• Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
 • Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
  Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
 • Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
  Yeşilyurt Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Atletizm Takımından Büyük Başarı!
 • Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
  Futboldaki Başarısı Göz Dolduruyor
 • İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
  İl Özel İdaresi Spor Kulübü U-16 Futbol Takımımız Kayseri’de
 • Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
  Depremzede Sporcu Eylül Aslan Şampiyon Oldu
 • Elazığ Belediyesporlu 3 Boksörümüz Çeyrek Finalde
  Elazığ Belediyesporlu 3 Boksörümüz Çeyrek Finalde
 • Kadınlara Savunma Sporları Hakkında Eğitim Verildi
  Kadınlara Savunma Sporları Hakkında Eğitim Verildi
Başkan Güder: “Deprem Konutları Kısa Süre İçerisinde Teslim Edilecek”
Başkan Güder: “Deprem Konutları Kısa Süre İçerisinde Teslim Edilecek”

Battalgazi ilçesinde Gelinciktepe’de yapılan deprem...

Hekimhan Atık Su Arıtma Tesisine Kavuştu
Hekimhan Atık Su Arıtma Tesisine Kavuştu

Hekimhan Atık su Arıtma Tesisinde...

Hıfu Ameliyatsız Yüz Germe Tek Seansta Cildi Gençleştiriyor
Hıfu Ameliyatsız Yüz Germe Tek Seansta Cildi Gençleştiriyor

Cilt sıkılaştırma ve yüz germede...

ŞEHİR
ŞEHİR

Spread the loveTweetİnsanoğlunun var oluşu,...

Asansör Motoru Asansör Motoru Nedir?
Asansör Motoru Asansör Motoru Nedir?

Asansör Motoru; asansörün hareket etmesi...

“Bizim Hizmetlerimiz Herkese Eşit ve Adil Olacaktır”
“Bizim Hizmetlerimiz Herkese Eşit ve Adil Olacaktır”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin...

Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör

İmparator olmak için büyük emekler,...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Yeşilyurt Belediyesi’nde Dijital Dönüşüm Ve E-İmar Sistemi Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Yeşilyurt Belediyesi’nde Dijital Dönüşüm Ve E-İmar Sistemi Tanıtım Toplantısı Yapıldı
“Dijiyurt Yeşilyurt Sloganıyla Teknolojik Alt Yapımızı...
14 Mayıs 2022 01:32
Font1 Font2 Font3 Font4
Spread the love

Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi tanıtım toplantısında konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Dijiyurt Yeşilyurt sloganıyla başlattığımız teknoloji alt yapımızda ki yenileme hizmetlerimize Dijital Dönüşüm ve E-İmar programını da ekleyerek, vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden daha hızlı, kolay, etkin ve kaliteli bir şekilde yararlanmasını sağlıyoruz.” diye konuştu.

Dijital değişim ve dönüşümde attığı adımlarla örnek bir vizyon ortaya koyup, bilişim alt yapısını her geçen gün yenileyen Yeşilyurt Belediyesi, belediye hizmetlerine erişimi kolaylaştırmak, zaman ve kaynak tasarrufu sağlamak için ‘Dijiyurt Yeşilyurt’ sloganıyla başlattığı teknik alt yapı dönüşüm hizmetlerine Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemini de ekledi.

Yeşilyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak ile Koordinasyon Müdürlüğü işbirliğiyle Gedik Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen ‘Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi’ bilgilendirme toplantısında; Yeşilyurt Belediyesinin dijital dönüşüm hizmetlerine katkı sunan Duru Bilişim ve Net-Cad Firmasının yetkilileri tarafından görsel sunum destekli bilgilendirmeler yapıldı.

Yeşilyurt Belediyesinin dijital alt yapısını yeni teknolojik gelişmelerle güçlendirdiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bölgede dijital dönüşümü gerçekleştiren ilk yerel yönetimler arasında yer aldıklarını, belediyenin resmi internet sitesinde faaliyete geçen e-imar sistemiyle de belediyenin imar, bilgi işlem ile emlak ve istimlak işlemlerine ulaşımı daha kolay, hızlı ve kesintisiz hale getirdiklerini söyledi.

Vatandaşların belediye hizmetlerine ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra zaman ve kaynak tasarrufunu maksimum seviyeye çıkartacak yenilikçi modelleri bünyelerine katmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ Gelişen dünyamızda çağın gerekliliklerine yerine getirip teknolojik alt yapısını her geçen gün yenileyen bir belediye olarak, uygulamaya aldığımız Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemiyle birlikte bu yöndeki hizmetlerimizin boyutunu daha fazla geliştirmiş oluyoruz. Dünyada son dönemlerde hızla yayılan yeni nesil belediyecilik anlayışıyla hizmetlerine baştan aşağıya şekil veren bir belediye olarak, bilişim ve otomasyon çalışmalarını yakından takip edip, ülkemizin teknolojik altyapısının izin verdiği son noktaya kadar kullanıp bir dijital dönüşüm sürecini hızla başlatmış olduk. Özellikle son iki yıldır dünya düzeninin değişmesine neden olan pandemi süreciyle birlikte yaşanan dijital dönüşüm sürecine bizlerde ayak uydurup, teknolojik alt yapımızı sürekli yeniliyoruz. 2022 yılı itibariyle Dijiyurt Yeşilyurt sloganını, kurumumuzun ilkeleri arasında yer alarak, endüstri 4.0 çağının getirmiş olduğu ideal teknolojik alt yapı kullanılarak müdürlüklerimizin ve vatandaşlarımızın zaman ve fiziki iş yükünü minimalize etmek için dönüşüm sürecimizde; doküman yönetim sitemiyle İçişleri Bakanlığı, E-belediye ve elektronik imza platformunda yerimizi alarak, kurumsal entegrasyon kabiliyetimizi zirveye taşımış olduk. Aynı zamanda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı bünyesinde devreye alınan Coğrafi Bilgi Sistemleri Platformunda da kurumsal dijital dönüşüm sürecine entegre olduk. Belediyemizin dijital dönüşüm platformunun mimari oluşumuna yönelik yeni hizmetlerimizi bugün ki toplantımızda kamuoyuyla paylaşmaktan onur duymaktayız. Koordinasyon İşleri Müdürlüğü, Emlak ve İstimlak Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğümüzün ortaklaşa projelendirdikleri, e-imar ve kent rehberi otomasyonlarımızla birlikte dijital platformumuzda yerimizi almış olduk. NETCAD ve DURU bilişim firmalarımızın da ciddi destekleri sayesinde otomasyon üzerinden mimarimizi yükseltmiş durumdayız. Bölgemizde dijital dönüşümü gerçekleştiren ilk belediye olmanın verdiği sorumlulukla birlikte İletişim teknolojilerinin durmaksızın ilerlemesi ve kolaylıklar sağlaması kapsamında vatandaşlarımızın zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde kesintisiz hizmet almasını sağlayarak, dijital dünyada yerimizi almış oluyoruz. ” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediyesinin teknoloji alt yapısındaki dijital dönüşümler sayesinde iş ve işlemlerin daha hızlı ve pratik olarak çözüme kavuşturma imkânları sunduklarını ifade eden Başkan Çınar, “ Alanında uzman isimler tarafından teknolojik alt yapımızda yapılan yeni değişikliklerle birlikte dilekçeden evrak takibine, emlak vergisi bildiriminden vergi ödemelerine, askıda imar planından imar durum bilgisi sorgulamaya, ruhsat başvurusundan ruhsat sorgulamaya, dilekçe kayıttan bilgi edinme başvurularına kadar birçok alanda ki hizmetlerimizi internet ortamına taşımış oluyoruz. Vatandaşlarımız evlerinden ya da işyerlerinden belediyemizle ilgili iş ve işlemlerini daha kolay

ve hızlı bir şekilde yaparak, çalışmalarını daha da hızlandırmış olacaklar. Özellikle belediyemizin imar ile emlak ve istimlak hizmetlerinden yararlanan vatandaşlarımız, müteahhitlerimiz, emlakçılarımız ve yapı denetim firmalarımız gerekli başvuru veya bilgi alma süreçleri için belediyemize gelmek yerine web sayfamızda faaliyete geçen e-imar sistemine E-Devlet bilgileri ile giriş yaparak; imar durumu başvuruları, proje onay süreçleri, parsel sorgulama, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgeleri gibi tüm işlemlerini daha kolay ve pratik bir şekilde yapma imkânına kavuşmuş oluyor. E-imar sistemi ayrıca belediyemizin fiziki arşiv kapasitesine yer anlamında ciddi avantajlar oluştururken, kırtasiye giderlerimizden büyük oranda tasarruf etmemize, dolayısıyla milli servete önemli ölçüde katkı sunmamızı sağlamıştır. Dijital dönüşümün sağladığı bu olanaklardan dolayı vatandaşlarımız zamandan, dosya ve proje çıktılarından tasarruf ederek istedikleri evraklara elektronik ortamdan ulaşabileceklerdir. İmar durumu butonuyla vatandaşlarımız artık belediyeye gelmeden kendi parsellerinin imar durumunu sorgulayabilecekler. Vatandaşlarımızın imarla olan işlemlerini kolaylaştıracak olan E-imar uygulamasını, bugün itibariyle hizmete sunuyoruz. Bu kapsamda öncelikle belediyemizin Coğrafi Bilgi Sistemi altyapısının kurulması konusunda birimlerimizin ellerinde bulunan kadastro, plan, hali hazır, numarataj verilerinin akıllandırılıp, tek bir veri tabanı yapısı kurulup, sunucu bilgisayarlarımız üzerinde çalışmasını sağladık. Sistemlerimizi Bakanlık, E-devlet ve E-belediye altyapıları ile entegre hale getirmeye başladık. Bu sistemle Türkiye’nin neresinde olursa olsun insanlar bilgisayarları, tabletleri ve telefonları üzerinden on-line bir şekilde arsalarının ve taşınmazlarının imar durumunu sorgulayabilecekler. Vatandaşlarımız tek tık ile erişim sağlayabilecekleri E-imar uygulamasına Belediyemiz internet sitesi üzerinden ulaşabileceklerdir. Belediye hizmetlerimize ulaşımı kolaylaştıran teknolojik alt yapımızda ki bu değişikliklerin hayata geçme sürecinde büyük emek sarf eden Başkan Yardımcılarımıza, İmar ve Şehircilik, Emlak ve İstimlak ile Koordinasyon Müdürlüklerimize, mesai arkadaşlarımıza, yazılım süreçlerinde desteğini esirgemeyen firma yetkililerimize şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

‘Dijital Dönüşüm ve E-İmar Sistemi’ bilgilendirme toplantısına; Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyeleri, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri, İnşaat Müteahhitleri Derneği, Jeoloji Mühendisleri Odası, Asansörcüler Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Jeofizik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Harita Mühendisleri Odası, Şehir Planlayıcıları Odası, Mimarlar Odası ve Emlakçılar Odası Başkanları ile Yapı Denetim Birliği ve Serbest Yapı Denetim Firma Yetkilileri katıldı.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa