki hedeflerimize de bir bütün olarak taşıyacağız.” dedi.

 

 

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa