• Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır
Karakuş: Malatya İçin Ekibimiz Hazır

CHP’li Karakuş, ‘Varlıklarını dolma kalem...

KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz Açtırmıyor
KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz Açtırmıyor

KOM Şube Müdürlüğü Kaçakcılığa Göz...

AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığına Kenan Tugal atandı
AK Parti Akçadağ İlçe Başkanlığına Kenan Tugal atandı

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde AK Parti...

Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi
Fırat Edaş Saha Ekibine Güvenli Sürüş Eğitimi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yaklaşık 2...

Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
Tıp Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr....

Akçadağ’daki Oto Hırsızları Yakalandı
Akçadağ’daki Oto Hırsızları Yakalandı

Malatya Akçadağ İlçe Emniyet Müdürlüğü...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Çok Amaçlı Spor Tesisi Kazandırıyor
Yeşilyurt Belediyesi, İnönü Mahallesine Çok Amaçlı Spor Tesisi Kazandırıyor
“Mahallelerimizin Sportif Alt Yapısını...
30 Ağustos 2021 19:05
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

İnönü mahallesinde yapımı süren Spor Tesislerini inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yetenekleri gençlerimizi ülke sporuna kazandırmak için ilçemizin her bölgesine modern ve çok amaçlı spor tesisleri inşa ediyoruz. Mahallelerimizin sportif alt yapısını yeni yatırımlarla daha güçlü hale getiriyoruz” diye konuştu.

İnönü mahallesinde ki toplam 6 bin 760 metrekare alanda hizmete girecek spor tesislerinde futbol, basketbol, voleybol ve bocce sahasının yanı sıra tenis kortunun yer alacağını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt’un geleceğine emanet edecekleri eserler arasına İnönü Mahallesi Spor Tesislerini de ekleyeceklerini söyledi.

Gençlere yatırım yaparak geleceğe yatırım yaptıklarını sözlerin ekleyen Başkan Çınar, “ Gençlik ve Spor Yılı olarak ilan ettiğimiz 2021 yılı içerisindeki sportif yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor TOTO Teşkilatımızın katkılarıyla ilçemizin dört bir tarafına farklı spor dallarına yönelik yeni yatırımlar kazandırıyoruz.Merkez-kırsal ayrımı yapmadan her mahallemizin sportif gücü ön plana çıkartıp gençlerimize daha fazla yatırım yapmak amacıyla vaat ettiğimiz projelerimizi teker teker gerçeğe dönüştürüyoruz. Bölgelerimizin ihtiyaç duyduğu ve gençlerimizin bizden en fazla talep ettiği halı saha eksikliklerini gideriyoruz. Şu anda bitme aşamasında olan 9’a yakın Halı Sahamızı gençlerimizin hizmetine sunacağız. İlçemizin farklı alanlarında tespit ettiğimiz ve ihtiyaç duyulan mahallelerimize bu tesisleri kazandırmaya devam edeceğiz. İlçemizin en hareketli bölgelerinden olan İnönü mahallemizdeki yaklaşık 7 dönümlük alanda yapımına başladığımız futbol, tenis, basketbol, voleybol ve bocce alanlarımızın büyük bir kısmını tamamladık.İnönü mahallemiz yeni yatırımlarla daha cazip ve güzel bir görüntüye kavuşacaktır. “ dedi.

Malatya’da ilk Bocce sahasının Yeşilyurt’ta hizmete gireceğini hatırlatan Başkan Çınar, “ Kentimizde ilk bocce sahamızı İnönü mahallemizde gençlerimizle buluşturacağız. Bizler bütün sportif branşlarının güzel ve kaliteli alanlarda yapılmasına öncülük ediyoruz. Farklı spor dallarına yönelik modern yatırım alanları inşa ederek gençlerimizin kendilerini yeni spor dallarında geliştirmelerine destek oluyoruz. Bütün branşlarda iddialı ve önde olduğumuzu bu tür yatırımlar aracılığıyla gözler önüne seriyoruz. Bocce ve farklı spor dallarında Yeşilyurt’un ismini duyuracağız.” diye konuştu.

Gençlerin kişisel gelişimlerine destek olmak adına spor yatırımlarını artırdıklarına dikkat çeken Başkan Çınar, “ Sporda kalıcı başarıların temelinde hiç şüphesiz alt yapı ve tesisleşme vardır, bizlerde gençlerimizin güzel ve sağlıklı alanlarda kendilerini en güzel şekilde yetiştirmelerine katkı sunmak adına modern ve nezih alanlara sahip spor tesislerimizin sayısını hızla artırmaktayız. Geleceğimizin umudu olan ve yarınlarımızı inşa edecek olan gençlerimizin kişisel gelişimlerine destek olmanın yanı sıra enerjilerini doğru alanlarda değerlendirmelerine katkı sunuyoruz. Spor tesislerimizin yanı sıra soyunma odaları, tribünleri ve çevre düzenlemeleriyle birlikte mahallelerimizin çehresini değiştirip, her sokağımız ve caddemizin prestij seviyesini artırmaktayız. Dilek mahallemizde hizmete sunduğumuz Mesut Özil Halı Sahamıza o bölgede yaşayan gençlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Beylerderesindeki Millet Bahçemizde futbol, voleybol, basketbol ve tensi kortlarımız o bölgenin çehresini değiştirirken, yüzme branşında yeni yeteneklerimizi keşfetmek amacıyla yapımına başladığımız Yakınca Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzla bu branşta da önde ve iddialı olduğumuzu ön plana çıkartacağız. Kadim Çırmıhtı bölgemizle özdeşleşmiş olan Güreş Sahamızı yeni bir projeyle baştan aşağıya değiştirip spor kompleksi olarak hizmete sunacağız. Bu sahamızı inşallah 2022 yılındaki

festivalimizde hizmete sunup, karakucak güreşlerimizi burada yapmayı planlıyoruz. Amacımız; gençlerimizi daha fazla spora yönlendirmek, kişisel gelişimlerine destek olmak ve yeteneklerine uygun bir spor dalıyla uğraşmalarını sağlamaktır. Dinamik ve sağlıklı bir gelecek için var gücümüzle, durmadan dinlenmeden çalışıyoruz. Yeşilyurt’umuzu spor kenti hüviyetine ulaştırma hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu.

İnönü Mahalle Muhtarı Gazi Atabey ise, mahallelerine kazandırılan yeni spor tesislerinden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkürlerini sundu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a İnönü Mahallesindeki Spor Tesisi inceleme gezisine; AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav, Yeşilyurt İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Özgül, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yetkilileri eşlik etti.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa