• Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
  Yetişkin Spor Kurslarının Kapıları Her Mevsim Açık
 • Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
  Yeşilyurt’un Gururu Artık Milli Takımda!
 • Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
  Başkan Sülük’ten Turnuva’ya Tam Destek
 • Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
  Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Güreş Festivali Başladı…
 • Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
  Çınar“Gençlik Yatırımlarımız Meyvelerini Vermeye Başladı”
 • Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
  Akçadağ, Darendespor Karşısında 3 Puanı 3 Golle Aldı!
 • Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
  Erdal Doğaner Futbol Turnuvası’nda Şampiyon İl Jandarma Oldu
 • Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
  Malatya’da Spor Tarihine Geçen Antrenör
 • Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
  Boksta Malatya’nın Gururu Sedef Nergiz
 • U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
  U17 Türkiye Şampiyonu Elazığ İl Özel İdare Spor
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’
Başkan Taşkın ‘’Hep Birlikte Başaracağız ’’

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın,...

Doğanşehir İlçesinde Rezerv Yapı Alanı Belirlendi
Doğanşehir İlçesinde Rezerv Yapı Alanı Belirlendi

Malatya İli, Doğanşehir İlçesi, Doğu...

Üreticiler En İyi Kayısı İçin Yarışacak
Üreticiler En İyi Kayısı İçin Yarışacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi ile İl...

Sevda Onat İle Efsane Şarkı Yeniden Sahillere İniyor
Sevda Onat İle Efsane Şarkı Yeniden Sahillere İniyor

Yaz aşklarının dolu dizgin başladığı...

Sadıkoğlu, daha hızlı ayağa kalkmanın formülünü verdi
Sadıkoğlu, daha hızlı ayağa kalkmanın formülünü verdi

Düğün ve tatil sezonunda olduğumuz...

Çarşı Merkezine Yeni Taksi Durağı
Çarşı Merkezine Yeni Taksi Durağı

Battalgazi Belediye Başkanı Bayram Taşkın...

Havalanı Yolu Genişletiliyor
Havalanı Yolu Genişletiliyor

Havaalanı-Kağıt Fabrikası arasındaki 16 km’lik...

Bu Ülke
Bu Ülke

Bu...

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ
İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR MİYİZ

İKİ VAKTİN NAMAZINI BİRLEŞTİREREK KILABİLİR...

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği
Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik İftar Yemeği

Reşat Erdoğan’dan 5 Bin Kişilik...

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler
Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O Kareler

Siyasette Unutulmayacak Olan İşte O...

Kim Yapıyor Bu Binaları
Kim Yapıyor Bu Binaları

Kim Yapıyor Bu...

Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor
Bu Evi Görenler Gözlerine İnanamıyor

Bu Evi Görenler Gözlerine...

Hipnotize Edici Yansımalar
Hipnotize Edici Yansımalar

Hipnotize Edici...

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı
El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların Sergisi Açıldı

El Emeği, Göz Nuru Çalışmaların...

Facebook Like Box Kodunu Giriniz
Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası Hizmete Girdi
Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası Hizmete Girdi
Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası Hizmete...
26 Eylül 2016 12:33
Font1 Font2 Font3 Font4

“Yeşilyurt Kent Konseyi, Malatya ve Yeşilyurt İlçemize Çok Faydalı Hizmetlerde Bulunacak “

Yeşilyurt Belediyesi tarafından Fahri Kayahan Bulvarında yaptırılan ‘Yeşil Hilal’Park Projesinin başlangıç noktasında park alanı içinde 522 m2 alana üç kat üzerinden inşa edilen Yeşilyurt Kent Konseyi Hizmet Binası düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Önce Vatan Gazi ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muharrem Kıbrıs, Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Genel Başkanı Hasan Meşeli, Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ ÇOBANOĞLU, “BİZİM KAPIMIZ HERKESE AÇIK “

Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Necati Çobanoğlu, Kent Konseylerinin önemi üzerine yaptığı konuşmada “Açılışımıza gösterilen ilgi bizi mutlu etti. Bu durum Kent Konseyinin önemsendiğini göstermektedir. Kent Konseyleri halkın tamamının yönetime katılması, farklı renklerin yönetimde kendisini göstermesi, bütün halk tabakalarının yaşadıkları kentler ve ilçelerin daha ileriye düzeye ulaşması için projeleri ve düşüncelerini sundukları Kent Konseyleri bu açıdan önemlidir.İlçe halkımız bu şekilde yönetime katılacaktır.Bizim kapımız herkese açıktır. Kadınlarımıza, engelli kardeşlerimize ve gençlerimize yönelik çok güzel projeler uyguluyacağız. Bu modern binanın ilçemize kazandırılmasında büyük emek ve çaba sarfeden Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat’a teşekkür ederim” dedi.

BAŞKAN POLAT, “MODERN BİNAMIZDA GELECEĞE YÖNELİK ÇOK GÜZEL PROJELER ÜRETİLECEK”

Yeşilyurt Kent Konseyi binasının iç ve dış tasarımı ile mimari yapısıyla Malatya ve Yeşilyurt İlçesine yakışacak faaliyetlere ev sahipliği yapacağını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise selamlama konuşmasında, “ İlçeler için Kent Konseyleri hukuken bir mecburiyet değildir. Ancak biz rutin hizmetlerimizin dışında kentimizin ve ilçemizin her türlü alanda daha ileriye düzeye ulaşması için, geleceğimizin daha güzel olması için Kent Konseyini kurmaya karar verdik. Bu yapı sayesinde şehrin tüm katmanlarının ve renklerinin sivil platformda yönetime dahil olup, düşünce ve projelerini ortaya koyabiliyorlar. Kent Konseylerini bu açıdan önemsiyoruz, bundan dolayı özellikle kurulması için çaba sarfettik. İlçe halkımızın bütün kesimlerini kapsayacak şekilde öncelikle Yürütme Kurulu oluşturuldu. Tecrübeli bir eğitim hayatına sahip olan Necati Çobanoğlu’nu Genel Sekreterliğe getirerek, bu yapıya kazandırmış olduk. Kent Konseyinin bu yönetim şemasıyla kentimize ve ilçemize çok faydalı hizmetlerde bulunacaklarına inanıyorum. Tabi bu hizmetleri yaparken mekanlara da önem vermek gerekiyor. Bugün hizmete girecek olan Kent Konseyi binamız iç ve dış tasarımı, mimari yapısıyla ilçemize yakışacak bir şekilde faaliyetlerde bulunacak. Bu güzel binamızda ilçe halkımızı misafir edip, geleceğe yönelik çok güzel projeleri halkımızla buluşturacağız. Bu güzel binamız projeler

ve faaliyetlerle daha güzel hale gelecek. Kent Konseyi Hizmet Binasının Malatya ve Yeşilyurt İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum “ dedi.

KAYMAKAM BABAHANOĞLU, “GELİŞİM VE GLOBELLEŞME YÖNETİM ŞEKİLLERİNİ ETKİLEDİ”

Dünya’daki gelişme ve globalleşme yönetim süreçlerini etkilediğini ifade eden Yeşilyurt Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ise konuşmasında, “ Yönetim, yöneten ve yönetilenden çıkarak paydaşlar şekline dönüşmüştür ve kentin tüm paydaşları gerek atanan gerekse de seçilmiş kişilerin yanında etkili görev almaya başlamışlardır. Bunun en somut örneklerinden biri de kurulan Kent Konseyleridir.Şehrin tüm dinamiklerinin katıldığı,kentle ilgili kaygıları ve projelerini ortaya koyduğu, fikirlerini somutlaştırdığı bir platform haline ulaşmıştır.Kent Konseylerinin yasal olarak düzenlenmesine rağmen pratikte çok fazla etkin olmadığını görüyorduk ama son yıllarda bunun çok iyi somutlaştığını, kentin tüm dinamiklerinin fikirlerini açıkca beyan ettiği demokrasi platformu haline gelmeye başladı.Bunun en güzel örneğini Yeşilyurt İlçemizde görmekteyiz.1.5, 2 yıl içerisinde kurumsallaşmasını tamamlamak üzere olan Yeşilyurt Kent Konseyi bu nezih mekanda kent dinamiklerinin fikirlerini ve projelerini somutlaştırarak Malatya ve Yeşilyurt ilçemize hizmet edeceğine inanıyorum.Hizmet binasının yapılmasında ve hizmete girmesinde emeği geçen başta Yeşilyurt Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum “ şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR, “GÜZEL ESERLERİN HİZMETE SUNULMASI TAKDİRE ŞAYAN”

Yeşil Hilal Projesi ve Kent Konseyi binasının yer aldığı Fahri Kayahan Bulvarına farklı bir hava getirdiğini belirten Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Yeşilyurt Belediyemiz tarafından bu bölgeye kazandırılan Yeşil Hilal Projesi kapsamındaki park alanı ve içindeki Kent Konseyi Hizmet Binası önemli bir açığı kapatacaktır. Bu projelerden dolayı Başkanımız Hacı Uğur Polat ve ekibi yürekten tebrik ediyorum. Gerçekten kısa bir süre içerisinde Belediyelerimizin hızlı bir idari yapılanmasıyla birlikte hiç zaman kaybetmeden iş üretmeleri, yatırım yapmaları, projeler üretmeleri çok önemlidir. Malatya bu anlamda hiç zaman kaybetmedi, bu tip güzel eserlerin halkımızın hizmetine sunulması takdire şayandır. Bütün hizmetler halka yapılır, dolayısıyla sizin yaptığınız çalışmalar önemli değil halkın ne beklediği ve memnuniyeti önemlidir. Bunu ölçmenin en güzel yollarından bir tanesi de, halkın her kademesinde ulaşabilecek ve onlarla yönetimler arasında köprü vaziyeti görecek Kent Konseyleri de kenti ve sivil halkı temsil etmesi açısından çok önemliydi.Yeşilyurt ilçemizde bunun hayata geçirilmesi de kentimiz açısından büyük önem taşıyor.Hangi görüşten olursa olsun her vatandaşımızın bu yapı içerisinde yer alması ve düşüncelerini beyan etmesi, yönetim kademelerine bu fikrilerini aktarmaları çok anlamlıdır.Yeşilyurt Kent Konseyi binamız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK, “ BÜTÜN KAVRAMLARIN İÇİNİ HAKKANİYETLE DOLDURMAK LAZIM ”

Yeşilyurt Kent Konseyinin kente ve ilçeye büyük katkılar sunacağına işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise konuşmasında “ İlçe Belediyelerimizde kent Konseyleri zorunluluk değildir ama öncelikle demokrasinin gereği yerelde yönetimleri yaparken de mutlaka vatandaşların fikrini almak, birlikte yönetmek adına önemli kuruluşlar ve konseyler kurarlar. Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat bunların hepsini bir arada yapabilecekleri çok önemli bir kurumu ve binayı kentimize ve ilçemize kazandırmış vaziyette . Bu fiziki güzelliğin yanında esasında en önemlisi bu binanın içerisinde üretilecek fikirlerdir. Kadınlarımızın istihdama dahil edilmesi, yönetim

ve karar mekanizmalarında yer alması, gençlerimize yeni istihdam sahalarının açılması, çevre dostu şehirlerin oluşturulmasında çevrecilerin düşünceleri, engelli kardeşlerimizin yaşanabilir bir şehir olması için ‘Canda özür olmaz ‘ felsefesiyle özürsüz ve engelsiz bir şehir inşa etmek adına onların fikirlerini alınabileceği çok önemli mekanlar burada hayat geçmiş vaziyette. Bu binanın içinde üretilecek fikirlerle birlikte hem Malatya’ya hemde Yeşilyurt İlçemize çok önemli katkılar sunacaktır. Yeşil Hilal Park projesi kapsamında Fahri Kayahan Bulvarında yapılan ve bu çevre dostu park içerisine ilçemizde dezavantajlı gruplar başta olmak üzere şehrin yönetimini içinde barındıracak, fikirlerini sunacak, demokrasiyi inşa edecek Kent Konseyi binasının yerleştirmesi de bu vesileyle önemlidir.” dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK, “ SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINI YERLEŞTİRMEK ADINA KENT KONSEYLERİNİN KURULMASI ÖNEMLİ”

Çalık,” Türkiye Cumhuriyeti demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletidir. Bütün kavramların içerisini hakkaniyetle doldurmak lazım. Sosyal devlet anlayışını da AK Parti iktidarıyla birlikte tüm Türkiye’ye tanıttık. Sosyal Devlet anlayışı kapsamında sosyal politikalar açısından önemli mesafeler kat ettik. Bu politikalarımızı sadece genelde değil, yerelde de uygulamamız gerekir. İşte uygulanacak sosyal yardımlar içerisinde çok önemli sosyal hizmetlerde bu mekanlarda sunulacak. Sosyal devlet anlayışını yerleştirmek adına Kent Konseyi çok önemli kurumlarımızdan bir tanesidir. Birleşmiş Milletlerle 1992 yılında imzalanan protokol çerçevesinde başlayan ve sonrasında 2006 yılında tüm Türkiye’de Kent Konseyleri ve Yerel Gündem 21 ile başlayan süreç, şu an ilçelerimize inmiş durumda. Malatya merkezli Kent Konseyimizin çok ciddi katkılarını gördük. Yeşilyurt Kent Konseyinin de bu anlamda önemli başarılara imza atacağına inancımız tamdır. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere, Başkan Yardımcılarımıza, Kent Konseyi Genel Sekreterine ve belediye personeline çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Gündüzbey Merkez Cami İmamı Aziz Türemiş’in okuduğu duanın ardından Yeşilyurt Konseyi Hizmet Binasının açılış kurdelası kesildi. Açılışa katılan davetliler binayı gezerek Kent Konseyi Başkanı Necati Çobanoğlu’ndan bilgiler aldı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık başta olmak üzere Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve diğer davetliler, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın talebiyle Kent Konseyi Üyelik formu imzaladılar.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa